Hałaśliwi sąsiedzi doskwierają jak nigdy

W Wielkiej Brytanii świetnie sprzedaje się izolacja akustyczna. To, co jeszcze niedawno było kupowane tylko przez muzyków, obecnie stało się artykułem pierwszej potrzeby


O czym przeczytasz?

Brytyjczykom doskwierają głośni sąsiedzi

Liczba osób, zamawiających różnego rodzaju izolacje akustyczne jest obecnie najwyższa w historii – informuje PropertyWire.

Chodzi o ciszę w domu

Powodem tego wzrostu jest chęć odizolowania się od głośnych sąsiadów w czasie, kiedy wskutek epidemii Brytyjczycy zmuszeni byli (i nadal są) pozostać w domach.

Jeden z brytyjskich producentów izolacji akustycznej, firma eFoam, poinformował, że obecnie notuje wzrost sprzedaży rzędu 240 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Produkty firmy trafiają głównie do Londynu, a także do Birmingham, Manchesteru, Glasgow i Sheffield.

Kiedyś muzycy, teraz pracownicy

Jak powiedział Charlie Barrett z eFoam, przed epidemią odbiorcami izolacji akustycznej były studia muzyczne i profesjonalni muzycy, tacy jak perkusiści, którzy chcieli wyciszyć garaże czy inne miejsca prób, aby nie hałasować.

- Teraz dostajemy zamówienia od ludzi, którzy dzięki izolacji akustycznej chcą się odseparować od hałaśliwych sąsiadów, bo przez nich od tygodni nie mogą spać. I nie ma powodów, dla których ten trend miałby ulec, zmianie skoro praca zdalna przynosi tyle korzyści wielu branżom – powiedział Barrett portalowi PropertyWire.

Tutaj możesz przeczytać jak powyższe problemy można rozwiązać na gruncie polskiego prawa.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować