Najpiękniejsze grzejniki dekoracyjne

Oferta firm zagranicznych, produkujących nowoczesne grzejniki robi niemałe wrażenie, ale na rodzimym rynku również znajdziemy prawdziwe unikaty.


O czym przeczytasz?

Ich podstawową funkcją jest ogrzewanie, jednak producenci udowadniają, że nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć przyjemne z pożytecznym i sprawić, by grzejniki stały się również oryginalną ozdobą. Brytyjska firma QS Supplies i włoska Scirocco H oferują klientom grzejniki dekoracyjne, które przywodzą na myśl prawdziwe działa sztuki, a ceny niektórych modeli sięgają kilku tysięcy Euro.

Kreatywności nie brakuje także polskim producentom. W ich katalogach można znaleźć prawdziwe "perełki", które nie tylko podniosą temperaturę we wnętrzu, ale też dodadzą mu szyku i charakteru.

Nowoczesne grzejniki z Półwyspu Apenińskiego 

Wywodząca się z włoskiej Modeny firma Scirocco H projektuje i produkuje grzejniki od 1989 r. Wtedy to Włoszka - Maria Pia Bertona postanowiła spróbować swoich sił na kompletnie nieznanym sobie gruncie, jakim był rynek podgrzewaczy do ręczników. Pomysł na biznes okazał się strzałem w dziesiatkę, zwłaszcza, że w tamtym okresie liczba firm, działających w tej branży była znikoma. Przez kolejne lata założycielka robiła wszystko, by pod szyldem Scirocco H łączyć technikę, estetykę, inżynierię i design.

W 2013 r. zarządzanie firmą przejął syn Marii Pia Bertony, który unowocześnił ofertę i dostosował ją do aktualnych oczekiwań rynku. Obecnie, produkty Scirocco H cieszą się ogromnym zainteresowaniem we Włoszech. Są nie tylko funkcjonalne, ale i ciekawie zaprojektowane. 

Przykładem są grzejniki dekoracyjne, imitujące monstrualne agrafki, klocki Lego czy mikrofony. Niektóre z produktów pełnią dodatkową funkcję, jak np. grzejnik, połączony z lustrem.

agrafki

Finezyjny grzejnik

Grzejnik - Lego

Grzejnik - lustro

Fot. Scirocco H

Grzejniki dekoracyjne z Wysp Brytyjskich 

QS Supplies to jeden z największych dostawców instalacji sanitarnych w Wielkiej Brytanii. W ofercie firmy znajdziemy m.in. oryginalne kaloryfery, którymi nie tylko ogrzejemy, ale i udekorujemy nasze pomieszczenia. 

Jedną z propozycji są grzejniki, imitujące drzewa. Na "gałęziach" zamontowano półeczki, na których można wysuszyć ręczniki. 

Inny produkt QS Supplies - kaloryfer, inspirowany słońcem, łączy szlachetny design z użytecznością. Poza funkcją grzewczą, pełni również rolę zegara.

Nietypowymi propozycjami firmy są także kaloryfery w kształcie: głów byków i obwodów na płycie elektronicznej (tzw. Circuit Board Three).

grzejnik - drzewo

grzejnik z zegarem

bull-radiator

grzejnik - drzewko

Fot. QS Supplies

Nowoczesne grzejniki polskich producentów

Oryginalnymi pomysłami mogą się poszczycić także polscy producenci.

"Cyklon H" to propozycja gdańskiej firmy Terma. Inspiracją dla tej konstrukcji był silny wiatr, a oryginalną formę uzyskano poprzez wygięcie płaskich rur. Model jest dostępny zarówno w wersji poziomej (H) jak i pionowej (V).

cyklon-h

Fot. Termaheat.pl

Wykonany z nielakierowanej miedzi, grzejnik "Pająk" to kolejny, nietuzinkowy produkt Termy. Konstrukcja sprawdzi się idealnie w industrialnych wnętrzach.

Grzejnik dekoracyjny wyposażono w drewniane elementy, które pełnią funkcje wieszaków. Wraz z upływem czasu, "Pająk" pokrywa się naturalną patyną, co dodaje mu uroku i szlachetności.

Pająk

Fot. Termaheat.pl

W ofercie gdańskiego producenta znajdziemy również grzejnik dekoracyjny "PLC V", który w 2014 r. został nagrodzony w konkursie "Dobry Wzór", podczas którego eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz jury, złożone z niezależnych specjalistów, wybierają najlepszy design w ponad dwudziestu kategoriach.

Rok później, podczas Łódź Design Festival, produkt otrzymał z kolei tytuł "Must Have", przyznawany najznakomitszym wdrożeniom polskich producentów i projektantów.

Skrót "PLC" pochodzi od słowa "plecionka", ponieważ nowoczesny grzejnik nawiązuje swoją strukturą do znanego z tkactwa splotu wątku i osnowy. Model został opracowany w wersjach: poziomej (H) i pionowej (V).

PLC V

Fot. Termaheat.pl

Grzejnik "Kaszub" od Termy docenią ci, którzy nie tylko szukają rozwiązań ciekawych wzorniczo, ale też cenią sobie tradycję i motywy regionalne. Widoczne na powierzchni kaloryfera wzory kwiatowe są cechą charakterystyczną haftu kaszubskiego. Bratki, chabry, dzwonki, róże i niezapominajki to tylko niektóre z precyzyjnie wykonanych motywów roślinnych. 

Grzejnik w ciekawy sposób "dopełni" wnętrza, urządzone w stylu folklorystycznym, ale też sprawdzi się jako kontrastowy dodatek w pomieszczeniach, zaaranżowanych w duchu minimalizmu.

Kaszub

Fot. Termaheat.pl

Nietuzinkowe instalacje grzewcze znajdziemy również w ofercie firmy Regnis z Nowego Sącza. Przykładem jest model "Kreon Zenit", który sprawdzi się w eleganckim i nowoczesnym wnętrzu. Jeśli chodzi o kolor, to na życzenie klienta, producent może dopasować grzejnika do kafelków albo armatury w łazience. 

Kreon Zenit

Fot. Regnisgrzejniki.pl

"Lazur VIP" od firmy Regnis to natomiast grzejnik dekoracyjny, który możesz dostosować do swoich potrzeb, wybierając grafikę, którą zostanie on ozdobiony. 

Elegancki panel w połączeniu z ciekawym wzorem ożywią każde wnętrze.

Lazur VIP

Fot. Regnisgrzejniki.pl

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Pachnące pomarańcze z goździkami

Idealny dodatek do herbat, a podczas suszenia może być także naturalnym świątecznym zapachem, który nada naszym mieszkaniom wyjątkowego i magicznego klimatu.

Advertisement