Najpiękniejsze grzejniki dekoracyjne

Oferta firm zagranicznych, produkujących nowoczesne grzejniki robi niemałe wrażenie, ale na rodzimym rynku również znajdziemy prawdziwe unikaty.


O czym przeczytasz?

Ich podstawową funkcją jest ogrzewanie, jednak producenci udowadniają, że nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć przyjemne z pożytecznym i sprawić, by grzejniki stały się rundefinedwnież oryginalną ozdobą. Brytyjska firma QS Supplies i włoska Scirocco H oferują klientom grzejniki dekoracyjne, ktundefinedre przywodzą na myśl prawdziwe działa sztuki, a ceny niektundefinedrych modeli sięgają kilku tysięcy Euro.

Kreatywności nie brakuje także polskim producentom. W ich katalogach można znaleźć prawdziwe "perełki", ktundefinedre nie tylko podniosą temperaturę we wnętrzu, ale też dodadzą mu szyku i charakteru.

Nowoczesne grzejniki z Pundefinedłwyspu Apenińskiego

Wywodząca się z włoskiej Modeny firma Scirocco H projektuje i produkuje grzejniki od 1989 r. Wtedy to Włoszka - Maria Pia Bertona postanowiła sprundefinedbować swoich sił na kompletnie nieznanym sobie gruncie, jakim był rynek podgrzewaczy do ręcznikundefinedw. Pomysł na biznes okazał się strzałem w dziesiatkę, zwłaszcza, że w tamtym okresie liczba firm, działających w tej branży była znikoma. Przez kolejne lata założycielka robiła wszystko, by pod szyldem Scirocco H łączyć technikę, estetykę, inżynierię i design.

W 2013 r. zarządzanie firmą przejął syn Marii Pia Bertony, ktundefinedry unowocześnił ofertę i dostosował ją do aktualnych oczekiwań rynku. Obecnie, produkty Scirocco H cieszą się ogromnym zainteresowaniem we Włoszech. Są nie tylko funkcjonalne, ale i ciekawie zaprojektowane.

Przykładem są grzejniki dekoracyjne, imitujące monstrualne agrafki, klocki Lego czy mikrofony. Niektundefinedre z produktundefinedw pełnią dodatkową funkcję, jak np. grzejnik, połączony z lustrem.

agrafki

Finezyjny grzejnik

Grzejnik - Lego

Grzejnik - lustro

Fot. Scirocco H

Grzejniki dekoracyjne z Wysp Brytyjskich

QS Supplies to jeden z największych dostawcundefinedw instalacji sanitarnych w Wielkiej Brytanii. W ofercie firmy znajdziemy m.in. oryginalne kaloryfery, ktundefinedrymi nie tylko ogrzejemy, ale i udekorujemy nasze pomieszczenia.

Jedną z propozycji są grzejniki, imitujące drzewa. Na "gałęziach" zamontowano pundefinedłeczki, na ktundefinedrych można wysuszyć ręczniki.

Inny produkt QS Supplies - kaloryfer, inspirowany słońcem, łączy szlachetny design z użytecznością. Poza funkcją grzewczą, pełni rundefinedwnież rolę zegara.

Nietypowymi propozycjami firmy są także kaloryfery w kształcie: głundefinedw bykundefinedw i obwodundefinedw na płycie elektronicznej (tzw. Circuit Board Three).

grzejnik - drzewo

grzejnik z zegarem

bull-radiator

grzejnik - drzewko

Fot. QS Supplies

Nowoczesne grzejniki polskich producentundefinedw

Oryginalnymi pomysłami mogą się poszczycić także polscy producenci.

"Cyklon H" to propozycja gdańskiej firmy Terma. Inspiracją dla tej konstrukcji był silny wiatr, a oryginalną formę uzyskano poprzez wygięcie płaskich rur. Model jest dostępny zarundefinedwno w wersji poziomej (H) jak i pionowej (V).

cyklon-h

Fot. Termaheat.pl

Wykonany z nielakierowanej miedzi, grzejnik "Pająk" to kolejny, nietuzinkowy produkt Termy. Konstrukcja sprawdzi się idealnie w industrialnych wnętrzach.

Grzejnik dekoracyjny wyposażono w drewniane elementy, ktundefinedre pełnią funkcje wieszakundefinedw. Wraz z upływem czasu, "Pająk" pokrywa się naturalną patyną, co dodaje mu uroku i szlachetności.

Pająk

Fot. Termaheat.pl

W ofercie gdańskiego producenta znajdziemy rundefinedwnież grzejnik dekoracyjny "PLC V", ktundefinedry w 2014 r. został nagrodzony w konkursie "Dobry Wzundefinedr", podczas ktundefinedrego eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz jury, złożone z niezależnych specjalistundefinedw, wybierają najlepszy design w ponad dwudziestu kategoriach.

Rok pundefinedźniej, podczas Łundefineddź Design Festival, produkt otrzymał z kolei tytuł "Must Have", przyznawany najznakomitszym wdrożeniom polskich producentundefinedw i projektantundefinedw.

Skrundefinedt "PLC" pochodzi od słowa "plecionka", ponieważ nowoczesny grzejnik nawiązuje swoją strukturą do znanego z tkactwa splotu wątku i osnowy. Model został opracowany w wersjach: poziomej (H) i pionowej (V).

PLC V

Fot. Termaheat.pl

Grzejnik "Kaszub" od Termy docenią ci, ktundefinedrzy nie tylko szukają rozwiązań ciekawych wzorniczo, ale też cenią sobie tradycję i motywy regionalne. Widoczne na powierzchni kaloryfera wzory kwiatowe są cechą charakterystyczną haftu kaszubskiego. Bratki, chabry, dzwonki, rundefinedże i niezapominajki to tylko niektundefinedre z precyzyjnie wykonanych motywundefinedw roślinnych.

Grzejnik w ciekawy sposundefinedb "dopełni" wnętrza, urządzone w stylu folklorystycznym, ale też sprawdzi się jako kontrastowy dodatek w pomieszczeniach, zaaranżowanych w duchu minimalizmu.

Kaszub

Fot. Termaheat.pl

Nietuzinkowe instalacje grzewcze znajdziemy rundefinedwnież w ofercie firmy Regnis z Nowego Sącza. Przykładem jest model "Kreon Zenit", ktundefinedry sprawdzi się w eleganckim i nowoczesnym wnętrzu. Jeśli chodzi o kolor, to na życzenie klienta, producent może dopasować grzejnika do kafelkundefinedw albo armatury w łazience.

Kreon Zenit

Fot. Regnisgrzejniki.pl

"Lazur VIP" od firmy Regnis to natomiast grzejnik dekoracyjny, ktundefinedry możesz dostosować do swoich potrzeb, wybierając grafikę, ktundefinedrą zostanie on ozdobiony.

Elegancki panel w połączeniu z ciekawym wzorem ożywią każde wnętrze.

Lazur VIP

Fot. Regnisgrzejniki.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!