Fundusz Wsparcia Kredytobiorców oblegany. W kwietniu zawarto trzy razy więcej umów niż w całym ubiegłym roku

Jak ogłosił Bank Gospodarstwa Krajowego, w ciągu ubiegłego miesiąca podpisano 356 umów w ramach Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Oznacza to pożyczkę na kwotę 21 mln zł. W całym 2021 roku podobnych umów zawarto zaledwie 125.


O czym przeczytasz?

Skokowy wzrost zainteresowania pożyczką

Zainteresowanie tego rodzaju wsparciem rośnie z każdym miesiącem. Na początku tego roku, w styczniu i lutym, w sumie zawarto 17 takich umundefinedw. W marcu, gdy o Funduszu zrobiło się głośno, liczba ta wynosiła już 178. Od stycznia udzielono kredytobiorcom pomocy na kwotę ponad 36 mln zł.

Kto może zgłosić się po wsparcie?

Kredytobiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej mogą starać się o 72 tys. zł nieoprocentowanej pożyczki. Oznacza to 36 rat po 2 tys. zł. Dodatkowo duża część z tej kwoty może zostać umorzona. Co ważne, tego rodzaju wsparciem mogą zostać objęci nie tylko kredytobiorcy złotowi, ale też posiadający kredyt we frankach.

Jak otrzymać pomoc?

Aby otrzymać pożyczkę z Funduszu Wsparcia dla Kredytobiorcundefinedw, wystarczy spełnić jeden z poniższych warunkundefinedw:

- rata naszego kredytu przekracza 50 proc. dochodundefinedw gospodarstwa domowego,

REKLAMA
Advertisement

- jeden z kredytobiorcundefinedw posiada status osoby bezrobotnej,

- po odjęciu miesięcznej raty kredytu mieszkaniowego miesięczne dochody gospodarstwa domowego przekraczają 1552 zł (w przypadku gospodarstwa jednoosobowego) lub 1200 zł (w przypadku gospodarstwa wieloosobowego).

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Wyjątkowo o byciu w Domu - Zuzanna Ziomecka i Jacek Santorski

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej rozmowy redaktor naczelnej mieszkanie.pl, Zuzanny Ziomeckiej z Partnerem zarządzającym ds. integralności biznesu HRE Investments, Jackiem Santorskim. Na podstawie modelu Billa George'a, profesora z Harvardu opowiadają o etapach życia i pojawiających się w nim wzlotach i upadkach, a następnie odnoszą to do etapów bycia w Domu. Na pewno każdy z Państwa odnajdzie w tym modelu część siebie i swojego życia.

Advertisement