Elon Musk wyprzedaje majątek, by zbudować kolonię na Marsie

Miliarder pozbył się swojej ostatniej nieruchomości i wraz z rodziną zamieszkał w wynajmowanym domu.

Elon Musk

Fot. MarketWatch

Elona Muska nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Szef Tesli i SpaceX, miliarder i innowator słynie z odważnych, czasem wręcz kontrowersyjnych pomysłów.

Jednym z najgłośniejszych jest z pewnością kolonizacja Marsa. Musk chciałby do 2026 r. wysłać na Czerwoną Planetę pierwszych ludzi, a docelowo utworzyć na niej kolonię. Wszystko wskazuje na to, że inwestor traktuje swój plan niezwykle poważnie. Aby go sfinansować, zdecydował się sprzedać wszystkie swoje nieruchomości. Choć jeszcze do niedawna przekonywał, że zachowa - wynajmowaną na eventy - rezydencję w Bay Area w San Francisco, teraz okazuje się, że również ona znalazła nabywcę, o czym Musk poinformował w niedzielę na Twitterze. 

Biznesmen już od roku konsekwentnie pozbywa się swojego majątku. Tylko w styczniu 2021 r. sprzedał – za 41 mln dolarów - trzy swoje domy w Kalifornii.

Pozbawiony rezydencji miliarder wynajął nieruchomość w niewielkiej miejscowości Boca Chica w stanie Teksas, do której przeprowadził się z rodziną. Budynek należy do firmy SpaceX, a jego wartość to około 50 tys. dolarów. 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome