Echo investment stawia na prefabrykaty. W tej technologii zbuduje drugi etap osiedla w Poznaniu

Deweloper rusza z budową kolejnego etapu osiedla Enter w Poznaniu


O czym przeczytasz?

Drugi etap osiedla w Poznaniu

Echo Investment ogłosiło rozpoczęcie budowy drugiego etapu osiedla Enter w Poznaniu.

Prefabrykaty przyspieszą inwestycję

Inaczej niż w przypadku pierwszego etapu, tym razem deweloper poinformował, że przy budowie wykorzystaną prefabrykaty. Czyli budynki – które pomieszczą 100 lokali – będą składane w dużej mierze z gotowych elementów. Te powstaną w fabryce, co – wg informacji ze spółki – nie tylko pozwoli zachować najwyższe standardy jakościowe, ale także umożliwi montaż części w każdych warunkach, nawet zimą, przy temperaturach poniżej zera.

Atutem jest nowoczesność technologii, która skraca czas budowy dzięki zastosowaniu ścian warstwowych z gotową izolacją, elewacją i stolarką okienną, montowanych przez profesjonalne ekipy montażowe. Umożliwi to szybsze oddanie i wynajęcie lokalu, co doceniają klienci i inwestorzy – mówi, cytowana w informacji prasowej, Marta Sattlberger, dyrektor pionu ds. realizacji firmy Pekabex, producenta  wykonawcy obiektów z nowoczesnych  elementów prefabrykowanych.

Mieszkania mają być gotowe do użytku już pod koniec 2021 roku. Co oznacza, że 100 mieszkań ma powstać w rok.

Echo umacnia się w Naramowicach

Echo Investment zapowiada, że osiedle będzie miało m.in. dopracowaną strefę wspólną. Powstaną tam zielone przestrzenie do relaksu oraz rekreacji. Deweloper przewidział m.in. pojemne wózkarnie, kreatywny plac zabaw czy dostępne całą dobę skrzynki Pakomatic do odbioru przesyłek kurierskich czy pocztowych. Rowerzyści będą mogli korzystać z wieszaków i stojaków rowerowych, a zmotoryzowani lokatorzy z ładowarki do samochodów elektrycznych oraz hali garażowej.

Widok na tereny zielone na osiedlu

– Czerpiąc z dwóch dekad doświadczenia w Poznaniu, wzmacniamy naszą obecność na Naramowicach i kontynuujemy tworzenie w tej dzielnicy kompleksów mieszkaniowych z pełną infrastrukturą miejską, zielenią oraz miejscami spotkań lokalnej społeczności -  mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Echo Investment.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat