Donald Trump wije nowe gniazdko

Lada dzień oficjalnie przestanie być prezydentem Stanów Zjednoczonych. Gdzie zamieszka po opuszczeniu Białego Domu?

Donald Trump

Fot. Politico.com

20 stycznia 2021 r. będzie ważną datą dla Amerykanów. To wtedy Joe Biden oficjalnie rozpocznie swoją prezydenturę. Biały Dom opuści natomiast Donald Trump. Już teraz pojawia się wiele pytań o to, gdzie - wraz ze swoją rodziną - zamieszka prezydent USA.

Jeszcze do niedawna wskazywano na Nowy Jork, gdzie znajduje się słynna wieża biurowo-apartamentowa Trump Tower. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że prezydent USA uwije sobie nowe gniazdko w Palm Beach na Florydzie.

W 1985 r. Trump kupił tam prywatny resort Mar-a-Lago. Jak podają serwisy Towns&Country i New York Times, Trumpowie na jesieni 2019 r. właśnie ten adres wskazali jako miejsce stałego zamieszkania.

Willa Trumpów

Fot. Townandcountrymag.com

Doniesieniom wtórują inne media. W listopadzie 2020 r. Vanity Fair informował, że pierwsza para przeprowadza właśnie remont w rezydencji na Florydzie, zaś People podkreślał, że szykują tam również apartament dla rodziców Melanii Trump i rozglądają się za szkołą dla swojego syna - Barrona.

Nie wszystkich mieszkańców Palm Beach ucieszyły jednak pogłoski o rzekomej przeprowadzce Trumpów do Palm Beach. Wielu z nich obawia się problemów komunikacyjnych. Za każdym razem, gdy – w ostatnich czterech latach - prezydent odwiedzał miasto, zamykano część przybrzeżnego ciągu komunikacyjnego South Ocean Boulevard i reorganizowano ruch. Teraz może być podobnie, gdyż Trumpowi - jak każdemu byłemu prezydentowi USA - przysługiwać będzie dożywotnia ochrona Secret Service.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować