Dom we Włoszech za 1 euro? To możliwe!

Sycylijskie miasteczko Troina wyprzedaje nieruchomości w cenie paczki chipsów. Dla nabywców przewidziano dodatkowe granty na renowację.

Miasteczko Troina na Sycylii

Troina to malownicze miasteczko na Sycylii, które od dłuższego czasu mierzy się z problemem depopulacji. Według danych włoskiego głównego urządu statystycznego ISTAT, w 2002 r. miasto zamieszkiwało 9,3 tysiąca ludzi, zaś w 2017 r. liczba ta była mniejsza o prawie tysiąc i maleje nadal.

Jak donosi Daily Star, aby zachęcić do osiedlania się w Troinej, miasto zdecydowało się wyprzedać tamtejsze nieruchomości w cenie 90 pensów, a więc około 1 euro za każdą. Co więcej, ze względu na to, że większość budynków wymaga gruntownego remontu, nabywcy otrzymają też po 22 tys. funtów grantu na modernizację. Rozpoczynając remont będą jednak musieli wpłacić depozyt w wysokości 4 385 funtów, które zostaną im zwrócone po zakończeniu przebudowy.

Te domy, które nie potrzebują renowacji, można natomiast kupić za około 8,8 tys. funtów każdy.

Troina uchodzi za dawną, normańską stolicę Sycylii, bywa też nazywana "Balkonem Sycylii". Miasteczko znajduje się w górach i otacza je 4 tys. hektarów lasu. Na jednej z tutejszych posesji hoduje się osły oraz uprawia owoce i warzywa, dzięki czemu mieszkańcy mają zapewniony dostęp do świeżych i zdrowych produktów.

Sprzedażą nieruchomości zajmuje się agencja House Troina. 

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement