Dom w kształcie imbryka prawie gotowy! Nietypowa budowla powstaje koło Bydgoszczy

Czy można zamieszkać w czajniku? Bliski realizacji tego pomysłu jest mieszkaniec miejscowości Makowiska. W tym roku planuje ukończyć swoją oryginalną budowlę.


O czym przeczytasz?

fot. magic_maciej_chesiak - Instagram

Skąd pomysł na oryginalną budowlę?

Maciej Chęsiak, pomysłodawca tego przedsięwzięcia, to barwna postać. Pochodzi z Solca Kujawskiego, ale wiele lat spędził w Irlandii. Prowadzi studio tatuażu oraz zajmuje się tworzeniem graffiti na zamundefinedwienie. Inspirację do realizacji tego unikalnego projektu zaczerpnął z ekscentrycznej twundefinedrczości Salvadora Dalego.

Pierwotny projekt zakładał powstanie domu o powierzchni 100 m kw. Podczas budowy podjęto jednak decyzję, by zmniejszyć ilość pokoi. Wszystko po to, by z dołu było widać świetlik znajdujący się w pokrywce. Ostatecznie Maciej Chęsiak zdecydował się na powierzchnię około 80 m kw. undefined podaje undefinedGazeta Wyborczaundefined. Szkielet jest drewniany, a ściany wewnętrzne wykończono gliną, by mogły oddychać. Z kolei wylewka imbryka to jednocześnie komin.

Czajniczek z Tajlandii

Zdaniem właściciela kulistość formy budzi niezwykle ciepłe skojarzenia. Wpływ na ostateczny kształt budynku miała także podrundefinedż do Tajlandii:

undefinedKupiłem w małej wiosce czajniczek. Zapłaciłem za niego rundefinedwnowartość jednego euro. Odbył ze mną wiele podrundefinedży. Jego kształt był najbliższy temu, ktundefinedry oczami wyobraźni widziałem, jako kształt domu, ciepłaundefined undefined tłumaczy właściciel w rozmowie z serwisem Nasze Miasto.

Dom-czajnik studiem tatuażu?

Odpowiedzialne za ten projekt jest Studio architektoniczne Sergiel, ktundefinedre specjalizuje się w budowie domundefinedw w kształcie kopuł. Być może w tym niezwykłym miejscu powstanie salonu tatuażu. Jeśli pozwolą fundusze, właściciel chciałby ukończyć prace jeszcze w tym roku.

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Wyjątkowo o byciu w Domu - Zuzanna Ziomecka i Jacek Santorski

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej rozmowy redaktor naczelnej mieszkanie.pl, Zuzanny Ziomeckiej z Partnerem zarządzającym ds. integralności biznesu HRE Investments, Jackiem Santorskim. Na podstawie modelu Billa George'a, profesora z Harvardu opowiadają o etapach życia i pojawiających się w nim wzlotach i upadkach, a następnie odnoszą to do etapów bycia w Domu. Na pewno każdy z Państwa odnajdzie w tym modelu część siebie i swojego życia.

Advertisement