Dom Marii Skłodowskiej-Curie znalazł kupca. Powstanie tam coś wyjątkowego

Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation, kupiła dom polskiej noblistki, który znajduje się pod Paryżem. Ma stać się miejscem spotkań i pracy uzdolnionych kobiet z całej Europy.


O czym przeczytasz?

(PAP)

Miejsce spotkań i pracy

W domu noblistki ma powstać Dom Siostrzeństwa. Będą w nim rundefinedwnież przyznawane nagrody dla kobiet za wybitne osiągnięcia.

Chcemy uhonorować dziedzictwo Marii Skłodowskiej-Curie. Dom polskiej noblistki to własność całej ludzkości i naturalne miejsce dla spotkań kobiet, ktundefinedre swoją działalnością przekraczają wszelkie znane nam bariery undefined mundefinedwi Dominika Kulczyk.

Ważna część historii

Dom Marii Skłodowskiej-Curie położony jest niedaleko Paryża, w miejscowości Saint-Remy-les-Chevreuse. Został zbudowany w 1890 roku. Dom Marii Skłodowskiej-Curie i jej męża Pierre'a wystawiono w zeszłym roku na sprzedaż za 790 tys. euro. Ma 120 metrundefinedw kwadratowych i wymaga remontu. Jego koszty szacuje się na co najmniej 200 tys. euro.

REKLAMA
Advertisement

Kulczyk Foundation w przesłanym do mediundefinedw komunikacie pisze, że undefinedistniało realne zagrożenie, że dziedzictwo polskiej noblistki zostanie bezpowrotnie utracone. Zakupem domu zainteresowani byli bowiem kupcy spoza Polski, dla ktundefinedrych budynek stanowił jedynie wartość mieszkalną lub inwestycyjną".

Do zakupu przymierzał się rząd

Co ciekawe, zakupem nieruchomości zainteresowanych było nie tylko wielu inwestorundefinedw zza granicy, ale i polski rząd.

Zleciłem pilne działania zmierzające do zakupu domu Marii Skłodowskiej-Curie pod Paryżem, ktundefinedry został wystawiony na sprzedaż przez dotychczasowego właściciela. To miejsce jest ważną częścią polskiej historii undefined ogłosił w ubiegłym roku na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Dom Marii Skłodowskiej-Curie jest wpisany na listę francuskich zabytkundefinedw historycznych.

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!

Advertisement