Dom, imitujący kryształ? Austriacka pracownia zaprezentowała nietypową koncepcję.

Budynek, zaprojektowany przez architektów z DMAA ma szansę powstać w Niemczech.

House_Achim

Fot. DMAA

Austriacka pracownia Delugan Meissl Associated Architects (DMAA) słynie z nowatorskich, a jednocześnie dosyć odważnych realizacji. Do takich należy także jeden z jej najnowszych projektundefinedw. Mowa o domu, przypominającym kryształ, ktundefinedry - wedle założeń architektundefinedw - miałby powstać w niemieckim mieście Achim.

Budynek zaprojektowano tak, by w minimalnym stopniu ingerował w środowisko naturalne, dlatego stanie na podporze, ktundefinedra pełni jednocześnie funkcję szybu windowego. Winda to niejedyna opcja dotarcia do budynku. Architekci zaplanowali także schody, przypominające wiszący most.

Fot. DMAA

Fot. DMAA

Rezydencja składa się z dwundefinedch pięter. Niższe obejmuje część dzienną z salonem i jadalnią. Na wyższej kondygnacji powstaną natomiast dwie sypialnie z łazienką. Atrakcją dla mieszkańcundefinedw będzie także ogrundefinedd zimowy, nad ktundefinedrym zaplanowano przesuwany dach, dzięki ktundefinedremu będzie można zapewnić roślinom najlepsze warunki do wzrostu.

Ruchome elementy dachowe zostaną zainstalowane także nad salonem i tarasem.

Fot. DMAA

Fot. DMAA

Jak podają architekci, sam budynek będzie miał 226 mkw., a taras - 85 mkw.

Część mieszkalna powstanie na stalowym szkielecie i wyrundefinedżnią ją duże przeszklenia, ktundefinedre zapewnią mieszkańcom spektakularny widok na okolicę. Elewacje zostaną pokryte zadrukowaną folią, ktundefinedra uchroni ptaki przed zderzeniem.

Część z szybem windowym powstanie z żelbetonu.

Fot. DMAA

Fot. DMAA

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!