Design jak w komiksie. To wnętrze to nie fikcja.

Tu poczujesz się jak bohater czarno-białych historyjek obrazkowych.

Rosyjska kawiarnia

Fot. Instagram_@cafe_bw

Nietuzinkowe, oryginalne, zaskakujące, ale przede wszystkim prawdziwe - wnętrze z powyższego zdjęcia należy do rosyjskiej kawiarni Cafe Bw. Na razie pod tym szyldem działają dwa lokale - w Moskwie oraz Sankt Petersburgu i są oblegane przez turystów.

Kawiarnie wygądają jak "wyjęte" ze szkicownika - zastosowano w nich wyłącznie dwa kolory - biały i czarny - którymi pokryto ściany, podłogi, meble, kubki, talerze. Słowem - wszystko.

Na instagramowym profilu Cafe_bw aż roi się od komentarzy miłośników komiksów, którzy marzą o tym, by mieć w domu choć jedno pomieszczenie, urządzone w "rysunkowym" stylu. Jedni zaaranżowaliby w ten sposób przestrzeń kuchenną, inni - sypialnię, a jeszcze innym w zupełności wystarczyłaby "komiksowa" toaleta.

herbata

Fot. Instagram_@cafe_bw

Serwis Bored Panda dotarł do Solbona, właściciela Cafe Bw, który przyznał, że w chwili, gdy decydował się na otwarcie pierwszej kawiarni miał odłożone zaledwie 350 tys. rubli (nieco ponad 18 tys. zł), tymczasem sam czynsz najmu to 100 tys. rubli (około 5,2 tys. zł). Solbon zdawał sobie sprawę, że biznes jest obarczony dużym ryzykiem i może sie okazać, że trzeba będzie go zamknąć, nim zdąży się rozkręcić.

Mimo to, nie zrezygnował. Remont lokalu trwał nieco ponad miesiąc - zużyto w tym czasie około 100 litrów farby. Efekt końcowy zaskoczył wszystkich, a do kawiarni niemal natychmiast ruszyli turyści, zainteresowani nie tylko kawą, ale i pamiątkowym zdjęciem w lokalu. 

Kawiarnia w Rosji

Fot. Instagram _@vi66nya

Jeśli jesteś fanem historyjek obrazkowych, marzy Ci się nietypowe wnętrze i szukasz inspiracji, albo po prostu planujesz wypad do Rosji, Cafe Bw zaprasza w swoje progi na świeżo paloną kawę i pyszne desery - od rogalików, po ciasta i torty. 

dziewczynka w rosyjskiej kawiarni

Fot. Instagram_@orlikovadaria

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome