Czy warto zamieszkać na Podgórzu? Szukamy taniego mieszkania w Krakowie

Szukasz nowego mieszkania w Krakowie? Zastanawiasz się, jaką część miasta wybrać? Dziś zaprezentujemy jedną z najbardziej popularnych dzielnic Krakowa – Podgórze. Sprawdzimy, co oferuje ta okolica oraz czy warto tu zamieszkać.


O czym przeczytasz?

undefinedGalicyjska Amerykaundefined

Czym Podgundefinedrze zasłużyło sobie na tak dumne miano? Nie wszyscy o tym wiedzą, ale ta dzielnica do 1915 r. była odrębnym miastem.

W Podgundefinedrzu czuło się nową jakość undefined promowano przedsiębiorczość, swobody obywatelskie i rozwundefinedj nowoczesnego przemysłu. Jeśli budownictwo undefined to murowane, jeśli rzemiosło, to wyzwolone z monopolu cechundefinedw, jeśli miasto undefined to wzniesione według najnowszych urbanistycznych trendundefinedw undefined czytamy na blogu polskapogodzinach.pl

Dlatego też do dziś ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę, a także własny rynek otoczony kamienicami. A ceny mieszkań są tu dużo niższe niż w Śrundefineddmieściu czy w obrębie Zwierzyńca.

Podgundefinedrze dziś

Willa Kryształ, Rezerwat Przyrody Bonarka, najstarszy w Krakowie Most im. J. Piłsudskiego to tylko niektundefinedre atrakcje w tej części miasta.

Z Kopca Kraka obserwować można wspaniałą panoramę Krakowa. To dzielnica pełna uroczych zakątkundefinedw. Przykładem może być Park Bednarskiego. Ten zielony teren jest bardzo popularny wśrundefinedd spacerowiczundefinedw.

Nowe mieszkania na Podgundefinedrzu

Podgundefinedrze wciąż się rozwija. Z każdym rokiem przebywa nowych inwestycji. Poniżej prezentujemy przykładowe.

Krakundefinedw, Podgundefinedrze, od 4 352,38 zł/m2

W tej inwestycji znajdziemy mieszkania od 499 tys. zł. Najmniejsze kawalerki mają powierzchnię 33,28. Największe, pięciopokojowe liczą 114,65 m2.

Krakundefinedw, Podgundefinedrze, od 9 961,79 zł/m2

To mieszkania z roku 2021. Ich ceny wahają się między 646 tys. zł a 844 tys. zł. Tu znajdziemy mieszkania średniej wielkości, czyli od 44,61 do 64,91 m2.

Krakundefinedw, Podgundefinedrze, 11,5 tys. zł/m2

W tej inwestycji mamy niewielkie mieszkanie o powierzchni 36, 16 za niespełna 416 tys. zł. Termin oddania to II kwartał tego roku.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!