Chorwacja wyprzedaje domy za mniej niż 1 Euro

Są stare i zniszczone, ale można dostać grant na modernizację. Jakie warunki muszą spełnić potencjalni nabywcy?

Chorwacja - zdjęcie z lotu ptaka

Nie tak dawno temu pisaliśmy o tym, że włoskie miasteczka wyprzedają domy po 1 Euro. Jeszcze niższą cenę zaoferowało ostatnio chorwackie miasto Legrad, położone nieopodal granicy z Węgrami. 13 Eurocentów - za taką kwotę można kupić w tym miejscu dom. Zainteresowani muszą liczyć się z tym, że nieruchomość będzie wymagała gruntownego remontu. Wiele budynków jest wręcz w opłakanym stanie - nie mają okien i drzwi, a ściany i podłogi są pokryte pleśnią. 

Sprawdź również: Seriale kryminalne na lato - polecamy najnowsze polskie produkcje

Dobra wiadadomość jest jednak taka, że lokalne władze oferują kupującym 25 tys. Kun (około 3,3 tys. Euro) na modernizację. 

Aby zostać właścicielem domu w Legradzie trzeba spełnić kilka warunków: mieć mniej niż 40 lat i stałe zatrudnienie oraz być gotowym przenieść się na chorwacką prowincję na 15 lat. Zainteresowani muszą się też spieszyć - 17 nieruchomości zostało już sprzedanych, a pozostałe cieszą się ogromnym zainteresowaniem - głównie Rosjan, Ukraińców, Turków i Argentyńczyków.

Co ciekawe, Legrad był kiedyś drugim co do wielkości miastem w Chorwacji. Dziś boryka się z problemem depopulacji. Według ostatnich szacunków, w Legradzie mieszka zaledwie 2 250 osób. Wyprzedaż nieruchomości ma być sposobem na zwiększenie tej liczby.

Inne artykuły które mogą Ci się spodobać:

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement