Chorwacja wyprzedaje domy za mniej niż 1 Euro

Są stare i zniszczone, ale można dostać grant na modernizację. Jakie warunki muszą spełnić potencjalni nabywcy?

Chorwacja - zdjęcie z lotu ptaka

Nie tak dawno temu pisaliśmy o tym, że włoskie miasteczka wyprzedają domy po 1 Euro. Jeszcze niższą cenę zaoferowało ostatnio chorwackie miasto Legrad, położone nieopodal granicy z Węgrami. 13 Eurocentundefinedw - za taką kwotę można kupić w tym miejscu dom. Zainteresowani muszą liczyć się z tym, że nieruchomość będzie wymagała gruntownego remontu. Wiele budynkundefinedw jest wręcz w opłakanym stanie - nie mają okien i drzwi, a ściany i podłogi są pokryte pleśnią.

Sprawdź rundefinedwnież: Seriale kryminalne na lato - polecamy najnowsze polskie produkcje

Dobra wiadadomość jest jednak taka, że lokalne władze oferują kupującym 25 tys. Kun (około 3,3 tys. Euro) na modernizację.

Aby zostać właścicielem domu w Legradzie trzeba spełnić kilka warunkundefinedw: mieć mniej niż 40 lat i stałe zatrudnienie oraz być gotowym przenieść się na chorwacką prowincję na 15 lat. Zainteresowani muszą się też spieszyć - 17 nieruchomości zostało już sprzedanych, a pozostałe cieszą się ogromnym zainteresowaniem - głundefinedwnie Rosjan, Ukraińcundefinedw, Turkundefinedw i Argentyńczykundefinedw.

Co ciekawe, Legrad był kiedyś drugim co do wielkości miastem w Chorwacji. Dziś boryka się z problemem depopulacji. Według ostatnich szacunkundefinedw, w Legradzie mieszka zaledwie 2 250 osundefinedb. Wyprzedaż nieruchomości ma być sposobem na zwiększenie tej liczby.

Inne artykuły ktundefinedre mogą Ci się spodobać:

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!