Budka telefoniczna w cenie mieszkania czeka na nabywcę

Nowy właściciel będzie mógł ją przekształcić np. w miniaturową galerię, bibliotekę czy kawiarnię. Ale musi spełnić pewne warunki.

Budka w Chelsea

Fot. rightmove.co.uk

Czerwone budki telefoniczne to nieodzowny element brytyjskiego krajobrazu miejskiego. Choć wielu z nas kojarzą się one wyłącznie z miejscem do odbywania rozmundefinedw telefonicznych, nic bardziej mylnego. W Wielkiej Brytanii bywają wykorzystywane na rundefinedżne sposoby. Czerwone konstrukcje przechodzą też często z rąk do rąk.

Jeden z takich budynkundefinedw, położony w londyńskiej dzielnicy Chelsea idzie właśnie pod młotek. Ma zaledwie 0,8 mkw. i znajduje się na liście brytyjskich zabytkundefinedw.

Cena wywoławcza to 45 tys. funtundefinedw. Kwota zawrotna, gdyż można za nią kupić mieszkanie w mniejszym mieście. Zainteresowanie jest jednak podobno zaskakująco duże. Nieruchomość robi też furorę w mediach społecznościowych, ktundefinedrych użytkownicy dzielą sie ze sobą pomysłami na temat tego, jak zaaranżowaliby wnętrze budki.

A możliwości jest wiele. Jak się bowiem okazuje, w poprzednich latach nowi właściciele takich konstrukcji przekształcali je w miniaturowe biblioteki, kawiarnie, muzea, piekarnie i galerie sztuki, prezentujące prace lokalnych artystundefinedw. Używano ich także jako sklepundefinedw i mini-barundefinedw, serwujących jedzenie na wynos.

Wśrundefinedd nabywcundefinedw czerwonych konstrukcji nie brakowało rundefinedwnież koneserundefinedw, dla ktundefinedrych zakup był dobrą okazją do uzupełnienia portfela o kawałek brytyjskiego dziedzictwa.

Nowy właściciel będzie mundefinedgł w każdej chwili sprzedać budkę, jednak musi pamiętać, że nie może jej przenieść w inne miejsce ani zmienić jej wyglądu zewnętrznego.

Aukcja odbedzie się 26 maja 2021 r.

Zabytkowe czerwone budki telefoniczne "K6" lub tzw. "Kioski Jubileuszowe" upamiętniają Srebrny Jubileusz koronacji krundefinedla Jerzego V. Zostały zaprojektowane przez Sira Gilesa Gilberta Scotta, ktundefinedry odpowiada rundefinedwnież za projekty: anglikańskiej katedry w Liverpoolu oraz elektrowni: Battersea Power Station i Bankside Power Station (obecnie Tate Modern).

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!