Brytyjka zmodernizowała swój dom i podwoiła jego wartość

Tracey nauczyła się układać płytki, malować natryskiem i wyszukiwać w sieci prawdziwe wnętrzarskie perełki za grosze.

tracey gill

W 2016 r. Brytyjka - Tracy Gill i jej mąż kupili stary dom w niewielkiej wiosce nieopodal East Sussex. Jak podaje Daily Star, budynek pochodził z 1730 r., miał niskie sufity, ciemne pokoje i stare, zniszczone wyposażenie  – słowem – wszystko nadawało się do wymiany. 

stary salon

stara kuchnia

Tracy zauroczyła się natomiast lokalizacją nieruchomości i przylegającymi do niej: ogrodem, polem, strumieniem i żywopłotami zamiast ogrodzenia.

Postanowiła zmodernizować dom, a mąż dał jej wolną rękę. Tracy mieszkała w starym budynu przez cały okres remontu, a jej udział nie polegał jedynie na nadzorowaniu budowlańców. 

Kobieta sama zaprojektowała dom i wybierała potrzebne materiały. Nauczyła się układać płytki, a nawet poszła na kurs malowania natryskowego i spędziła wiele godzin na rusztowaniach.  

Perełki do wyposażenia kupowała natomiast w serwisie eBay. Wiele z nich musiała potem odpowiednio pomalować, by pasowały do designu. Nowych barw nadała także starej lodówce i kuchence. Tracey zbudowała nawet werandę, używając do tego najtańszych cegieł, jakie znalazła. 

Dom pary

Małżeństwo szacowało, że przebudowa potrwa od sześciu do dziewięciu miesięcy, ale ostatecznie zajęła 14 miesięcy i pochłonęła 360 tys. funtów. 

nowy salon

nowa kuchnia

odnowione wnętrza
Efekt końcowy robi wrażenie i nie chodzi jedynie o walory wizualne. Tracy i jej mąż za starą budowlę zapłacili 1,025 mln funtów. Dziś jest ona warta dwa razy więcej.

Zdjęcia pochodzą z: ruralrefurb/Instagram

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement