Beckhamowie szykują rewolucję w swojej wartej 6 mln funtów rezydencji

Były piłkarz i piosenkarka planują piwniczkę na 7 tys. butelek wina, sztuczną wyspę i co jeszcze?

1000

Fot. standard.co.uk

David i Victoria Beckham uzyskali zgodę Rady Okręgu West Oxfordshire na budowę ekskluzywnej piwnicy na 7 tys. butelek wina – donosi daily.co.uk. Ma ona powstać w wartym 6 milionów funtów domu małżeństwa, położonym w brytyjskim hrabstwie Cotswolds. Nieruchomość została wpisana na listę Grade II, na której znajdują się budynki o szczególnym znaczeniu architektonicznym albo historycznym, a ich zburzenie czy rozbudowa wymagają zezwolenia lokalnych władz.

Wstępny plan, zatwierdzony w czerwcu 2020 r., zakładał, że piwnica będzie miała 81 mkw., jednak ostatnio Beckhamowie zmienili zdanie i postanowili ją powiększyć do 117,5 mkw. 

Na tym nie koniec rewolucji. W sierpniu 2020 r. małżeństwo uzyskało pozwolenie na budowę w ogrodzie zespołu fontann i innych instalacji wodnych, o łącznej powierzchni prawie 3 tys. mkw. 

Beckhamowie przedstawili także plan, zakładający powiększenie - do ponad 4 tys. mkw. - znajdującego się na terenie posesji jeziora i budowę na nim wyspy o powierzchni 122 mkw.

Posesja Beckhamów

Fot. dailymail.co.uk

Według dailymail.co.uk, wszystko wskazuje na to, że Beckhamowie będą mieli zielone światło na wszystkie planowane przebudowy. Warunkiem jest jednak to, by prowadzone prace w żaden sposób nie zaszkodziły tamtejszej faunie i wiejskiej idylli. Dlatego Esther Frizell-Armitage, ekspertka ds. biodywersyfikacji zażądała zakazu poruszania się po wodzie łodzi motorowych. A to oznacza, że jeśli Beckhamom zachce się dotrzeć na wyspę, będą musieli trochę powiosłować.

Jak podaje serwis standard.co.uk, rezydencja w Cotswolds ma dziewięć sypialni, a Beckhamowie spędzili w niej cały zeszłoroczny lockdown.

Rada Okręgu West Oxfordshire lada moment powinna wydać oficjalną decyzję, odnośnie zaplanowanych przez celebrytów modyfikacji.

Więcej o ich planach przeczytasz tutaj: David and Victoria Beckham 'get the green light to build super wine cellar housing 7,000 bottles' | Daily Mail Online

Artykuły, które mogą Cię zainteresować