Wielka gratka dla miłośników Harry’ego Pottera. Na sprzedaż został wystawiony apartament Alana Rickmana

Na rynek trafił nowojorski apartament aktora, znanego z roli Severusa Snape’a


O czym przeczytasz?

Można kupić mieszkanie Alana Rickmana

Fot. Compas, Kard z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa

 

Dla miłośników Harry’ego Pottera to na pewno wielka gratka. Wystarczy 1,7 mln dolarów, czyli nieco ponad 6,4 mln zł, aby móc zasiąść przy kominku, przy którym grzał się Alan Rickman – informuje www.foxbusiness.com.

Tam mieszkał Snape

Alan Rickman, który zmarł ponad 4 lata temu, jest najbardziej znany z roli Severusa Snape’a, nauczyciela eliksirów Harry’ego Pottera (choć są tacy, którzy pamiętają Rickmana w roli Hansa Grubera, głównego łotra w „Szklanej Pułapce”).

Na sprzedaż właśnie został wystawiony jego apartament. Mieści się on w Nowym Jorku, na Manhattanie, w dzielnicy West Village, na najwyższym piętrze przedwojennego budynku Gansvoorta. Mieszkanie ma powierzchnię 86 metrów kwadratowych.

Lokal z kominikiem

Apartament, który przez Rickmana został kupiony w 2009, mieści jedną sypialnię i jedną łazienkę. Ma otwartą kuchnię z wielką kuchnię. Mieszkanie jest bardzo wysokie. Jak podaje foxbusiness.com , wysokość mieszkania to 12 stóp, a więc grubo ponad 3,5 metra.

Dodatkową atrakcją jest wspomniany kominek, a także taras na dachu, z którego można podziwiać panoramę Nowego Jorku. Niedaleko jest park, co obecnie, w dobie epidemii, też ma spore znaczenie.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat