Altankowe biura, inspirowane filmami

"Od Harrego Pottera", przez "Simpsonów", po serial "Mad Men". W którym z domków chciałbyś popracować?


O czym przeczytasz?

Lato coraz bliżej - jeśli jesteś właścicielem altanki, być może zastanawiałeś się już, czy by z niej nie popracować? Oczywiście, nie każdy potrzebuje profesjonalnego biura, są tacy, którym wystarcza kawałek kanapy. Jeśli jednak chciałbyś urządzić sobie wygodny gabinecik, możesz puścić wodze fantazji. Tak też zrobili architekci firmy  Householdquotes.co.uk, którzy stworzyli projekty altankowych biur, inspirowanych filmami i serialami. Widzisz w którymś z nich miejsce dla siebie?

"Harry Potter"

Na początek trochę czarów. Poniższe zdjęcie pokazuje, jak projektanci Householdquotes.co.uk wyobrażają sobie biuro Albusa Dumbledore'a, najwybitniejszego czarodzieja z serii przygód o Harrym Potterze. We wnętrzu chatki nie zabrakło tajemniczych bibelotów, książek i szklanych butelek - zapewne wypełnionych wspomnieniami. Zewnętrzna część altanki - z zaokrągleniami i maleńkimi oknami - to połączenie zamku Hogwart z chatą gajowego Hagrida.

Domek otacza mnóstwo zieleni, zupełnie jak w Zakazanym Lesie, położonym w sąsiedztwie Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

domek jak z Harrego Pottera

Wnętrze domku jak z Harrego Pottera

"The Simpsons"

Charles Montgomery Burns, znany jako „Monty”, albo po prostu "pan Burns" z serialu "The Simpsons" to chciwy właściciel elektrowni jądrowej w Springfield, a jednocześnie najstarszy i najbogatszy mieszkaniec miasta. W jego biurze ciągle coś się dzieje, to stąd "Monty" obserwuje pracowników na monitorach, tu też ich zwalnia.

Działka, inspirowana postacią Burnsa jest ogrodzona drutem kolczastym, znajduje się na niej również znak ostrzegawczy z napisem "Nuclear". Wszystko po to, by każdy, kto się zbliży do budynku, był świadom, że nie jest to miejsce, do którego można po prostu wejść. Chyba że dotyczy to ekstremalnych śmiałków, którzy za nic mają ryzyko.

Wnętrze altanki urządzono na bogato - w oczy rzucają się oprawione w skórę książki, drewniane obicia czy fioletowe biurko z aksamitnym blatem. Projektanci umieścili tu nawet niedźwiedzia polarnego - choć w serialu jest on wypchany, tu wykonano go z marmuru. Oczywiście nie zabrakło też ekranów do szpiegowania pracowników, choć w nieco bardziej subtelnej formie niż w serialu.

Biuro Mr Burnsa

Wnętrze biura Mr Burnsa

"Duke of Hastings"

Simon Basset, czyli książę Hastings mieszka w pałacu, a jego gabinet ma wielkosć mieszkania. Altanka, zaprojektowana przez architektów Householdquotes.co.uk, jest bez wątpienia luksusowa. 

W biurze Simona dominują: kanarkowa żółć i leśna zieleń. W oczy rzucają się złote akcenty i liczne obrazki, przedstawiającego konie - ukochane zwierzęta księcia.

Domek z serialu Duke-of-Hastings

Wnętrze biura Duke-of-Hastings

"The Office"

Michael Scott, główny bohater serialu "The Office" jest dyrektorem regionalnym w firmie papierniczej Dunder Mifflin. Bądźmy jednak szczerzy, nie robi tam zbyt wiele. 80 proc. czasu spędza na rozpraszaniu innych, 19 proc. na odkładaniu wszystkiego na później, a 1 proc. - na krytycznym myśleniu. Prosty, szary budynek w kształcie pudełka mocno nawiązuje do biurowca z serialu. 

W gabinecie Michaela Scotta zaplanowano mnóstwo miejsca do przechowywania i... uspokajający, zielony kolor ścian.

Biuro Michaela Scotta

Wnętrze biura Michaela Scotta

"Mad men"

Don Draper to spec od reklamy, aktywny w latach 60. XX wieku w USA. Jest dominujący, zdeterminowany, a jego dieta w 90 proc. składa się z whisky i papierosów.

Trudno sobie wyobrazić Dona Drapera, pracującego z ochotą w biurowcu mniejszym niz nowojorski wieżowiec. Gdyby jednak został zmuszony przenieść się do altanki, projektanci HouseHoldQuotes uważają, że miałaby ona wiele przeszkleń, dających widok na ogród i pastwisko, ponieważ Draperowi przydałoby się sporo spokoju.

Biuro Dona Drapera

Wnętrze biura Dona Drapera

Zdjęcia pochodzą ze strony firmy House Hold Quotes.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat