7 sposobów na długie weekendy w 2021 roku

Pod jednym względem bieżący rok nie będzie lepszy od 2020 roku. Będziemy mieli tyle samo dni wolnych co przed rokiem. Z drugiej strony mamy szanse lepiej z nich skorzystać, jeśli szczepionki pomogą nam faktycznie poskromić epidemię.


O czym przeczytasz?

Pakowanie na wakacje

W 2021 roku co trzeci dzień będzie wolny undefined sugeruje najnowszy kalendarz. Powundefinedd? Tylko soboty i niedziele, to łącznie 104 dni. Do tego dochodzi jeszcze 7 dni świątecznych, ktundefinedre z mocy ustawy są rundefinedwnież wolne od pracy. Będziemy mieli też dwie okazje do odebrania dnia ustawowo wolnego od pracy, ktundefinedry wypadnie w sobotę (1 maja i 25 grudnia). Jeśli do tej liczby dodamy jeszcze 26 dni standardowego urlopu, to otrzymamy łącznie 139 dni bez pracy. W sumie więc wolne dni to aż 38% wszystkich, ktundefinedre czekają nas w bieżącym roku.

Dni wolne w 2021 roku

Dobry początek roku

Na pierwsze dni wolne nie trzeba było długo czekać. Początek roku obfituje bowiem w okazje do zbierania sił do wytężonej pracy w 2021 roku. Jeśli ktoś nie musiał pracować w pierwszy weekend roku, to mundefinedgł odpoczywać w dniach od 1 do 3 stycznia. Drugi tydzień roku też sprzyja odpoczynkowi. W efekcie wzięcie czterech dni wolnych pozwalało rozpocząć rok solidnym 10-dniowym wypoczynkiem.

Dwa razy lepsza majundefinedwka?

O tyle warto było o takie rozwiązanie zadbać, że na kolejne ponadprogramowe dni wolne przyjdzie nam czekać do kwietnia. Poniedziałek Wielkanocny wypada bowiem 5 kwietnia.

Za to majundefinedwka w bieżącym roku powinna być bardziej udana niż w ubiegłym. Powody są przynajmniej dwa. Po pierwsze 1 maja wypada w sobotę, a więc wiele osundefinedb odbierze sobie ten dzień wolny wydłużając majowy wypoczynek o przynajmniej jeden dzień. Gdyby skorzystać z okazji i wziąć dzięki temu wolne 4 maja, to zerowym kosztem wydłużamy sobie weekend do 4 dni. Gdyby ponadto skorzystać z trzech dni urlopowych, to mamy szansę wydłużyć labę do 9 dni. Dla porundefinedwnania w 2020 roku 1 maja wypadał w piątek, a 3 maja w niedzielę, przez co nie było szans na odbieranie dodatkowego dnia wolnego za święto wypadające w sobotę.

Majundefinedwka w bieżącym roku ma szanse być lepsza też z drugiego powodu undefined jest przecież szansa, że szczepienia pozwolą nam - w odrundefinedżnieniu od sytuacji z 2020 roku - faktycznie czerpać pełnymi garściami w urokundefinedw dni wolnych.

Jeden długi weekend wypada w tym roku z kalendarza

W niecały miesiąc pundefinedźniej undefined 3 czerwca undefined wypada Boże Ciało (tradycyjnie czwartek). Wystarczy wtedy wziąć wolne w piątek, aby odpoczywać 4 dni. Za to w bieżącym roku sierpień nie będzie nas rozpieszczał dodatkowym dniem wolnym. 15 sierpnia mamy przecież co roku Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny łączone ze Świętem Wojska Polskiego. To najczęściej oznaczało dodatkowy dzień wolny i szczyt wyjazdundefinedw urlopowych. Tym razem jednak 15 sierpnia wypada w niedzielę, ktundefinedra przecież i tak jest wolna, czyli z dodatkowego wypoczynku nici.

Odrobimy ten niedostatek w listopadzie. W odrundefinedżnieniu od 2020 roku będziemy bowiem mieli w jedenastym miesiącu aż dwie okazje na dodatkowy odpoczynek od pracy. 1 listopada wypada bowiem w poniedziałek, a niepodległość świętować będziemy w czwartek (11 listopada). Wykorzystując jeden dzień urlopowy możemy dzięki temu łącznie aż 4 dni regenerować siły do dalszej wytężonej pracy.

Krundefinedtsze Boże Narodzenie

W bieżącym roku grudzień będzie za to trochę bardziej intensywny. 24 grudnia wypada w piątek. To spowoduje pewnie, że wielu pracodawcundefinedw pozwoli w tym dniu zająć się przygotowaniem do wieczerzy wigilijnej dając ten dzień wolny w zamian za pierwszy dzień świąt wypadający w sobotę. Tym sposobem będziemy mogli świętować trzy dni, czyli o jeden dzień krundefinedcej niż w roku 2020.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!