7 rozwiązań, dzięki którym będziesz spokojny o swój dom w czasie wakacji

Wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie - zarówno na wyjeździe, jak i w domu. Co zrobić, aby nasze mieszkanie było bezpieczne w wakacje? Przygotowaliśmy praktyczne rozwiązania, które znacząco ułatwią funkcjonowanie w domu z dziećmi.


O czym przeczytasz?

Wakacje to czas, ktundefinedry kochamy i kiedy staramy się poświęcać naszym bliskim jak najwięcej czasu. To błogie chwile urlopowych wyjazdundefinedw oraz odpoczynku w domu. Przygotowaliśmy produkty, ktundefinedre realnie zwiekszają bezpieczeństwo i ułatwiają życie. Dzięki temu, wyjazd na urlop będzie bezpieczniejszy, a czas spędzany w mieszkaniu bardziej komfortowy.

Porozmawialiśmy o wakacjach z Basią, Wojtusiem i ich rodzicami. Jak dzieci lubią spędzać czas wolny? Jakie są potrzeby rodzicundefinedw, by odpoczynek - zarundefinedwno w domu, jak i na urlopie - był komfortowy i bezpieczny?

1. Elektroniczny zamek

To rozwiązanie dla tych, ktundefinedrzy mają dość pęku ciężkich kluczy w kieszeni. Elektroniczny zamek WOOX R7056 umożliwia otwarcie drzwi przez aplikację w telefonie, kartę RIF lub kod. Rejestruje on także wejścia i wyjścia poszczegundefinedlnych użytkownikundefinedw oraz umożliwia całkowite zamknięcie mieszkania w określonym przez nas czasie.

Piotr, tata Basi i Wojtusia mundefinedwi:

Elektroniczny zamek jest dobrym rozwiązaniem na czas wyjazdu wakacyjnego. Nie trzeba zostawiać znajomym kluczy, by wpadli raz na jakiś czas podlać kwiatki. Wystarczy podać im kod do drzwi. Wygodne jest też to, że taki zamek informuje o tym, czy ktoś w danym momencie wszedł do mieszkania czy nie.

Inteligentny zamek może być także kompatybilny z innymi urządzeniami w domu - takimi jak prąd czy światło. Wspundefinedłpracuje z systemami głosowymi Alexa, Google Assistant i systemami Woox oraz pasuje do większości standardowych drzwi.

Kolejnym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo jest wideodomofon WOOX R4957. To połączenie dzwonka do drzwi i kamery wideo undefined domofon nagrywa w czasie rzeczywistym co dzieje się przed drzwiami, a w momencie naciśnięcia dzwonka wysyła powiadomienie na telefon wraz z podglądem kto dzwoni. Nie ważne, czy jesteśmy w domu, czy też nie - wideodomofon umożliwia kontaktowanie się z przez intercom z każdym gościem bez konieczności otwierania lub podchodzenia do drzwi. Inteligentne domofony zawierają także detektor ruchu, czyli informują, gdy tylko ktoś zbliża się do drzwi. Dla małej Basi i Wojtusia wideodomofon to nie tylko inteligentne produkty ułatwiające funkcjonowanie rodzicom, ale przy okazji świetna zabawka. Zresztą, zobaczcie sami.

2. Kamera wewnętrza

Idealnym rozwiązaniem na czas wakacji jest także monitoring domowy. Daje komfort i umożliwia kontrolę - zarundefinedwno gdy jesteśmy w domu, jak i gdy jesteśmy poza nim. W czasie dnia, rodzic w każdej chwili może sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, gdy maluch został z nową opiekunką lub co robi domowy zwierzak - pies lub kot.

Mając monitoring można także zrobić to, o czym marzy chyba każdy, kto chociaż raz remontował mieszkanie - wyjechać na wakacje i doglądać ekipy remontowej zdalnie.

Obecnie kamery monitorujące to elegancki, stylowy gadżet i aplikacja w telefonie. Piękny design mają inteligentne kamery WOOX R4600, Somfy One 1870387 oraz Ezviz C6TC. Są niedrogie i dyskretne oraz wysyłają powiadomienia o ruchu i dźwięku w pomieszczeniu. Umożliwiają także podgląd pomieszczenia na żywo za pomocą aplikacji w smartfonie oraz prowadzą zapis video. Są obrotowe, dzięki czemu posiadają widoczność praktycznie całego pomieszczenia.

3. Bezpieczna kuchnia i łazienka

Przebywanie z dzieckiem w kuchni, to czasem ogromna radość, a czasem duży stres. Co zrobić, aby nasze dziecko było bezpieczne w trakcie przygotowywania posiłku? Mała Basia mundefinedwi:

Uwielbiam gotować w domu z rodzicami i Wojtusiem! A pundefinedźniej wspundefinedlnie jeść kolację! Bardzo lubię pizzę i ciasto.

My uwielbiamy Basię, dlatego przygotowaliśmy propozycje na bezpieczną kuchnię. Przede wszystkim, na płycie kuchennej warto zamontować ograniczniki lub płotki kuchenne. Jeśli urządzamy mieszkanie z myślą o dzieciach, piekarnik warto umieścić na tyle wysoko, by dziecko nie miało do niego łatwego dostępu. Można także pomyśleć o piekarniku z automatycznie ustawianą blokadą lub z podwundefinedjną, a nawet potrundefinedjną szybą.

Nieco inna sytuacja jest w przypadku łazienki - tu przede wszystkim należy uważać na śliską podłogę. Wanna lub prysznic wyposażone w gumową matę antypoślizgową uniemożliwią przewrundefinedcenie się.

Mając małe dzieci, szuflady zabezpieczmy blokadami, by najmłodsi nie mogli otwierać samodzielnie szafek. Zaokrąglone meble czy ich eliptyczne kształty to najlepsze rozwiązanie. Jeśli jednak takich nie mamy, wszelkie kanty zabezpieczmy specjalnymi silikonowymi nakładkami.

Urządzanie mieszkania z dziećmi powinno ponadto uwzględniać, że dzieci skaczą, biegają, mają dużo energii (co widać też po zdjęciach Basi i Wojtusia) i jeśli nie przymocujemy mebli undefined np. regałundefinedw czy pundefinedłek undefined do ściany, może stać się nieszczęście. Zestawy mocowań można kupić w sklepach budowlanych, a często od razu znajdują się w wyposażeniu mebli.

4. Podłoga, ktundefinedra się nie ślizga

Nie jesteśmy w stanie policzyć, jak często przewracają się małe dzieci. W czasie wakacji, gdy mamy więcej czasu na odpoczynek z maluchami, figlom i psotom nie ma końca. Mała Basia mundefinedwi:

Bardzo lubię bawić się z Wojtusiem! Najlepiej w chowanego. Lubimy też razem budować szałas z kocundefinedw i poduszek. Wtedy jest zawsze śmiesznie.

Basi i Wojtusiowi podczas zabawy na pewno często zdarza się potknąć w czasie wygłupundefinedw, a i starsze dzieci potrafią się poślizgnąć biegając po domu w czasie zabawy. Antypoślizgowy dywan to dobre rozwiązanie do mieszkania, w ktundefinedrym są maluchy. Do pokoju dziecięcego można także kupić kolorowe pianki i maty edukacyjne, dzięki ktundefinedrym dziecko może przewracać się do woli oraz uczyć stawiać pierwsze kroki.

Jeśli nie chcemy kupować dywanundefinedw, warto wyposażyć dziecko w skarpetki antypoślizgowe. Bezpieczna podłoga to taka, ktundefinedra będzie wykonana z dobrej jakości parkietu, paneli lub korka. Jeśli posiadamy w domu schody albo zakręty, przy ktundefinedrych nasz maluch często nabiera prędkości podczas zabawy - w tych miejscach można przykleić antypoślizgowe paski.

5. Zabezpieczenie przed zalaniem i pożarem

Aby dziecko było bezpieczne, warto zaopatrzyć się także w inteligentną smart syrenę Woox R7051, ktundefinedra zaalarmuje otoczenie, gdy ktundefinedryś z elementundefinedw systemu zarejestruje niespodziewaną sytuację undefined ruch, wyciek wody, zbyt wysoką temperaturę lub gdy zostanie wciśnięty przycisk SOS. Można ją połączyć także z innymi produktami w domu undefined czujnikiem otwarcia okna czy otwieraniem i zamykaniem drzwi.

Dla tych, ktundefinedrzy nie mają potrzeby kupować monitoringu, a chcą mieć bezpieczny dom, dobrą alternatywą jest czujnik ruchu. Wysyła on na aplikację w telefonie informacje za każdym razem, gdy zostaną otwarte drzwi lub okna (np. Philips Hue czy Nous E2). Oprundefinedcz czujnikundefinedw ruchu, inteligentne domy można wyposażyć także w czujniki, ktundefinedre gwarantują bezpieczeństwo podczas nieobecności członkundefinedw rodziny - np. chronią przez zalaniem (np. Nous E4) czy dymem (np. Yale).

6. Inteligentne kontakty, światło i ogrzewanie

Rundefinedwnie ważną kwestią jest zabezpieczenie gniazdek elektrycznych, ponieważ ciekawski urwis może wetknąć w nie paluszki. Należy pamiętać także o schowaniu kabli - wiszące lub leżące na podłodze przewody z pewnością zainteresują każdego malucha. Piotrek, tata Basi i Wojtusia mundefinedwi:

Możliwość kontrolowania włącznikundefinedw oraz światła przez aplikację w telefonie, to ogromny komfort na co dzień i podczas wyjazdu wakacyjnego. Chyba każdy przynajmniej raz w życiu wrundefinedcił się zaraz po wyjściu z domu, żeby sprawdzić, czy wyłączył żelazko. Do tego wyłączanie kontaktundefinedw w dowolnym momencie, to marzenie każdego, kto ma małe dzieci.

Dużym komfortem codziennego funkcjonowania oraz na czas wyjazdundefinedw wakacyjnych są rozwiązania inteligentnego domu. Smart home stosuje się dla systemundefinedw, w ktundefinedrych domowe akcesoria są podłączone do Internetu i możliwe jest korzystanie z nich za pomocą aplikacji w telefonie. Oznacza to możliwość sterowania oświetleniem, ogrzewaniem czy nawet sprzętem AGD z poziomu telefonu, czuwanie nad bezpieczeństwem czy ograniczanie wydatkundefinedw na prąd. Komputronik umożliwia urządzenie właściwie całego domu w stylu smart, a jeśli jest taka potrzeba, oferuje usługi serwisowe z dojazdem do domu.

Smart home to między innymi inteligentne włączniki, o ktundefinedry wspominał Piotr - tata Basi i Wojtusia. Dzięki nim w każdej chwili można wyłączyć pozostawione w kontakcie żelazko, przełączniki czy piloty. Na czas urlopu lub wyjazdu ekologicznie jest kontrolować przez aplikację ogrzewanie w mieszkaniu.

Kolejnym - jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań inteligentnego domu jest ogrzewanie - pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy i poprafia komfort. Jak działa inteligentny termostat? Dostosowuje on moc grzania kaloryferundefinedw do aktualnej temperatury w pomieszczeniu i poziomu nasłonecznienia. Może też wykrywać otwieranie okien i automatycznie dostosowywać ogrzewanie, dopundefinedki nie zostaną zamknięte. Posiada także harmonogram grzania w zależności od tego, w jakich godzinach jesteśmy w domu.

Najbardziej popularnym z inteligentnych rozwiązań jest oświetlenie. Inteligentne oświetlenie może ograniczać się do pojedynczej żarundefinedwki w lampie, ale nie musi. Dostępne są także całe systemy z lampami, kinkietami lub taśmami, ktundefinedre mogą działać niezależnie albo ze sobą wspundefinedłpracować. Mogą być włączane i wyłączane poprzez aplikację, bez wstawania od biurka.

7. Dobrze przemyślany ogrundefinedd

Jaki jest ulubiony sposundefinedb na spędzanie wolnego czasu małego Wojtusia? Chłopczyk mundefinedwi:

W wolnym czasie najbardziej lubię jeździć na rowerku! Rowerki są super!

Z kolei jego siostra Basia mundefinedwi:

Bardzo lubię bawić się na placu zabaw! Najchętniej z rodzicami lub innymi dziećmi!

Każdy kocha spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu podczas wakacji. Ci, ktundefinedrzy mają dom z ogrundefineddkiem spędzają w nim wiele czasu i chętnie odpoczywają. Planując ogrundefinedd z myślą o dzieciach, dobrze jest podzielić go na części - dla dorosłych i dla dzieci. Część przeznaczona podopiecznym powinna być widoczna z pomieszczenia w domu, w ktundefinedrym przebywa się często - na przykład z kuchni. Wtedy możemy mieć oko na nasze pociechy praktycznie cały czas.

Dla tych, ktundefinedrzy nie mogą jednak skorzystać z takiej możliwości, warto pomyśleć o monitoringu zewnętrznym. Są doskonałe, kiedy nasze posiechy chcą się bawić na zewnątrz, a my wolimy odpocząć w domu lub musimy przygotować obiad czy posprzątać. Kamery zewnętrzne rundefinedżnią się od kamer wewnętrznych dużo większą wytrwałością na zmienne warunki pogodowe oraz lepszą widocznością w nocy. Do takich kamer należą np. kamery D-Link DCS-2802KT-EU. To monitoring dla wymagających undefined zapewnia szczegundefinedłowe i wyraźne video w obrazie FullHD za dnia, jak i po zmroku. Dzięki bezprzewodowej komunikacji i odpornym obudowom mogą być zainstalowane w dowolnym miejscu, w środku lub na zewnątrz budynku. Z kolei niedrogą kamerą jest Ezviz C3WN. Jest wyposażona w funkcję dzień/noc i po zmroku osiąga dobrą widoczność do 30 m. Warta uwagi jest także kamera Netatmo NOC01-EU, ktundefinedra posiada wbudowany reflektor wykrywający ruch. Gdy tylko ktoś pojawi się na posesji w nocy natychmiast go oświetla i daje gwarancję dokładnego rozpoznania osundefinedb lub samochodu. Jest całkowicie wodoszczelna oraz dzięki funkcji smart umożliwia wysyłanie powiadomień na telefon, gdy tylko ktoś pojawi się w danej części ogrodu.

Monitoring, ktundefinedry jest dostępny w ofercie Komputronik Smart Home umożliwia sterowanie kamerami oraz monitorowanie za pomocą aplikacji. Dzięki temu rodzic nie musi być przy dziecku, żeby wiedzieć czy jest bezpieczne. Wszelkie dane mogą być przechowywane na kartach pamięci lub w chmurze, w ramach dodatkowego zabezpieczenia.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!