Wystarczy niecałe 33 mln zł, aby zamieszkać na hawajskiej wyspie i zostać sąsiadem miliardera

Hawajska wyspa Lanai prawie w całości należy do amerykańskiego miliardera Larry’ego Ellisona. Jest okazja, aby zostać jego sąsiadem


O czym przeczytasz?

Plaża na Lanai

Lanai to jedna z niewielkich wysepek na Hawajach. Mieszka tam tylko 3,1 tys. osób, na dodatek w 98 proc. jest własnością Larry’ego Ellisona, miliardera, twórcy firmy Oracle.

Domek do kupienia

Ale właśnie na sprzedaż został wystawiony dom na wyspie, który do Ellisona nie należy – informuje serwis realtor.com.

Dom kosztuje 8,8 mln dolarów, czyli niespełna 33 mln zł. Stoi na działce o powierzchni prawie 5 tys. metrów kwadratowych. Ma powierzchnię 450 metrów kwadratowych, na których zmieściły się cztery sypialnie i pięć łazienek, a także spora część dzienna z jadalnią i dużą kuchnią. Część dzienna jest otwarta na zewnątrz.

Na działce mieści się także basen i spa i domek przy basenie. Jeśli komuś znudzi się pluskanie w basenie, wystarczy kilka minut jazdy wózkiem elektrycznym, aby dotrzeć na plażę.

Kurort w miejsce ananasów

Kiedyś Lanai żyła z ananasów, ale kiedy produkcja tych owoców przestała się opłacać, pojawił się Robert Murdock, szef Dole, koncernu spożywczego, który postanowił zmienić wyspę w kurort. Na Lanai pojawiły się dwa hotele sieci Four Seasons. W 2012 roku Ellison odkupił od Murdocka przedsięwzięcie od Murdocka, zmodernizował hotele i zrealizował inne inwestycje, chcąc uczynić z wyspy ekologiczną przystań.

Większość wyspy należy do Ellisona, który niedawno ogłosił, że osiada na Lanai na stałe. Ogłoszenia o sprzedaży domów są tam rzadkością, a dom za 8,8 mln dolarów jest jedynym, który stoi w ekskluzywnej części wyspy. Z kolei budowa nowego domu nie jest prosta, bo wg realtor.com, cały proces załatwiania pozwoleń i budowa mogą potrwać nawet do 4 lat.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować