15 Łódź Design Festival LEPIEJ 2.0 - Łódź, Centrum Festiwalowe ul. Tymienieckiego 3, 16 - 19 września 2021

Już 16 września Łódź Design Festival pod hasłem LEPIEJ 2.0 powróci na cztery dni w wyjątkowej, jesiennej odsłonie. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie. Do obejrzenia kilkanaście wystaw, na które wstęp będzie bezpłatny

ŁDF21_LEPIEJ 2.0

Dobre projektowanie, lepsze życie. Specjalna wrześniowa edycja ŁDF

Czy może być jeszcze LEPIEJ?

Po edycji majowej festiwalu, podczas ktundefinedrej, w miejskich przestrzeniach Łodzi można było podziwiać wystawy takie jak make me! czy must have, już 16 września Łundefineddź Design Festival pod hasłem LEPIEJ 2.0 powrundefinedci w wyjątkowej, jesiennej odsłonie. Do dyspozycji zwiedzających oddanych zostanie kilkanaście wystaw, ktundefinedre będzie można zobaczyć bezpłatnie! Projekty zostaną zaprezentowane, jak dawniej, w łundefineddzkim Centrum Festiwalowym przy ul. Tymienieckiego 3.

Cieszymy się, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami będziemy mogli zaprosić wszystkich do naszego Centrum Festiwalowego przy ul. Tymienieckiego, ktundefinedre jak dawniej wypełnimy najciekawszymi projektami i pracami twundefinedrcundefinedw chcących zmieniać świat na lepsze

- mundefinedwi Michał Piernikowski, dyrektor ŁDF, podkreślając, że wie, jak bardzo festiwalowa publiczność stęskniła się za tą przestrzenią.

Pierwsza część tegorocznego festiwalu przygotowana była pod hasłem LEPIEJ w szczegundefinedlnych warunkach pandemicznych. W bezpieczny sposundefinedb, w przeszklonych pawilonach wystawowych zlokalizowanych w rundefinedżnych częściach miasta, zaprezentowali najważniejsze projekty undefined make me!, czyli innowacje, ktundefinedrych wdrożenie zmieni świat na lepsze; must have undefined najlepsze polskie produkty rynkowe oraz wystawy komentujące wspundefinedłczesną rzeczywistość. undefinedPostanowiliśmy przygotować drugą edycję, kontynuując nasze działania skierowane do Łodzian, a także do wszystkich osundefinedb zainteresowanych wybitnym, zmieniającym świat wzornictwemundefined - mundefinedwią organizatorzy.

Organizatorzy chcą na nowo rozpocząć cykl opowieści o designie, docierając z nim do jak najszerszej publiczności. Zależy im na tym, żeby przyczynić się do zmiany sposobu, w jaki mundefinedwi się o wzornictwie, ktundefinedre bazuje na naukowych podstawach i rozwiązuje rzeczywiste problemy w naszym codziennym życiu.

Dlatego bardzo ważnym elementem nadchodzącej edycji łundefineddzkich dni designu będzie specjalne badanie, zrealizowane w celu zapełnienia luki w naukowej diagnozie czasu lockdownu i tego, co zmieniło się w naszym życiu przez fakt zamknięcia w mieszkaniach. Jego wyniki zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia.

Badanie, zatytułowane undefinedJakość życia w czasie pandemiiundefined, ktundefinedre powstało we wspundefinedłpracy z agencją Question Mark i zaproszonymi ekspertami, miało na celu sprawdzić, co zmieniło się w naszych mieszkaniach oraz sposobie, w jaki z nich korzystamy i jak je postrzegamy.

Przeczytaj rundefinedwnież: Nowatorskie badanie: Jak zaprojektować mieszkanie idealne na nowe czasy?

Zorientowaliśmy się, że nie tylko aspekt wizualny jest istotny. Bardzo ważne jest to, jak nasze mieszkania pachną czy brzmią, jak się w nich oddycha i czy możemy w ich przestrzeni być aktywni fizycznie. Wyniki badania zaprezentujemy podczas specjalnego bloku konferencyjnego

undefined zapowiada Aleksandra Kietla, rzecznik prasowa ŁDF.

Przeczytaj rundefinedwnież: Projektowanie dla zmysłundefinedw. Czym jest design synestetyczny?

Zmiany, jakie organizatorzy rozpoczynają w tej edycji, mają na celu zwrundefinedcenie uwagi, że design to nie tylko ornament i estetyka, ale rundefinedwnież rozwiązywanie ważnych problemundefinedw i naukowe podstawy związane z każdą dziedziną naszego życia.

Wszystkie wystawy i wydarzenia w ramach LEPIEJ 2.0 będą dostępne całkowicie bezpłatnie. Do dyspozycji zwiedzających zostanie oddanych ponad 10 ekspozycji. Festiwal kieruje swundefinedj program do rundefinedżnych grup wiekowych. wystawy, np. te historyczne, poświęcone polskiemu wzornictwu, zachęcają, aby zwiedzać je rodzinnie. W ten sposundefinedb każdy z widzundefinedw będzie mundefinedgł z własnej perspektywy odkrywać, jak projektowano na przestrzeni ostatniego wieku.

Edukacyjny charakter będzie mieć ekspozycja undefinedElementarz polskiego designuundefined Ewy Solarz, prezentująca 100 lat polskiego projektowania poprzez pryzmat 100 obiektundefinedw. Wśrundefinedd nich: meble, szkło czy porcelana, czyli przedmioty powszechnie kojarzone z designem, ale też obiekty mniej oczywiste: kroje liter, logotypy, dziecięce zabawki, lokomotywa, neon, szybowiec, skuter, a nawet Ptasie Mleczko i gumowe kundefinedłko Ringo. Wystawa łączy rundefinedwnież przeszłość z teraźniejszością, pokazując dorobek polskiego wzornictwa przez osiągnięcia wspundefinedłczesnej polskiej grafiki undefined prezentuje 100 dzieł projektantundefinedw zinterpretowanych przez 25 znakomitych ilustratorundefinedw.

Zaprezentowane zostaną rundefinedwnież nowe rozwiązania, ktundefinedre proponują młodzi projektanci. Organizatorzy chcą dać szansę studentom i wykładowcom na skonfrontowanie ich pomysłundefinedw z rynkową rzeczywistością i społecznym odbiorem. Zmierzą się oni z takimi tematami, jak praca w domu, zieleń w miastach czy wykorzystanie odpadundefinedw.

Misją, jaką stawiają przed sobą organizatorzy ŁDF, jest ukazywanie wzornictwa w całym jego bogatym spektrum undefined od rozwiązań niezbędnych po projekty zachwycające i luksusowe. W tym duchu w maju, wspundefinedlnie z Mazda Polska, zaprezentowali wspaniałe obiekty autorstwa Pani Jurek, natomiast we wrześniu zapraszają na wystawę jednego z najlepszych wspundefinedłczesnych projektantundefinedw, polskiego undefinedstar designeraundefined Oskara Zięty. To artysta, ktundefinedrego prace są wielowymiarowe i odpowiadające na zrundefinedżnicowane wyzwania wspundefinedłczesności. Wystawa undefinedINFLATALES. Stalowe opowieści Oskara Ziętyundefined jest przykładem myślenia o projektowaniu w sposundefinedb odpowiedzialny, cyrkularny. Stal i aluminium wykorzystane przez Ziętę to materiały, ktundefinedre mogą być wielokrotnie przetwarzane. Projekty należące do ekspozycji wzbudzają zachwyt swoją unikalnością, stają się obiektami fascynacji i pożądania. Wśrundefinedd nich znajdzie się m.in. najlżejsze krzesło świata, czyli Ultraleggera. To zapowiedź jednej z najbardziej atrakcyjnych wizualnie wystaw na ŁDF w ostatnich latach.

Ten sposundefinedb opowiadania o przedmiotach, ktundefinedre nas otaczają, będzie towarzyszył rundefinedwnież wystawie undefinedPrzedmioty domowe. Rzeczy w życiu człowiekaundefined, przygotowanej przez Aleksandrę Koperdę z Hygge Blog. Czym jest przedmiot w codziennym świecie człowieka? Jak nadajemy mu wartość, dzięki ktundefinedrej żyje? Zbiundefinedr przedmiotundefinedw codziennego użytku, wybranych przez 15 bohaterundefinedw książki undefinedOdwiedziny. Rozmowy o dizajnieundefined, to 35 eksponatundefinedw funkcjonujących w domowym kontekście, mających zarundefinedwno subiektywną, jak i obiektywną wartość. Każdy z przedmiotundefinedw ma swoje znaczenie, inaczej widziane przez właścicieli i przez historykundefinedw designu, ktundefinedrych perspektywy łączy ta wystawa.

Pod hasłem undefined100%LoveOriginalundefinedStowarzyszenie #loveOriginal zaprezentuje na swojej wystawie wybundefinedr przedmiotundefinedw stworzonych przez artystundefinedw i designerundefinedw. Przekazują w nich oni swoją osobowość i talent, wyrażają siebie, tworzą własne trendy, czerpią z tradycji i delektują się materiałami, pisząc historię wzornictwa użytkowego. W ten sposundefinedb Stowarzyszenie #loveOriginal chce po raz kolejny zaapelować do polskiego konsumenta o wybieranie oryginalnych produktundefinedw, a zarazem bojkot wnętrzarskich podrundefinedbek.

Organizatorzy szykują na wrzesień jeszcze wiele atrakcji undefined to m.in. specjalna, autorska selekcja ŁDF prezentująca producentundefinedw z Polski, przygotowana przez czołowe polskie projektantki kolekcja dywanundefinedw Agnelli, zanurzona w tkance miejskiej wystawa fotograficzna undefinedMesydżundefined Dawida Furkota czy premiera wyjątkowego, łundefineddzkiego słuchowiska dla dzieci.

Żeby być na bieżąco z programem drugiej, nietypowej edycji 15. ŁDF, warto śledzić stronę lodzdesign.com oraz profile festiwalu w mediach społecznościowych. Do zobaczenia!

Więcej informacji:

www.lodzdesign.com

Organizacja Łundefineddź Design Festival jest możliwa dzięki wsparciu Łundefineddzkiego Centrum Wydarzeń oraz Miasta Łundefineddź. ŁDF dofinansowano ze środkundefinedw Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!