10 największych porażek wykończeniowych

Wyobraźnia ludzka naprawdę może być zgubna.


O czym przeczytasz?

Z pewnością wielu z nas, planując wystrój swojego nowego domu, zastanawiało się nad skorzystaniem z pomocy projektanta wnętrz. Inni woleli zaaranżować swoją przestrzeń do życia na własną rękę. To drugie rozwiązanie również może zakończyć się sukcesem, pod warunkiem, że wiemy czego chcemy i nie jesteśmy absolutnymi laikami w tej dziedzinie. A jak się okazuje - takich śmiałków nie brakuje.

Serwis Boredpanda.com opublikował zdjęcia wnętrz, które dosłownie - wołają o pomstę do nieba. Wybraliśmy spośród nich 10 największych – naszym zdaniem – porażek wykończeniowych. Która z nich szokuje najbardziej?

Schody, których nie widać

Najkrócej ujmując: prosta droga do tego, by zrobić sobie krzywdę. Posadzka w szachownicę komplikuje sprawę. Poszczególne stopnie zlewają się w jedną dużą powierzchnię i mogą być niewidoczne dla oka.

Schody, których nie widać

Fot. Boredpanda.com

To szafa czy kanapa? Dobre pytanie

Tapicerowane meble kuchenne? Tu zdecydowanie coś poszło nie tak… Na szczęście, autor projektu oszczędził zlew, blat i piekarnik. Niemniej, jego fantazja zaskakuje.

Tapicerowana kuchnia

Fot. Boredpanda.com

Pluszowa łazienka kontra woda

Właściciel tego mieszkania najwidoczniej zapomniał o tym, że w łazience przede wszystkim korzysta się z wody. Kładąc wykładzinę na podłodze, ścianach, a nawet suficie, podłożył sobie jednocześnie kłody pod nogi.

dywan w łazience

Gdy zlew "wychodzi" przed szereg

Pewnie zastanawiasz się, co autor miał na myśli, ustawiając szafkę ze zlewem pod kątem? Nie tylko Ty. Możemy jedynie spekulować: chodziło o ciekawszy widok na wprost, a może najzwyczajniej w świecie taki był kaprys właściciela. Bez względu na to, co nim kierowało, efekt nie jest najlepszy. 

wystający zlew

Fot. Boredpanda.com

Pralka w ścianie - oszczędność miejsca czy... trzęsienie ziemi?

Wyobraź sobie, że robisz pranie, pralka zaczyna płukać, a potem wirować. Naprawdę, trudno wybrać, co gorsze - sąsiad, robiący remont czy pranie w tak zamontowanym urządzeniu.

pralka w ścianie

Fot. Boredpanda.com

W tej łazience rządzą kamienie

"Przerost formy nad treścią" - do takiego zwięzłego komentarza ograniczymy się w przypadku tego wnętrza. Niemniej, jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat takiego projektu łazienki. 

Toaleta z kamieni

Fot. Boredpanda.com

Wiatrak w obudowie 

A mogło być rześko i przyjemnie, gdyby tylko nie ta wnęka w suficie... Tej instalacji mowimy stanowcze "nie". 

Wiatrak w otworze sufitowym

Fot. Boredpanda.com

Prysznic na wejściu 

Do tego mieszkania na pewno lepiej nie przychodzić bez zapowiedzi. Choć my wciąż mamy nadzieję, że z tych drzwi korzysta się tylko sporadycznie, albo są wyłącznie atrapą. Cokolwiek, byle uwierzyć, że takie pomysły nie przychodzą ludziom do głowy. 

prysznic na wejściu

Fot. Boredpanda.com

Dwie pary drzwi, tylko po co?

No właśnie - tak jak w przypadku większości zdjęć z tego zestawienia - nie mamy pojęcia, co mogło kierować autorem projektu tych drzwi wejściowych. Może macie jakieś pomysły?

Dwie pary drzwi

Fot. Boredpanda.com

Tym oknem nawet nie próbuj wchodzić 

Wyobraź sobie, że w tym domu wybuchł pożar. Strażacy próbują dostać się do budynku oknem. Tym, zaznaczonym na czerwono. I tu zaczyna się problem...

A co jeśli pożar?

Fot. Boredpanda.com

Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

SmartHome oczami dzieci - wymarzony pokój

O jakim pokoju marzą dzieci? Przyjrzymy się bliżej inteligentnemu oświetleniu i sprawdzimy jak dzieci same zmieniają pokój w krainę marzeń. SmartHome w Komputroniku. http://Komputronik-SmartHome

Advertisement