10 najbardziej niepraktycznych przedmiotów domowych

Na pewno są oryginalne, a niektóre dodatkowo - stylowe. Ale czy praktyczne? Ani trochę. Przekonaj się dlaczego.


O czym przeczytasz?

Praktyczne - takie powinny być przedmioty użytku codziennego. Jednak rzeczywistość portafi zaskoczyć. Serwis Boredpanda.com opublikował zdjęcia naczyń, mebli i akcesoriów, którym do użyteczności daleko. Powód? Ich wyczyszczenie to prawdziwe wyzwanie. Z zestawienia wybraliśmy 10 przedmiotów, które - naszym zdaniem - mogą być dla właścicieli prawdziwą udręką. Którego z nich najbardziej nie chciałbyś mieć w swoim domu?

Dywan ze skrawków skóry

Ten dywan, wykonany ze skrawków skórzanych kurtek, został wystawiony na sprzedaż na jednym z portali społecznośćiowych, za 350 dolarów. Sprzedający kupił go kilka lat wcześniej w jednym z włoskich sklepów meblowych.

dywan ze skrawków skóry

Karafka jak układ krwionośny 

Ta karafka na wino, przywodząca na myśl układ krwionośny człowieka, sprawdziłaby się jako element dekoracji. Jeśli zaś chodzi o jej praktyczność, to pozostawia ona sporo do życzenia. Z pewnością mógłby to potwierdzić ten, kto miał okazaję zmierzyć się z umyciem poszczególnych "żył" tego układu.

butelka do wina

Lampa rozbita na wiele kawałków

Na pewno zwraca uwagę i jest niestandardowa. Jednak chyba każdemu, kto otrzymałby ją w prezencie, marzyłaby się usługa "odkurzania" w pakiecie.

Lampa

Atrakacja dla dzieci, kryjówka dla... pająków.

Taka instalacja w pokoju dziecięcym robi wrażenie, zwłaszcza wieczorem. Niestety, może też rozczarować, gdy się okaże, że nie tylko bezbłędnie zbiera kurz, ale i stanowi... kryjówkę dla pająków. 

pokój dziecięcy i chmury na niebie

Stół ze szklanym blatem i pierzastym podblaciem 

Przy stole dosyć często zdarzają się wypadki - a to wyleje się się wino, a to rozchlapie zupa. Nawet jeśli z mebla korzysta się sporadycznie, pióra zbierają kurz. Niestety, nie wiemy, czy i jaki patent na czyszczenie tego stolika miał jego twórca.

stół ze szklanym blatem

Podłoga ze 100 tys. porcelanowych czaszek

Ta podłoga to dzieło Nina Sarabutry, tajlandzkiego artysty, który wykorzystał do jej budowy 100 tys. porcelanowych czaszek. Taki "dywan" ułożono w galerii Ardel w Bangkoku. Nino zachęca gości do chodzenia po czaszkach, a jednocześnie refleksji nad własnym życiem i nad tym, co po nas pozostanie. 

podłoga z czaszek

Łóżko z książek

Miłośnicy książek wiedzą, że to doskonałe "zbieracze kurzu". Wykorzystane w poniższej wersji z pewnością z roztoczami "pozostają w stałym kontakcie".

łóżko z książek

Wanny, kamienie i mnóstwo zakamarków

Wygodna wanna kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem po ciążkim dniu. Niestety, dokładne wyczyszczenie dziesiątek zakamarków, pomiędzy kamieniami to już na pewno nie bułka z masłem.

wanny obudowane kamieniami

Blat z otworami dla kochających sprzątać

Czy gdyby ten blat łazienkowy nie miał otworów byłby brzydszy? Kwestia gustu. Ale to, że łatwiej byłoby go umyć to już fakt.

Oryginalny blat łazienkowy

Akwarium w domku dla lalek

Taki nietypowy prezent, pewna kobieta otrzymała na Gwiazdkę od córki i męża. To akwarium, wykonane - z pełnego detali - domku dla lalek. Pytanie, kto w rodzinie odpowiada za wymianę wody...

akwarium w domku dla lalek

Zdjęcia pochodzą z serwisu Boredpanda.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować