10 najciekawszych aranżacji balkonowych z różnych stron świata

Od Warszawy po Bombaj. Która z nich podoba Ci się najbardziej?


O czym przeczytasz?

Nie tak dawno temu pisaliśmy o tym, jak w siedmiu prostych krokach urządzić mały balkon. Tym razem, prezentujemy Wam najciekawsze aranżacje balkonowe z różnych zakątków świata. Która z nich pasuje do Ciebie najbardziej?

Polska: Tczew

W kolorach bieli i drewna zaaranżowała swój balkon blogerka Oliwia Niklas z Tczewa w województwie pomorskim. Prywatnie - miłośniczka pięknych wnętrz. Swoimi pomysłami z dziedziny designu chętnie dzieli się na instagramowym koncie "oliv.home", które śledzi ponad 90 tys. osób.

Balkon Oliwii

Fot. Instagram_@oliv.home

Polska: Warszawa 

Aranżacja z poniższego zdjęcia to pomysł małżonków - Beaty i Remka, którzy promują zieleń w pomieszczeniach. Ich mieszkanie w Warszawie to prawdziwa dżungla, a sami właściciele o roślinach wiedzą wszystko.

Warsaw Jungle

Fot. Instagram_@warsawjungle

USA: Nowy Jork

Ten uroczy balkon z huśtawką należy do Amerykanki - Chelsey Brown. Kobieta pasjonuje się aranżacją wnętrz, jest autorką książki pt. "Rental style", w której radzi jak - w sposób przyjazny dla portfela - urządzać małe mieszkania na wynajem.

balkon w Nowym Jorku

Fot. Instagram_@citychicdecor

Chorwacja: Zagrzeb

Ten uroczy biało-niebieski balkon sprawiła sobie pewna Chorwatka, działająca na Instagramie pod nickiem "mojsvijet9". Jak sama przyznaje, kocha biel, antyki i Zagrzeb.

Balkon w Zagrzebiu

Fot. Instagram_@mojsvijet9

Finlandia

Fińska bloggerka Ansku niedawno wprowadziła się do swojego ekologicznego, drewnianego domu, który właśnie urządza. Balkon to tylko jedno z zaprojektowanych przez nią pomieszczeń. Ansku uwielbia skandynawskie wzornictwo, bliskie jest jej także majsterkowanie – pomysłami dzieli się na swoim blogu.

balkon z łóżkiem

Fot. Instagram_@mustaekotalo

Indie: Bombaj

Bombaj to jedno z najbardziej zaludnionych miast na świecie. Według niektórych źródeł zamieszkuje je już ponad 20 mln osób. Tutejsze mieszkania są zazwyczaj niewielkie, a niektóre wręcz mikroskopijne. Dotyczy to także balkonów, co widać na poniższej fotografii.

Mumbaj, Indie

Fot. Instagram_@mygreen_space

Indie

To mieszkanie również znajduje się w Indiach, choć nie wiadomo dokładnie w jakim mieście. Kolorowy balkon z posągami hinduskich bożków to miejsce wypoczynku, ale i medytacji. Niektórzy nazywają go "kącikiem Zen".

Balkon w Indiach

Fot. Instagram_@artbyarmaya)

Hiszpania: Frigiliana

Mówi się, że Frigiliana to najpiękniejsze białe miasteczko w hiszpańskiej Andaluzji. Spora część tutejszych kamieniczek ma mikroskopijne balkoniki. Niewielki rozmiar ani trochę nie ujmuje im jednak uroku. 

Hiszpański balkon

Fot. Instagram_@holidays_and_trips)

Holandia: Amsterdam

Chwila wytchnienia w tętniącym życiem centrum miasta? W Amsterdami to możliwe!

Amsterdam

Instagram_@amsterdambalcony)

Norwegia: Oslo

Mona Hommersand to norweska bloggerka i projektantka wnętrz z dużym doświadczeniem. Fascynuje się wzornictwem skandynawskim. Jej balkon jest tego najlepszym przykładem.

Balkon w Oslo

Fot. Instagram_@townhouse_living_oslo)

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat