Prawo

Umowa użyczenia. Prosty wzór do pobrania.

Umowa użyczenia, jest umową nazwaną, uregulowaną w Kodeksie cywilnym i bardzo często stosowaną w życiu codziennym. Może nawet nieświadomie. Jakie są podstawowe kwestie, które reguluję ta umowa oraz co musi się w niej znaleźć aby była ważna?

Łukasz Jasiński,
Umowa dożywocia. Wszystko co musisz wiedzieć. Wzór w załączeniu.

Zawarcie umowy dożywocia jest sposobem na zagwarantowanie spokojnej i prawnie bezpiecznej starości. Na czym polega umowa dożywocia i co można zawrzeć w jej treści? To także na jej konstrukcji niektóre firmy opierają "tzw. hipotekę odwróconą".

Łukasz Jasiński,
Proces zasiedzenia nieruchomości.

W jaki sposób kształtuje się proces zasiedzenia i jakie istnieją prawa z nim związane? Czy można się przed takim zasiedzeniem uchronić? Wzór wniosku o zasiedzenie nieruchomości w załączeniu.

Łukasz Jasiński,
Umowa zamiany lokali mieszkalnych

Jak napisać umowę sprzedaży lokalu mieszkalnego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa o wykonanie usług remontowych

Jak napisać umowę o wykonanie usług remontowych? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa użytkowania lokalu

Jak napisać umowę użytkowania lokalu? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa użyczenia lokalu mieszkalnego

Jak napisać umowę użyczenia lokalu mieszkalnego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa ustanowienia służebności przesyłu

Jak napisać umowę ustanowienia służebności przesyłu? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,
Umowa ustanowienia hipoteki

Jak napisać umowę ustanowienia hipoteki? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński,