Prawo

Umowa użyczenia. Prosty wzór do pobrania.

Umowa użyczenia, jest umową nazwaną, uregulowaną w Kodeksie cywilnym i bardzo często stosowaną w życiu codziennym. Może nawet nieświadomie. Jakie są podstawowe kwestie, które reguluję ta umowa oraz co musi się w niej znaleźć aby była ważna?

Łukasz Jasiński, 13 paź 2021
Umowa dożywocia. Wszystko co musisz wiedzieć. Wzór w załączeniu.

Zawarcie umowy dożywocia jest sposobem na zagwarantowanie spokojnej i prawnie bezpiecznej starości. Na czym polega umowa dożywocia i co można zawrzeć w jej treści? To także na jej konstrukcji niektóre firmy opierają "tzw. hipotekę odwróconą".

Łukasz Jasiński, 15 lut 2021
Proces zasiedzenia nieruchomości.

W jaki sposób kształtuje się proces zasiedzenia i jakie istnieją prawa z nim związane? Czy można się przed takim zasiedzeniem uchronić? Wzór wniosku o zasiedzenie nieruchomości w załączeniu.

Łukasz Jasiński, 11 lut 2021
Umowa zamiany lokali mieszkalnych

Jak napisać umowę sprzedaży lokalu mieszkalnego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński, 07 paź 2020
Umowa o wykonanie usług remontowych

Jak napisać umowę o wykonanie usług remontowych? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński, 07 paź 2020
Umowa użytkowania lokalu

Jak napisać umowę użytkowania lokalu? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński, 07 paź 2020
Umowa użyczenia lokalu mieszkalnego

Jak napisać umowę użyczenia lokalu mieszkalnego? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński, 07 paź 2020
Umowa ustanowienia służebności przesyłu

Jak napisać umowę ustanowienia służebności przesyłu? Co powinna zawierać dobra umowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej tworzeniu?

Łukasz Jasiński, 07 paź 2020