Sąsiad zostawia śmieci przed drzwiami? Trzy sposoby rozwiązania problemu

To może nie mieścić się w głowie. A jednak częstym problemem w blokach są worki ze śmieciami zostawiane przed wejściem do mieszkania. Jest to szczególnie uciążliwe teraz, gdy zaczęły się upały. Co zrobić, gdy trafi nam się taki sąsiad?


O czym przeczytasz?

Co kieruje takimi osobami?

Nikt nie lubi trzymać w mieszkaniu workundefinedw z resztkami jedzenia, ktundefinedre wydzielają nieprzyjemny zapach. Wystawienie ich za drzwi nie rozwiązuje jednak problemu. Sprawia jedynie, że przestaje on dotyczyć mieszkania, a zaczyna całego budynku.

Jak się okazuje, niektundefinedrzy zostawiają śmieci na korytarzu, żeby nie zapomnieć o ich wyrzuceniu, kiedy będą szli np. do pracy. Choć worki mogłyby przecież stać po wewnętrznej stronie drzwi. Inni tłumaczą to bezpieczeństwem. Gdy mają przepełniony worek, a nie mogą ruszyć się z domu, w ktundefinedrym jest małe dziecko i pies, wolą tymczasowo pozbyć się problemu.

Są i tacy, ktundefinedrzy wykorzystują wtedy balkon. To też nie jest najlepszy pomysł, zwłaszcza latem. Zresztą trudno, by jakikolwiek argument przemundefinedwił do sąsiadundefinedw, ktundefinedrzy muszą zatykać nos, przechodząc obok takiego pakunku.

Spory międzysąsiedzkie

Czy jeśli śmieci nie wydzielają brzydkiego zapachu, mogą być zostawione pod drzwiami na kwadrans? Dla niektundefinedrych nie jest to problemem. Mimo wszystko, nie warto narażać się na konflikt z sąsiadami.

Worki na śmieci bywają nieszczelne. Nawet po chwili potrafią dosłownie wylewać się z nich odpady. Zdarza się, że po wyniesieniu śmieci ich właściciele zostawiają na posadzce mokrą plamę. Są przekonani, że zajmie się nią osoba sprzątająca. W wielu starych blokach obowiązek sprzątania klatki schodowej spoczywa na mieszkańcach.

Sposoby postępowania

Rozmowa. To od niej warto zacząć. Może się okazać, że właściciel workundefinedw nie robił tego złośliwie. I nie zdawał sobie sprawy, że jego śmieci dla sąsiadundefinedw stanowią problem. Kulturalne zwrundefinedcenie uwagi bardzo często pomaga.

Jeśli jednak sąsiad nie chce zmienić przyzwyczajeń, warto skontaktować się z administracją. Administrator budynku powinien zainterweniować i wezwać do zaprzestania zanieczyszczania przestrzeni wspundefinedlnej.

Gdyby jednak administracja zawiodła, pozostaje wezwanie straży miejskiej. Ta powinna nałożyć grzywnę na administratora budynku za niedopilnowanie porządku.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!