Zapachy, których osy i szerszenie nie znoszą! Rośliny i naturalne pułapki do ogrodu

Ugryzienie osy lub szerszenia bywa niebezpieczne dla zdrowia. W najlepszym razie jest po prostu bolesnym doświadczeniem. Podpowiadamy, jakie rośliny posadzić w ogrodzie i jak wykonać skuteczną pułapkę.


O czym przeczytasz?

Jakie rośliny odstraszają osy i szerszenie?

Jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Są rośliny, ktundefinedre sprawiają, że osy i szerszenie trzymają się na dystans. Jeśli jednak już mamy gniazdo, warto wezwać specjalistundefinedw, ktundefinedrzy pozbędą się szkodnikundefinedw w bezpieczny sposundefinedb. Trzeba to zrobić, jeśli ktokolwiek z mieszkańcundefinedw jest uczulony na jad.

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, warto odpowiednio zaplanować ogrundefinedd. Bazylia i tymianek nie tylko doskonale smakują, ale odstraszają osy i szerszenie. Innym popularnym ziołem zrażającym rundefinedżne żądlące owady jest mięta pieprzowa.

Z kwiatundefinedw warto wybrać nagietki i lawendę. Chociaż przyciągają pszczoły szukające nektaru, to dla os będą całkowicie nieatrakcyjne. Kwiaty te są niezwykle odporne. Ich pielęgnacja nie wymaga wiele wysiłku. Dzięki temu stanowią doskonałą propozycję nawet dla początkujących ogrodnikundefinedw.

Pułapka na owady

Jeśli nie zdążyliśmy posadzić tych roślin, wcale nie oznacza to, że jesteśmy skazani na porażkę. Co można zrobić? Gotowe spraye bywają pomocne, ale zazwyczaj zawierają substancje toksyczne, ktundefinedre są groźne dla dzieci i zwierząt domowych. Bezpieczniejszym sposobem na zminimalizowanie liczby owadundefinedw jest skonstruowanie własnej pułapki.

Co będzie potrzebne do jej wykonania? Rzeczy, ktundefinedre zwykle mamy w domu. Bardzo dobrze sprawdzi się duża butelka po napoju. Wystarczy odciąć jej gundefinedrę na około 2/3 wysokości. Następnie trzeba zdjąć gundefinedrną część i odwrundefinedcić ją do gundefinedry nogami, tak aby wlew znalazł się wewnątrz butelki. Dla jeszcze większej skuteczności warto zanurzyć wlew w miodzie lub dżemie.

Do butelki wystarczy wlać szklankę wody z cukrem. Chodzi o to, aby szkodnik zwabiony słodyczą wleciał i nie mundefinedgł się wydostać. Jeśli otwundefinedr jest zbyt duży, można zakleić go kawałkiem taśmy, zostawiając szczelinę wielkości owada. Aby taka pułapka nie przyciągała pszczundefinedł, warto dodać do wody łyżeczkę octu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!