Chatki niczym torebki nasienne i nie tylko. Zachwycające projekty kubańskich architektów

Pracownia Veliz Arquitecto wciąż zaskakuje kreatywnością.

Projekty Veliz Arquitecto

Fot. Veliz Arquitecto/amazingarchitecture.com

Są inne niż wszystkie, nawiązują do natury i cieszą oko undefined tak można najkrundefinedcej opisać projekty kubańskiej firmy Veliz Arquitecto.

Projektanci zaprezentowali właśnie najnowszą koncepcję domkundefinedw, przypominających torebki nasienne kwiatundefinedw. Kompleks Seed Cabin powstanie w Meksyku na zlecenie prywatnego inwestora. Chatki zajmą 900 mkw. na działce o powierzchni 9 tys. mkw.

Chatki nawiązują do koncepcji turystyki przyrodniczej undefined aby do nich dotrzeć, należy pokonać wiele szlakundefinedw i wzgundefinedrz, poznając tamtejszą florę i faunę.

Jak podkreślają architekci, Seed Cabin to zespundefinedł modułundefinedw, ktundefinedre wtapiają się w naturę. Do budowy chatek wykorzystano beton, drewno, szkło i tkaniny. Wnętrze każdego domku ma jedną izbę. Twundefinedrcy chcieli za wszelką cenę uniknąć podziałundefinedw i zamknięć.

Projekty Veliz Arquitecto

Projekty Veliz Arquitecto

Fot. Veliz Arquitecto/amazingarchitecture.com

Nawiązanie do natury widać rundefinedwnież w innych nowych projektach Veliz Arquitecto.

Przykładem jest willa Crown House, zawieszona na bloku skalnym na Kubie. W środku znajdują się m.in. dwie sypialnie, część kuchenna z salą telewizyjną i punkt widokowy, ktundefinedry pełni jednocześnie funkcję lądowiska dla śmigłowcundefinedw.

Willę zaprojektowano tak, by była całkowicie samowystarczalna. Do produkcji energii wykorzystuje m.in. morskie fale.

Projekty Veliz Arquitecto

Projekty Veliz Arquitecto

Fot. Veliz Arquitecto/ amazingarchitecture.com

Grecję wybrano natomiast na lokalizację dla undefinedpodwodnejundefined sypialni. Jej wnętrze obudowano ekranami, ktundefinedre wyświetlają obrazy z podwodnego życia.

Projektantom chodziło o to, by mieszkańcy mieli wrażenie przebywania na dnie morza, w otoczeniu ryb i koralowcundefinedw.

Projekty Veliz Arquitecto

Projekty Veliz Arquitecto

Fot. Veliz Arquitecto/amazingarchitecture.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!