Wspólny projekt IKEA i LEGO. Pomysłowe rozwiązanie łączy przechowywanie z dobrą zabawą

Czy beztroską zabawę da się pogodzić z utrzymywaniem porządku? Do sklepów IKEA właśnie trafiła kolekcja BYGGLEK – efekt współpracy IKEA i Grupy LEGO. Kreatywne połączenie przechowywania z zabawą.

Pojemnik BYGGLEK IKEA

A gdyby tak świetna zabawa mogła nie mieć końca? Projektanci IKEA oraz grupy LEGO połączyli siły i stworzyli kolekcję pojemników do budowania i przechowywania, by zapewnić więcej miejsca na codzienną zabawę klockami w domu. Wielu rodziców małych wynalazców i konstruktorów wie, że nadepnięcie na rozrzucone na podłodze klocki to nic przyjemnego. Także wizualny chaos, z którym dzieci zazwyczaj nie mają problemu, dla dorosłych jest męczący i frustrujący. Pomysłodawcy kolekcji BYGGLEK przekonują, że kreatywna, nieskrępowana zabawa może odbywać się w harmonii z domem. Z myślą o dzieciach i dorosłych stworzyli produkt, który jest praktycznym pojemnikiem, częścią dziecięcych budowli oraz neutralnym elementem wystroju wnętrza.

BYGGLEK IKEA x LEGO

Zabawa to najlepsza metoda uczenia się i rozwoju dzieci. Po każdej zabawie trzeba jednak posprzątać. Pojemniki BYGGLEK są tak pomyślane, by sprzątanie i utrzymywanie porządku nie było dla dzieci przykrym obowiązkiem, ale kontynuacją twórczej zabawy. Dzięki BYGGLEK możemy schować klocki w środku, wykorzystać pojemniki jako element budowanej konstrukcji, nadbudowywać klocki na pokrywce, żeby wyeksponować swoje dzieło, układać je z boku, oraz w środku pojemnika. Wykreowany świat łatwo przechowamy na później. Nie będzie się kurzył i tworzył bałaganu. A kiedy postanowimy wrócić do zabawy, będziemy mogli kontynuować przygodę dokładnie tam, gdzie ją skończyliśmy. Bo dobra zabawa nie musi się kończyć!

Zabawa z BYGGLEK IKEA

Rasmus Buch Løgstrup, projektant z Grupy LEGO powiedział: BYGGLEK to więcej niż pojemniki. Siła tego pomysłu polega na połączeniu w domu świata dzieci i rodziców, znalezienia płaszczyzny, na której mogą się spotkać. Także dosłownie, podczas wspólnej zabawy i spędzania czasu razem. Kolekcja doskonale pasuje do innych produktów IKEA, dzięki czemu prace dzieci mogą stać się niepowtarzalną dekoracją w domu. Same pojemniki są jednolicie białe i minimalistyczne. Jak biała karta do wypełnienia pomysłami. Jak przekonują twórcy, BYGGLEK to nieskończone możliwości. Kreatywnych sposobów na wykorzystanie zestawu i pomysłów na zabawę z BYGGLEK dzieciakom na pewno nie zabraknie. Ich wyobraźnia nie zna przecież granic.

Pojemniki BYGGLEK IKEA

Kolekcja BYGGLEK składa się z pojemników w czterech różnych rozmiarach oraz zestawu 200 klocków z dodatkami. Pokrywa pudełka została wyposażona w wypustki, które pasują do dowolnych istniejących klocków firmy LEGO. Składanie BYGGLEK jest niezwykle proste i samo w sobie może być zabawą. Wystarczy połączyć elementy, bez narzędzi i instrukcji. Kolekcja jest dostępna w IKEA od 1 października. Znajdziemy ją w sklepach stacjonarnych i internetowym.

IKEA LEGO Kolekcja BYGGLEK

Źródło: materiały prasowe

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat