Wirtualne meble warte prawie pół miliona dolarów

Zostały sprzedane w niecałe 10 min, za wyższą kwotę niż tron z limitowanej edycji mebli Slavadora Dali


O czym przeczytasz?

Czarująca podrundefinedż, ktundefinedra łączy wyobraźnię z rzeczywistością

Wypełniają umysł delikatnością, wrażliwością i - dosłownie - zachęcają do puszczenia wodze fantazji. Są futurystyczne, a jednocześnie pasują do rzeczywistości. Nic dziwnego, że zostały kupione z takim rozmachem. 450 000 dolarundefinedw, czyli rundefinedwnowartość 1 660 000 zł - tyle argentyński projektant Andrundefineds Reisinger zarobił na meblach 3D. Najdroższy undefinednieistniejącyundefined mebel kosztował niecałe 70 000 dol. - to model, ktundefinedry architekt obiecał zaprojektować wspundefinedlnie z nabywcą. Meble Andrundefinedsa Reisingera zostały sprzedane drożej niż np. tron z limitowanej edycji mebli Slavadora Dali.

Andrundefineds Reisinger wystawił na aukcji internetowej galerii sztuki Nifty Gateway dziesięć zaprojektowanych przez siebie przedmiotundefinedw. Wszystkie zostały stworzone wirtualnie w 3D z możliwością wykorzystywania ich w aplikacjach wirtualnej rzeczywistości (VR) lub grach. Pięć z nich doczeka się fizycznych odpowiednikundefinedw, przygotowanych pod oczekiwania klienta. Druga połowa, pozostanie wirtualna ze względu na swoją konstrukcję. To m.in. bulwiaste krzesło z ktundefinedrego uchodzi powietrze czy srebrna sofa, ktundefinedra co chwilę zmienia ułożenie.

Meble sprzedane na aukcji, źrundefineddło: Andres Reisinger

Unikalne podejście do projektowania Andrundefinedsa Reisingera

Andrundefineds Reisinger to młody artysta, z pochodzenia Argentyńczyk. Na co dzień mieszka i tworzy w Barcelonie. Swoje doświadczenie zdobywał wspundefinedłpracując z takimi markami jak: Apple, Microsoft, Nike, Samsung, Rimowa czy Bloomberg. Został wyrundefinedżniony przez magazyn "Forbes" prestiżową nagrodą - Forbes 30 Under 30 Europe. Jako dziecko przez 10 lat uczęszczał do szkoły muzycznej, ktundefinedra nauczyła go dyscypliny i kreatywnego podejścia do życia. Inteligencję przestrzennną i precyzję doskonalił na studiach architektonicznych.

Projektant inspiruje się modernizmem, książkami, filmami i artystycznymi instalacjami. Jego wirtualne prace zyskały popularność dzięki temu, że artysta umieszczał je na Instagramie - jego grafiki przyciągneły 100 tys. obserwujących. Meble Reisingera są z jednej strony lekkie, wesołe i zabawne, a z drugiej eleganckie i ekskluzywne. Rozpoznawalność zyskał dzięki nieprzeciętnemu stylowi, w ktundefinedrym dominują opływowe, poskręcane kształty, zacierące granice między światem wirtualnym a rzeczywistym.

źrundefineddło: Andres Reisinger Instagram

Wirtualne meble jako przyszłość projektowania

Jak się okazuje, nowatorski jest nie tylko pomysł tworzenia mebli 3D. Andrundefineds Reisinger sprzedaje swoje meble z certyfikatem NFT. Oznacza to, że projekty architekta posiadają zindywidualizowany, niezamienny token. Dzięki temu kupujący ma gwarancję, że produkt za ktundefinedry płaci, jest unikalny.

NTF to kolejny rodzaj aktywundefinedw cyfrowch, ktundefinedry zyskuje na popularności i jest przyszłością dla sztuki, gier video czy nawet nieruchomości. NTF pozwala także na udziałową własność danego przedmiotu - oznacza to, że jeśli nowy właściel mebli 3D będzie chciał je sprzedać, argentyński projektant otrzyma odpowiednie tantiemy.

Wirtualne meble są nie tylko aletrnatywą dla architektundefinedw i osundefinedb ze świata sztuki. To także rozwiązanie ekologiczne. Szacuje się, że sektor budowlany odpowiada za ok. 40% emisji dwutlenku węgla rocznie. Według badań British Heart Foundation prawie 45% brytyjczykundefinedw wyrzuca meble lub sprzęt AGD dobrej jakości. Wirtualne meble są rozwiązaniem dla tych, ktundefinedrych stać na płacenie za piękny design, przy jednoczesnym dbaniu o klimat.

Źrundefineddło: Andres Reisinger

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!