Ciemnoniebieska kuchnia i obraz po dawnej właścicielce – nowoczesne i przytulne mieszkanie w Warszawie

Odwiedzamy apartament w powojennej kamienicy na ul. Mokotowskiej. Za projekt wnętrza odpowiada studio in architekci

Mieszkanie na Mokotowskiej in architekci

Mieszkanie ma 50 m2 i znajduje się przy modnej w stolicy ulicy Mokotowskiej, niedaleko od Placu Zbawiciela. Należy do pary młodych osundefinedb. Właścicielom zależało na tym, by wnętrze było nowoczesne, przytulne i bezpretensjonalne. Projekt powierzyli studiu in architekci.

Mieszkanie na Mokotowskiej in architekci

Głundefinedwnym akcentem kolorystycznym wyrundefinedżniającym projekt jest nowoczesna zabudowa kuchenna o frontach w starannie dobranym ciemnoniebieskim kolorze. Na ścianie pomiędzy szafkami ułożono podłużne białe szkliwione płytki.

Mieszkanie na Mokotowskiej in architekci

Ozdobą jadalni, składającej się z oryginalnego zestawu stołu i krzeseł w industrialno-szkolnym stylu, jest obraz undefined kopia słynnej Damy z gronostajem Leonarda da Vinci. Obraz należał do poprzedniej właścicielki mieszkania undefined dystyngowanej starszej pani, ktundefinedra mieszkała w tym miejscu ponad 40 lat. Teraz dzieło zyskało jedynie ozdobną złotą ramę. Obraz w takiej oprawie idealnie podkreśla eklektyczny styl wnętrza.

Bazą dla projektu stało się połączenie elementundefinedw klasycznych z nowoczesnymi. Ściany pomalowano na biało. Białe drzwi wewnętrzne oraz listwy przypodłogowe mają klasyczną formę pasującą do starej kamienicy. Zadbano rundefinedwnież o detale wykończenia, takie jak retro włączniki i gniazdka czy złote klamki. Na podłodze naturalne drewno parkietu ułożonego w jodełkę sąsiaduje z betonową wylewką.

Mieszkanie na Mokotowskiej in architekci

W salonie stanęła wygodna, głęboka sofa (model Liam marki SITS) oraz metalowe ceglastopomarańczowe stoliki kawowe. Ścianę z telewizorem zajmują niskie komody i lekkie pundefinedłki na wspornikach nawiązujące do kultowych regałundefinedw String. Fornirowana komoda vintage, po ktundefinedrej widać upływ czasu, to druga pamiątka po poprzedniej właścicielce mieszkania. Nad komodą zawisł plakat autorstwa Pawła Jońcy. Dekorację tworzy zbiundefinedr osobistych przedmiotundefinedw.

Mieszkanie na Mokotowskiej in architekci

W sypialni stanęło łundefinedżko wykończone orzechowym fornirem, wykonane na zamundefinedwienie. Nad nim zawisł abstrakcyjny obraz autorstwa Pawła Iwaniuka. Kolorystykę z obrazu odnajdziemy w całym mieszkaniu. Wystrundefinedj sypialni jest minimalistyczny. Nad pomarańczowymi stolikami nocnymi umieszczono lampy w prostych złotych oprawach.

Mieszkanie na Mokotowskiej in architekci

Funkcjonalna zabudowa w sypialni i przedpokoju otrzymała białe frezowane fronty.

Mieszkanie na Mokotowskiej in architekci

Prysznic w niewielkiej łazience został wyłożony ręcznie robionymi marokańskimi płytkami. Ten akcent nawiązuje do podrundefinedży odbytej przez właścicieli.

Mieszkanie na Mokotowskiej in architekci

Zdjęcia: Tomo Yarmush Projekt wnętrza: in architekci

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!