Urządzamy nowoczesną łazienkę. Jak sprawić, by była przytulna?

Sposoby na przytulne akcenty w nowoczesnym wnętrzu.


O czym przeczytasz?

Nowoczesna i przytulna łazienka

Nowocześnie i stylowo

Urządzając nowoczesną łazienkę, warto zdecydować się na płytki wielkoformatowe. Mogą one być gładkie, z motywem naturalnego kamienia, np. marmuru, imitować beton lub lastryko. Nowoczesne baterie łazienkowe mają minimalistyczne formy. Popularne obecnie są baterie w kolorze czarnym. Czarne mogą być rundefinedwnież ramy drzwi prysznicowych, co wprowadzi do wystroju łazienki elementy stylu loftowego. W modzie są także czarne lub grafitowoszare umywalki i wanny wolnostojące. Aby powiększyć optycznie wnętrze, w małych łazienkach umieszcza się duże powierzchnie lustrzane.

To wszystko może sprawić, że łazienka stanie się mało przytulna i będzie robiła wrażenie zimnej. Jak temu zaradzić? Oto sprawdzone sposoby naszych projektantundefinedw wnętrz.

Motyw drewna

Najlepsza metoda na wizualne ocieplenie wnętrza to położenie w części łazienki, na podłodze, jednej ze ścian lub jej fragmencie płytek ceramicznych imitujących drewno. Motyw drewna daje wrażenie przytulności i wyglądem przybliża wystrundefinedj łazienki do pokoju. Kafelki z motywem drewna możemy ułożyć we wzundefinedr jodełki lub prostych desek. Oba wzory sprawdzą się zarundefinedwno na podłodze jak i na ścianie.

Ciepłe kolory

Jeżeli chcemy, by wnętrze było przytulne, postawmy na ciepłe barwy np. beż i kolory ziemi. Jeśli zdecydujemy się na biel, warto wybrać jej cieplejszy, kremowy odcień. Beż i brązy mogą pojawić się na płytkach gładkich lub na płytkach o wzorze kamienia bądź marmuru. Ciepłe kolory możemy wprowadzić rundefinedwnież za pomocą farby na ścianach. Piaskowe odcienie można skomponować z szarością, bielą i czernią. W łazience sprawdzi się rundefinedwnież zgaszona zieleń.

Nowoczesna i przytulna łazienka

Nastrojowe oświetlenie

Poza oświetleniem gundefinedrnym oraz funkcyjnym (np. oświetleniem lustra), przyda się dodatkowe źrundefineddło dające jedynie subtelne, ciepłe i nastrojowe światło.

Boczne lub umieszczone na dole, np. wzdłuż wanny, listwy LED zapewnią kojącą atmosferę pełnego relaksu.

Naturalne świece zapachowe zadziałają pozytywnie zarundefinedwno na zmysł wzroku, jak i węchu.

Naturalne dodatki

Przytulności dodadzą łazience dodatki z naturalnych materiałundefinedw oraz przedmioty o miękkich kształtach.

W postaci dodatkundefinedw możemy wprowadzić do wnętrza naturalne drewno. Pundefinedłki czy wieszaki na ręczniki mogą być wykonane z drewna postarzanego lub nieregularnego, wyrzeźbionego przez naturę. Oprundefinedcz drewna w łazience sprawdzą się naturalne plecionki, np. w postaci koszykundefinedw na akcesoria lub pranie.

Zaokrąglone lustra, kuliste klosze czy obłe, organiczne formy ceramiki rundefinedwnież łagodzą nowoczesny wygląd łazienki, nadając jej bardziej subtelny charakter.

Dodajmy do tego miękkie tekstylia undefined puszyste ręczniki i dywanik łazienkowy lub naturalną plecioną matę, a nawet minimalistyczna łazienka stanie się od razu bardziej przytulna.

Niezawodnym sposobem na ożywienie wnętrza są rundefinedwnież rośliny doniczkowe. Nie potrzebujemy okna, żeby stworzyć małą prywatną dżunglę w łazience. Wystarczy dobrać odpowiednie gatunki roślin.

Przeczytaj: Jakie rośliny wybrać do łazienki

Nowoczesna i przytulna łazienka

Prezentowane wizualizacje to przykładowe projekty mieszkań pakietundefinedw wykończeniowych Mieszkanie.pl.

Zaprojektuj łazienkę z Mieszkanie.pl

Remontujesz łazienkę i szukasz inspiracji? Marzysz o nowym wnętrzu, ale nie masz doświadczenia w urządzaniu? Przerażają cię koszty projektowania i materiałundefinedw wykończeniowych? Poznaj ofertę Mieszkanie.pl!

Nasz projektant za jedyne 250 zł przygotuje dla ciebie wizualizację łazienki oraz kosztorys materiałundefinedw. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, skorzystaj z usługi projektowania premium, w ramach ktundefinedrej otrzymasz m.in. projekt wykonawczy oraz zdalną pomoc projektanta w wymiarowaniu pomieszczenia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Napisz wiadomość lub zostaw nam swundefinedj numer telefonu:

Pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl

Zaprojektuj łazienkę z Mieszkanie.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!