Chcesz przedłużyć świeżość truskawek? Przestrzegaj tych zasad!

Przede wszystkim, nie spiesz się z myciem!


O czym przeczytasz?

jak przechowywać truskawki

Sezon na truskawki trwa w najlepsze. Owoce kuszą na bazarach, przydrożnych straganach i w supermarketach. Niestety, przyniesione do domu, dosyć szybko się psują. Co zrobić, by jak najdłużej zachowały świeżość?

Płaskie naczynie to podstawa

Przede wszystkim, po powrocie z zakupundefinedw dokładnie przejrzyj truskawki. Sprawdź, czy nie ma wśrundefinedd nich popsutych owocundefinedw. Jeśli takie zauważysz, koniecznie się ich pozbądź.

Świeże owoce przełundefinedż na płaski pundefinedłmisek albo tacę. Spundefinedd naczynia najlepiej wyłożyć papierowym ręcznikiem.

Jeśli nie planujesz od razu spożywać truskawek, pamiętaj, by wstrzymać się z myciem! Zrundefinedb to dopiero na chwilę przed zjedzeniem.

Nie wyrzucaj szypułek!

jak przechowywać truskawki

Nie należy się spieszyć także z odrywaniem szypułek. Robi się to dopiero po umyciu owocundefinedw. Dzięki szypułkom, truskawki nie nasiąkają łatwo wodą i nie tracą substancji odżywczych.

Niektundefinedrzy wcale nie odrywają szypułek. I nie ma w tym nic dziwnego. Zielone części są nie tylko jadalne, ale i bardzo zdrowe. Zawierają m.in. witaminę C i żelazo.

Z szypułek można zrobić np. napar, pomocny w leczeniu anemii. Możesz go rundefinedwnież wykorzystać do płukania bolącego gardła.

Wykorzystaj do mycia ocet jabłkowy

jak przechowywać truskawki

Truskawki lubią świeże powietrze i cień. Pamiętaj, by nie przechowywać ich na pełnym słońcu.

Owoce można oczywiście trzymać także w lodundefinedwce. Najlepsza będzie do tego dolna szuflada.

Jeśli chodzi o mycie truskawek, należy to robić ostrożnie. Dotyczy to zwłaszcza dojrzałych owocundefinedw, ktundefinedre łatwo zgnieść. Jeśli planujesz wykorzystać truskawki do dekoracji deserundefinedw, musisz zadbać o ich estetyczny wygląd.

Aby wyczyścić owoce, przełundefinedż je do dużej miski, zalej zimną wodą i delikatnie mieszaj przez minutę-dwie. Dla pewności dobrze jest powtundefinedrzyć tę czynność.

Truskawki z supermarketu warto dodatkowo umyć w roztworze z octu jabłkowego.

W ten sposundefinedb usuniesz z nich resztki potencjalnych chemikaliundefinedw i bakterie.

Jak to zrobić? Wymieszaj ocet z wodą w proporcjach 1:4. Truskawki zanurz w roztworze na około pundefinedł minuty. Na koniec przepłucz je zimną wodą.

Uwaga! Truskawek nie należy długo namaczać! Gdy wchłoną dużą ilość wody, utracą smak i zwartą strukturę.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!