Twoje ubrania wyblakły? Upierz je w kawie!

Czarny napar przywróci odzieży intensywny kolor!


O czym przeczytasz?

dodaj kawę do prania

O czarnych ubraniach można powiedzieć wiele dobrego. Przede wszystkim są praktyczniejsze od jasnych undefined wyszczuplają sylwetkę, nie widać na nich drobnych zabrudzeń i pasują do garderoby w każdym kolorze. Niestety, mają też wadę undefined czarne barwniki nie należą do trwałych, a to oznacza, że ciemna odzież szybko blaknie.

Aby temu zaradzić, warto sięgnąć po kawę. Dzięki niej twoje ulubione czarne koszulki i swetry będą jak nowe!

Czarna, bez fusundefinedw potrafi zdziałać cuda

Twoje ubrania wyblakły? Upierz je w kawie!

Patrzysz na wyblakły t-shirt i zastanawiasz się, czy wrzucić go do kosza na śmieci? Zaczekaj! Najpierw wykonaj prosty eksperyment z kawą w roli głundefinedwnej. Może się okazać, że twoja koszulka będzie wyglądała jak ze sklepu.

Jak to zrobić?

Czarną odzież włundefinedż do bębna pralki, a następnie wlej do niego pundefinedł filiżanki mocnej kawy. Nie może to być jednak kawa z fusami, dlatego wcześniej zaparz ją w kawiarce albo ekspresie. Możesz też wykorzystać papierowe filtry.

Wybierz program, ktundefinedrego używasz zwykle do prania ciemnych rzeczy.

Pamiętaj! Po wyciągnięciu ubrań z bębna pralki, należy je rozwiesić w pundefinedłcieniu. Ciemne rzeczy, suszone w pełnym słońcu szybko płowieją.

Ważne! Podobne działanie do kawy ma mocna herbata. Aby odświeżyć kolor ubrań, wykorzystaj ją w takich samych proporcjach.

Pamiętaj jednak, że kawy i herbaty nie należy używać do prania odzieży innej niż czarna, gdyż mogą na niej pozostać ciemne plamy i zacieki.

Niska temperatura prania i krundefinedtki cykl

Twoje ubrania wyblakły? Upierz je w kawie!

Aby ciemne ubrania dłużej trzymały kolor, warto przestrzegać także innych zasad.

Przede wszystkim, czarne rzeczy należy prać jak najrzadziej. Oczywiście, nie chodzi o to, by nosić brudną odzież, ale by wrzucać ją do pralki, tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Przed praniem obowiązkowo obrundefinedć ubrania na lewą stronę. Ciemne rzeczy warto rundefinedwnież prać w możliwie najniższej temperaturze. Wybieraj też najkrundefinedtszy cykl prania.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!