Twój sąsiad zzielenieje z zazdrości! 3 sprytne sposoby na bujny ogród

Marzysz o ogrodzie, który jest pełen roślin, z kipiącymi zielenią rabatami? Skorzystaj ze wskazówek doświadczonych ogrodników.


O czym przeczytasz?

Sadzenie cebulek w sąsiedztwie roślin wieloletnich

Zieleń odpręża i koi nerwy. Niestety, nasz ogrundefinedd straci uspokajające właściwości, gdy przekwitną tulipany, narcyzy czy krokusy. Wiosenne rośliny cebulkowe, maki, a nawet piwonie znikają, gdy spełnią swoje zadanie w danym roku. Wtedy pozostaje po nich tylko skrawek pustej ziemi.

Aby uniknąć tego widoku, warto sadzić kwiaty cebulowe obok roślin wieloletnich o dużych liściach. Gdy tulipany opadną, ich miejsce zajmą sąsiedzi. To idealna sztuczka dla zabieganych ogrodnikundefinedw.

Doniczki z kwiatami

Aby grządka wyglądała atrakcyjnie, wystarczy wstawić w puste miejsce doniczkę z kwiatami. Rabata odżyje w mgnieniu oka i bez przekopywania ogrundefineddka! Nie jest to rozwiązanie kosztowne ani szczegundefinedlnie wyszukane, jednak niezwykle skuteczne. Może to być nawet roślina przeniesiona z innej części ogrodu. Im bardziej niepozorną doniczkę wybierzemy, tym lepiej.

W najpiękniejszych ogrodach rośliny zdają się wprost wymykać do gundefinedry, a nie tylko wyrastać z ziemi. Doświadczeni ogrodnicy przekonują, że stosuje się tę sztuczkę bardzo często. Są ogrody, w ktundefinedrych wszystkie kwiaty rosną w ten sposundefinedb, mimo że wyglądają jak tradycyjne rabaty.

Postaw na duże liście

Rośliny liściaste o bujnych i dużych liściach to idealne rozwiązanie do ogrodowej dżungli. Hosty to klasyczna roślina cieniolubna. Jej teksturowane liście zapewniają bujne wypełnienie rabaty. Wspaniale wyglądają w doniczkach i są dostępne w rundefinedżnych kolorach. Niestety, rośliny te są lubiane przez ślimaki. Na szczęście odmiany o niebieskich liściach, np. undefinedSum and Substanceundefined lub undefinedBig Daddyundefined, należą do najmniej ulubionych.

Inne rośliny o dużych liściach, na ktundefinedre warto zwrundefinedcić uwagę przy planowaniu ogrodu, to:

  • Fatsia japonica, czyli aralia japońska, może osiągnąć pokaźne rozmiary. Błyszczące liście to ważna cecha przy wyborze roślin do cienia, ponieważ odbijają one wszelkie dostępne światło.
  • Jako roślina okrywowa dobrze sprawdzi się pachysandra terminalis, ktundefinedra ma gęsty, płożący pokrundefinedj i błyszczące, zielone liście.
  • Szukając bujnej rośliny z kwitnącej, warto wybrać cornus canadensis o efektownych białych kwiatach. Po ich opadnięciu pojawiają się jaskrawoczerwone jagody.
Advertisement
Advertisement

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Wyjątkowo o byciu w Domu - Zuzanna Ziomecka i Jacek Santorski

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej rozmowy redaktor naczelnej mieszkanie.pl, Zuzanny Ziomeckiej z Partnerem zarządzającym ds. integralności biznesu HRE Investments, Jackiem Santorskim. Na podstawie modelu Billa George'a, profesora z Harvardu opowiadają o etapach życia i pojawiających się w nim wzlotach i upadkach, a następnie odnoszą to do etapów bycia w Domu. Na pewno każdy z Państwa odnajdzie w tym modelu część siebie i swojego życia.

Advertisement