Trzymasz ręczniki w łazience? To błąd!

Przenosząc tekstylia do innego pomieszczenia, możesz uniknąć m.in. chorób skóry.


O czym przeczytasz?

nie trzymaj ręcznikundefinedw w łazience

W ktundefinedrym pomieszczeniu trzymasz ręczniki kąpielowe, do twarzy czy te dla gości? Na to pytanie większość z nas odpowie, że w łazience. Okazuje się, że to niezbyt dobry pomysł.

Raj dla drobnoustrojundefinedw

To logiczne, że przedmioty użytku codziennego przechowuje się zazwyczaj tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Dlatego też ściereczki lądują w kuchni, a piżamy w sypialni.

Podobnie jest z ręcznikami, ktundefinedre w większości domundefinedw znajdziemy w łazience. Czasami w jednym takim pomieszczeniu może się znajdować nawet dziesięć wilgotnych ręcznikundefinedw. Niemożliwe? A jednak! Wystarczy przeanalizować sytuację pięcioosobowej rodziny, w ktundefinedrej każdy ma po dwa ręczniki undefined jeden do twarzy, drugi do ciała. Jeśli dodamy do tego ręczniki dla gości, zrobi się nie tylko tłoczno, ale też niebezpiecznie.

Łazienka to pomieszczenie o największej wilgotności, a często także najwyższej temperaturze. Takie warunki sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybundefinedw, ktundefinedre wywołują m.in. choroby dermatologiczne.

Tekstylia łazienkowe, zwłaszcza wykonane z materiałundefinedw naturalnych, jak np. len czy bawełna szybko łapią wilgoć, a co za tym idzie, zamieniają się w siedlisko niebezpiecznych dla naszego zdrowia mikroorganizmundefinedw.

nie trzymaj ręcznikundefinedw w łazience

Gdzie zatem przechowywać ręczniki? Najlepiej w suchej szafie, np. w sypialni albo garderobie. W łazience może zostać jeden ręcznik, ten aktualnie używany. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem byłoby powieszenie go w innym pomieszczeniu albo na świeżym powietrzu. Nie każdy ma jednak taką możliwość, dlatego jeśli trzymasz wilgotny ręcznik w łazience, pamiętaj, by po każdym użyciu rozwiesić go w sposundefinedb umożliwiający mu jak najszybsze schnięcie.

Ważna jest także systematyczna wymiana ręcznikundefinedw na świeże.

Te do rąk powinno się prać co dwa-trzy dni, a jeśli przez twundefinedj dom przewijają się osoby z zewnątrz, nawet codziennie. Jeśli zaś chodzi o ręczniki kąpielowe, dobrze wymieniać je co najmniej dwa razy w tygodniu.

Łazienka nieprzyjazna tekstyliom

nie trzymaj ręcznikundefinedw w łazience

Ręczniki to niejedyne tekstylia, ktundefinedrych nie należy trzymać w łazience. Dotyczy to też m.in. pościeli, ktundefinedrą lepiej przenieść do sypialnianej szafy.

Jeśli używasz dywanika, pamiętaj by po każdej kąpieli sprawdzić, czy nie jest przemoczony. Jeśli jest, koniecznie wywieś go na powietrzu. W przeciwnym razie będzie doskonałym miejscem do życia dla drobnoustrojundefinedw.

W łazience nie należy rundefinedwnież suszyć prania, zwłaszcza wtedy, gdy wentylacja nie pracuje najlepiej.

Jeśli nie masz alternatywy, możesz pomyśleć o zakupie suszarki elektrycznej, ktundefinedra suszy ubrania w bębnie. Oferta rynkowa tego typu produktundefinedw jest zrundefinedżnicowana, a ceny urządzeń zaczynają się od około 1,3 tys. zł.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!