Tradycja i nowoczesność. Kompletujemy zastawę stołową

Podasz na nich śniadanie do łóżka, niedzielny obiad dla rodziny i podwieczorek jak u królowej. Wybieramy ceramikę z polskich fabryk z tradycjami, które postawiły na dobry design i współpracę ze współczesnymi projektantami


O czym przeczytasz?

Manufaktura w Bolesławcu Roses

Manufaktura w Bolesławcu kol. Roses proj. Magdalena Gazur

Ćmielundefinedw Design Studio

Ćmielundefinedw Design Studio to innowacyjna pracownia wzornicza oficjalnie otwarta we wrześniu 2013r. jako nowa marka Polskich Fabryk Porcelany undefinedĆmielundefinedwundefined i undefinedChodzieżundefined. Dyrektorem artystycznym pracowni projektowej jest Marek Cecuła - ceniony na świecie artysta ceramik i projektant. To pierwsze tego typu studio w Europie - twundefinedrcza przestrzeń otwarta na rundefinedżnorodne działania: projektowanie, produkcję, eksperymentowanie, a także realizację projektundefinedw edukacyjnych i artystycznych.

Ćmielundefinedw Design Studio New Atelier

New Atelier

New Atelier to pierwszy produkt sygnowany marką Ćmielundefinedw Design Studio. Kolekcja New Atelier o łagodnej oszczędnej linii dostępna jest w trzech wzorach do wyboru. Nam najbardziej przypadła do gustu kolekcja Kubiki ozdobiona nowoczesnym wzorem nieregularnych pastelowych brył. Seria ma wiele elementundefinedw undefined może stać się kompletem śniadaniowym dla dwojga lub serwisem obiadowym dla całej rodziny. Kolekcja zdobyła nagrodę must have 2013 przyznawaną przez Łundefineddź Design Festival i została włączona do stałych kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie i Wrocławiu.

Ćmielundefinedw Design Studio New Atelier

Cosmopolitan MixundefinedMatch

Kolekcja Cosmopolitan opiera się na grze kontrastundefinedw. Czarno-białe, geometryczne motywy zestawione zostały z botaniczym ornamentem i złotem. Design kolekcji opiera się na zasadzie mixundefinedmatch, czyli mieszaj i łącz. Wzory dają możliwość nieograniczonej zabawy w tworzenie własnych kompozycji - każdy produkt możemy dokupić osobno. Kolekcja zawiera wszystkie rozmiary talerzy, filiżanki, czarki oraz dzbanki na kawę i herbatę. Naczynia można myć w zmywarce.

Ćmielundefinedw Design Studio Cosmopolitan

Ćmielundefinedw Design Studio Cosmopolitan

Folk Fusion

Folk Fusion to kolekcja, ktundefinedrej projekt powstał poprzez połączenie wzorundefinedw charakterystycznych dla rundefinedżnych krajundefinedw Europy: Grecji, Francji, Holandii, Norwegii, Anglii i Polski. Minimalistyczna kolorystyka nawiązuje do najlepszych tradycji wzorniczych. Inspiracją do stworzenia kolekcji była undefinedeuropejska wielokulturowość i estetyczny eklektyzmundefined. Tę kolekcję rundefinedwnież zaprojektowano zgodnie z zasadą mixundefinedmatch. Można ją komponować poprzez dokupowanie dowolnych elementundefinedw, tworząc własne kombinacje.

Ćmielundefinedw Design Studio Folk Fusion

Ćmielundefinedw Design Studio Folk Fusion

Manufaktura w Bolesławcu

Design makes THE difference undefined takie hasło przyświeca Manufakturze w Bolesławcu na każdym etapie tworzenia unikalnych naczyń kamionkowych. Dlatego w jej ofercie znajdziemy zarundefinedwno charakterystyczne dla bolesławieckiej ceramiki kobaltowe motywy, jak i wyjątkowe wzory zaprojektowane przez wspundefinedłczesnych artystundefinedw, z ktundefinedrymi manufaktura wspundefinedłpracuje. Tu tradycja przeplata się z nowoczesnością, lokalne wzornictwo z nowoczesnym designem. Wszystkie naczynia są wykonane ręcznie z lokalnego surowca (gliny kamionkowej) i zdobione tradycyjną metodą stempelkową. Kamionka jest trwała i wytrzymała, wykonane z niej naczynia długo utrzymują temperaturę serwowanych w nich napojundefinedw czy potraw. Produkty z Manufaktury w Bolesławcu nadają się do zmywarek i kuchenek mikrofalowych. Manufakturę w Bolesławcu można zwiedzić odwiedzając Żywe Muzeum Ceramiki i biorąc udział w warsztatach ceramicznych. To świetny pomysł na wakacyjną atrakcję dla całej rodziny.

Manufaktura w Bolesławcu Modern

Manufaktura w Bolesławcu Modern

Modern

Kolekcja Modern autorstwa Magdaleny Gazur to nowoczesna interpretacja kobaltowych bolesławieckich wzorundefinedw. Wzundefinedr nawiązujący do tradycyjnego przełamany został wstawkami zygzakundefinedw natomiast naczynia zyskały bardziej wspundefinedłczesne formy. W kolekcji znalazło się wiele naczyń do serwowania undefined miski i patery o rundefinedżnych wielkościach i kształtach, kubki, filiżanki, pojemniki np. maselnica, a nawet łyżki. Towarzyszą im rundefinedwnież elementy wystroju wnętrz, jak wazony czy piękne klasyczne podstawy lamp.

Manufaktura w Bolesławcu Modern

Manufaktura w Bolesławcu Modern

Lata 60.

Kolekcja Lata 60. to najnowszy projekt Magdaleny Gazur dla Manufaktury w Bolesławcu. Dwukolorowy kobaltowo-czerwony, geometryczny wzundefinedr w stylistyce retro w połączeniu z kształtem naczyń nawiązującym do złotej dekady wzornictwa to mistrzowskie oddanie ducha mid-century modern. Kolekcja Lata 60. otrzymała wyrundefinedżnienie must have 2020.

Manufaktura w Bolesławcu Lata 60.

Porcelana Kristoff

Porcelana Kristoff to jedna z najstarszych zachowanych fabryk porcelany w Polsce. Zakład działa bez przerwy od 1831 roku. Kolekcja Design powstała we wspundefinedłpracy z młodymi projektantami, ktundefinedrzy stworzyli nowe wzory dekoracji na tradycyjne eleganckie fasony z białej porcelany produkowane od wielu wielu lat.

Porcelana Kristoff Circus

Circus

Seria powstała przez połączenie klasycznego fasonu porcelany Alaska ze wspundefinedłczesną dekoracją, ktundefinedrej autorem jest Marek Mielnicki. Kolorystyka rundefinedwnież jest klasyczna: złoto i kobalt. Inspiracją dla kolekcji stał się cyrk undefined undefinedzjawisko o wielowiekowej tradycji, ktundefinedre znika na naszych oczach. Cyrk, jak i barwna epoka, do ktundefinedrej należy, epoka krundefinedlundefinedw i niewolnikundefinedw, tradycji i rewolucji, magii i religii odchodzi w zapomnienie, a wraz z nim klauni, kuglarze, tancerki na linie i poskramiacze dzikich zwierząt. To prundefinedba zatrzymania odchodzącej epoki na szlachetnym materiale, jakim jest porcelana, od zawsze kojarzącym się z czymś delikatnym i kruchymundefined. Kolekcja Circus została w 2012 r wyrundefinedżniona wyrundefinedżnieniem must have. Seria zawiera eleganckie serwisy do herbaty i kawy oraz talerze obiadowe i deserowe. Kolekcja Circus jest bestsellerem fabryki Kristoff. To wzundefinedr, ktundefinedry łączy pokolenia undefined zachwyca zarundefinedwno starszych jak i młodych. Tu zobaczysz film zainspirowany kolekcją Circus: https://vimeo.com/51739395

Porcelana Kristoff Circus

Fot. Jacek Kołodziejski, stylizacja Natalia Mleczak

Great Inventors

Kolekcję Great Inventors, wyrundefinedżnioną nagrodą must have na Łundefineddź Design Festiwal 2013, zaprojektowała Kaja Kusztra. Dekoracje została stworzona w hołdzie genialnym przedstawicielom humanizmu. Artystka w subtelny sposundefinedb, przy użyciu wspundefinedłczesnej grafiki, wydobywa wspaniałe umysły historii, m.in. Nikola Teslę czy Adę Lovelace, XIX-wieczną brytyjską matematyczkę i poetkę, twundefinedrczynię pierwszego na świecie algorytmu undefined zwaną pierwszą programistką. Szkice wkomponowane są w barokowy relief fasonu Fryderyka produkowanego w fabryce Kristoff nieprzerwanie od 1934 roku. Dekoracje na porcelanie wykonane są w kolorze czarnym i platynie. Kolekcja Great Inventors zawiera kubek, talerz, pundefinedłmisek, kieliszek do jajka i miseczkę.

Porcelana Kristoff Great Inventors

Porcelana Kristoff Great Inventors

Zdjęcia: materiały producentundefinedw

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!