Top 10 regałów modułowych polskich producentów. Doskonały design oraz praktyczne rozwiązania

Regał to najbardziej nudny mebel? Niekoniecznie! Oto dziesięć dowodów na to, że przechowywanie może być zarówno efektywne, jak i efektowne. Te regały rosną wraz z potrzebami i zmieniają kształt, by dopasować się do otoczenia


O czym przeczytasz?

regał modułowy tylko.com

Fot. @MariaMiklaszewska

Systemy modułowe to idea najbardziej przystająca do naszych czasundefinedw. Coraz bardziej nomadycznego trybu życia, mobilności. Od mebli oczekujemy, by nam nie ciążyły, ponieważ nie lubimy trwać w miejscu. Cenimy wielozadaniowość, elastyczność, otwartość i umiejętność dostosowania się do zmieniającej się sytuacji. Te projekty dają nam to wszystko i coś jeszcze - ujście dla naszej kreatywności. Nasza rola nie ogranicza się już do złożenia mebla zgodnie z instrukcją. Teraz możemy go wspundefinedłprojektować. Regał nie ma z gundefinedry określonej formy. To my decydujemy o jego kształcie czy charakterze... i co więcej, możemy robić to wiele razy.

regał modułowy

tylko.com

tylko.com to polska firma, ktundefinedra zyskała globalny zasięg, rewolucjonizując rynek meblowy na świecie. Twundefinedrcy Tylko stworzyli system regałundefinedw oraz innowacyjną aplikację, ktundefinedra pozwala klientom samodzielnie zaprojektować mebel dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz wirtualnie undefinedprzymierzyćundefined go we własnym wnętrzu przy użyciu technologii AR. Konfigurator online oraz aplikacja Tylko (dostępna w App Store) pozwala w prosty sposundefinedb skonfigurować regał, a także komodę czy szafkę TV, czy np. szafkę na buty. Cały proce zamundefinedwienia odbywa się przez Internet. Po otrzymaniu zakupu regał możemy złożyć bez użycia żadnych narzędzi. Oznaczone kolorami łączenia oraz system click-in sprawiają, że montaż jest wyjątkowo prosty.

komoda modułowa ze sklejki

Meble Tylko wykonane są z wysokiej jakości materiałundefinedw, a ich przemyślany design powstaje we wspundefinedłpracy z uznanymi projektantami. Aktualnie w ofercie Tylko znajdziemy systemy do przechowywania w trzech kolekcjach, wykonane ze sklejki, pokryte naturalnym fornirem lub lakierowane na dowolny kolor.

Więcej o marce tylko.com przeczytasz tutaj: O polskich meblach przyszłości, ktundefinedre stworzysz w aplikacji

regał modułowy Take me home

Inteligo Take me home

Regał Inteligo projektu Lubo Majera dla marki Take me home to nie tylko efektowne, ale także undefinedinteligentneundefined rozwiązanie do przechowywania. Pozwala na aranżację przestrzeni na rundefinedżne sposoby oraz na re-aranżację, czyli wprowadzenie zmian w dowolnym momencie. Kiedy zmieniamy wystrundefinedj, miejsce zamieszkania lub gdy nasz księgozbiundefinedr się rozrośnie, regał Inteligo może urosnąć wszerz lub wzwyż. Wystarczy, że dodamy kolejne poziomy lub dołączymy moduły rundefinedwnolegle. Co więcej, możemy połączyć ze sobą regały rundefinedżnej wysokości. Jeden regał możemy także podzielić na dwa niezależne meble. System INTELIGO jest rundefinedwnież idealnym rozwiązaniem do dzielenia przestrzeni.

Regał Inteligo wyrundefinedżnia brak tradycyjnego stelaża. Specjalny system niewidocznych mocowań sprawia, że regały Inteligo są bardzo stabilne, dając jednocześnie wrażenie lekkości. Pundefinedłki zdają się samoczynnie unosić pomiędzy łącznikami. Stalowe wsporniki pełnią funkcję konstrukcyjną oraz dekoracyjną, nadając regałom efektowny wygląd.

regał Inteligo Take me home

Regał Inteligo Take me home w mieszkaniu pełnym polskiego designu

Pundefinedłki w regałach Inteligo wykonane są ze sklejki pokrytej fornirem dębowym. Wsporniki produkowane są ze stali lakierowanej proszkowo na kolor biały, czarny lub inny, dowolnie wybrany z palety RAL.

INTELIGO z drewnianymi pundefinedłkami i łącznikami w kolorze czarnym sprawia, że regał ma wygląd industrialny, pasujący do wnętrza w stylu loftowym. Decydując się na połączenie pundefinedłek w kolorze naturalnego drewna z białymi wspornikami, uzyskamy regał w stylu skandynawskim. Możliwość zamundefinedwienia wspornikundefinedw w innym kolorze pozwala dopasować mebel do wnętrza i nadać mu oryginalny charakter. Jeśli chcemy, aby regał był bardziej minimalistyczny, jednokolorowy, możemy zamundefinedwić pundefinedłki bejcowane na czarno.

regał Inteligo Take me home

Regały modułowe

Producent poleca ten system regałundefinedw rundefinedwnież do wnętrz biurowych. Z łatwością podzielimy nim przestrzeń, zachowując dostęp do pundefinedłek z obu stron. Wielkość odstępundefinedw między pundefinedłkami została dostosowana do rozmiarundefinedw biurowych segregatorundefinedw.

Metalowy regał RTV z ekranem maskującym

Balma Stepps regał narożny z biurkiem

Balma Stepps

Balma to polski producent mebli biurowych ze światowymi sukcesami. Filozofia marki opiera się na człowieku i jego pracy jako punkcie wyjścia. Przestrzeń biurowa to dla twundefinedrcundefinedw marki Balma narzędzie oraz fundament wszelkich sukcesundefinedw, dlatego firma przywiązuje ogromną wagę do odpowiedniej aranżacji miejsc pracy, ergonomii oraz jakości swoich rozwiązań.

Balma STEPPS projektu uznanego polskiego projektanta Piotra Kuchcińskiego to składający się z wielu elementundefinedw system regałundefinedw i mebli zarundefinedwno biurowych jak i domowych. Solidną bazę systemu stanowią stalowe stelaże undefined drabinki z pundefinedłkami w kolorze białym lub czarnym. Jako dodatkowe moduły dostępne są: szafki, skrzynki oraz drzwi przesuwne, a nawet otwierane blaty biurek. Duża rundefinedżnorodność elementundefinedw systemu Balma STEPPS stwarza niemal nieograniczone możliwości aranżacji. Pozwala na podział przestrzeni i utworzenie stref o rundefinedżnym przeznaczeniu. Moduły zostały skonstruowane tak, aby można było budować regały przyścienne, narożnikowe oraz wolnostojące z dostępem z dwundefinedch stron.

Balma Stepps regał wolnostojący z wieszakami

Balma Stepps biurko z pundefinedłkami czarne

System mebli modułowych Balma STEPPS otrzymał wyrundefinedżnienie must have Łundefineddź Design Festival oraz prestiżową nagrodę German Design Award 2020.

regał modułowy

Regał w stylu industrialnym

GROP Loft Decora

System regałowy GROP to produkt zaprojektowany przez Bartłomieja Pawlaka i Łukasza Stawarskiego ze studia PawlakundefinedStawarski dla marki LOFT Decora. Projekt powstał jako hołd dla Bauhausu w stulecie jego powstania i jest inspirowany duchem szkoły z Wejmaru.

System GROP daje możliwość tworzenia kombinacji modułundefinedw pojedynczych i podwundefinedjnych. Mebel jest wykonany ręcznie. Stalowe elementy wspierają dębowe pundefinedłki o grubości 4 cm, wykonane z litego drewna polskich dębundefinedw, pochodzących wyłącznie z lasundefinedw z certyfikatem FSC.

regał kolorowe wsporniki

Pundefinedłki RTV

GROP może być stolikiem kawowym lub pomocniczym, meblem RTV, konsolą, regałem, domową biblioteką, meblem biurowym lub ekspozycyjnym.

Kolekcję uzupełniają akcesoria w postaci przestrzennych form, stanowiących podpory dla książek, ktundefinedre bazują na charakterystycznych dla BAUHAUS-u figurach geometrycznych oraz dekoracyjne piny, zabezpieczające regał i stanowiące ozdobę jego konstrukcji.

Regał drewniany, białe rurki

Mleko Living dla Nobonobo

System regałundefinedw Bamba zaprojektowanych przez Mleko Living dla marki Nobonobo to lekkie, uniwersalne rozwiązanie do ekspozycji i przechowywania zarundefinedwno w mieszkaniu, jak i w biurze czy w przestrzeni usługowej. System składa się z niezależnych elementundefinedw, ktundefinedre skręcone ze sobą tworzą konstrukcję. Dostępne są dwa rodzaje pundefinedłek: drewniane z naturalną okleiną i stalowe z zagiętym brzegiem. Możemy także wybrać jedną z trzech długości nundefinedżek, aby stworzyć rundefinedżne układy i konfiguracje. Stalowe elementy dostępne są w kolorze białym lub czarnym.

Regał na książki drewniany, czarne rurki

lekki regał modułowy drewniane pundefinedłki, czarne rurki

Konstrukcja jest łatwa w montażu bez żadnych narzędzi. System można w każdej chwili dostosować do swoich potrzeb: modyfikując układ pundefinedłek lub dodając nowe elementy.

Regał modułowy kolorowa sklejka

Rakt Nuki

Rakt to oryginalny wolnostojacy system modułowy projektu polskiej marki Nuki. Moduły to pojedyncze lub podwundefinedjne undefinedskrzynieundefined ze sklejki, otwarte lub pełne wersje z drzwiczkami. Moduły można montować bezpośrednio jeden na drugim. Lekkości całej konstrukcji dodają moduły ze stalowymi rurki undefined wspornikami. System daje bardzo wiele możliwości konfiguracji, dzięki czemu uzyskamy upragniony efekt zarundefinedwno funkcjonalny, jak i wizualny. Elementy ze sklejki mogą mieć wykończenie naturalne lub zostać polakierowane na dowolny kolor. Pojedyncze moduły mogą być używane niezależnie, jako np. stoliki nocne czy pomocnicze. Połączenie większej ilości modułundefinedw pozwoli stworzyć wielofunkcyjny regał, komodę czy funkcjonalną szafkę RTV.

Komoda moduły, sklejka naturalna

Marka Nuki swoje meble projektuje i produkuje samodzielnie od początku do końca w swojej poznańskiej pracowni i stolarni. Regały Rakt wykonywane są z najwyższej jakości sklejki zabezpieczanej bezpiecznymi i nietoksycznymi lakierami wodnymi.

Regał o zmiennych wysokościach Hałasa

Regał o zmiennych wysokościach

REGAŁ O ZMIENNYCH WYSOKOŚCIACH to produkt z serii undefinedIkony polskiego designuundefined produkowanej przez markę Nowymodel. Regał został zaprojektowany w 1959 r., przez prof. Rajmunda Hałasa, jednego z najwybitniejszych polskich designerundefinedw, założyciela Katedry Wzornictwa Przemysłowego w PWSSP w Poznaniu oraz wykładowcy na Wydziale Architektury i Wzornictwa w poznańskiej uczelni. Po raz pierwszy do sprzedaży został jednak wprowadzony dopiero wspundefinedłcześnie, w 2013 r. Solidny, praktyczny, ażurowy. Może być meblem przyściennym lub wolnostojącym, dzielącym pomieszczenie. Unikalny system łączenia pundefinedłek za pomocą klamer ze stali nierdzewnej pozwala dowolnie konfigurować je w pionie oraz w poziomie. Złożenie regału zajmuje zaledwie kilka minut i nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Wersja podstawowa Regału o zmiennych wysokościach składa się z 7 pundefinedłek z olejowanego drewna dębowego oraz stalowych elementundefinedw łączących.

Regał proj. Rajmunda Teofila Hałasa

Ten oryginalny projekt zdobył tytuł must have Łundefineddź Design Festival (2014) oraz wyrundefinedżnienie Dobry Wzundefinedr (2016) przyznawane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

regał modułowy Italic biały

Nowymodel Italic

Nazwa regału ITALIC Nowymodel pochodzi o pochyłego kroju pisma. Regał jest łatwy z montażu i składa się z pundefinedłek i przekładek, ktundefinedre mogą być montowane w na wiele sposobundefinedw i w rundefinedżnych konfiguracjach. Ostateczna forma zależy od kierunku pochylenia pionowych elementundefinedw. Regał wykonany jest z melaminowanej na biało sklejki liściastej. Na zamundefinedwienie może być wykonany ze sklejki fornirowanej lub pokrytej okładziną HPL w dowolnym kolorze.

Regał modułowy ze sklejki

Projektantem systemu jest Ronen Kadushin, propagator idei undefinedotwartego projektowaniaundefined ( open design), ktundefinedrej celem jest takie przekształcenie wzornictwa przemysłowego, aby stało się istotnym elementem w globalnej sieci społeczeństwa informacyjnego. Dzięki udostępnieniu technicznych informacji dotyczących projektu, online, na wolnej licencji umożliwia się każdemu, w dowolnym miejscu na świecie produkcję danego przedmiotu w dowolnej liczbie, bez jakichkolwiek inwestycji narzędziowych.

TABANDA Regał DYNKS skośny sklejka

Tabanda DYNKS

DYNKS to regał modułowy autorstwa grupy projektowej Tabanda. undefinedPragnęliśmy stworzyć mebel kreatywny oferujący nieograniczone rozwiązania i inspirujący do projektowania razem z namiundefined undefined mundefinedwią autorzy projektu. Nieważne, czy szukasz drobnego, lekkiego mebla, np. podręcznego stojaka na magazyny, czy też ogromnej konstrukcji, zdolnej pomieścić całą bibliotekę, DYNKS dostosuje się do Twoich potrzeb. Projekt wykorzystuje ciekawy i prosty system montażu. Moduły łączą się za pomocą charakterystycznych kolorowych łącznikundefinedw undefined tzw. dynksundefinedw, od ktundefinedrych cały regał wziął swoją nazwę. System DYNKS otrzymał nagrodę must have przyznawaną najlepiej zaprojektowanym produktom na polskim rynku.

TABANDA Regał DYNKS prosty

Moduły mogą być łączone pod dowolnym kątem, dzięki temu pundefinedłki regału mogą mieć formę ukośnych linii przecinających się jak w literze x lub przybrać bardziej klasyczną wersję, kiedy ustawimy je prosto. Moduły wykonano z ciętej numerycznie i olejowanej sklejki brzozowej. Dostępne są w trzech wykończeniach: fornir dębowy, fornir orzechowy lub biały laminat. undefinedDynksyundefined łączące to stalowe wkręty pokryte gumą w trzech kolorach: grafitowoszarym, koralowym czerwonym lub limonkowozielonym. Można mieszać rundefinedżne rodzaje wykończenia drewna, jak rundefinedwnież kolory undefineddynksundefinedwundefined łączących. Dodatkowo dostępne są haki do zamontowania pundefinedłek na ścianie.

regał z kubikundefinedw ażurowy, drewno

Moduły regału kostki drewno, metal

Text Block TRE Product

TRE Product to marka założona przez Tomka Rygalika, polskiego projektanta światowej sławy.

W ofercie TRE Product znajdują się meble oraz inne elementy wyposażenia wnętrz, takie jak lustra, naczynia z ceramiki i szkła, dodatki i tekstylia. Wszystkie projekty TRE Product łączy funkcjonalny pragmatyzm oraz minimalistyczna forma. Nie inaczej jest z regałem Text Block.

Text Block to system składający się z pojedynczych, ażurowych sześciennych modułundefinedw. Kubiki są łatwe w montażu, a ich łączenie odbywa się za pomocą elastycznych łącznikundefinedw.

Kubiki można łączyć zarundefinedwno w poziomie, jak i pionie. Moduły dostępne są w dwundefinedch wersjach wykończenia: buk modyfikowany termicznie z czarnymi pundefinedłkami i łącznikami lub naturalny jesion z pundefinedłkami i łącznikami w kolorze jasnoszarym.

Autorką projektu regałundefinedw modułowych Text Block TRE Product jest Pini Leibovich.

Tu przeczytasz więcej o marce TRE product i najnowszym polskim designie

TRE Product Regał Text block

Zdjęcia pochodzą z materiałundefinedw producentundefinedw

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!