Rzemiosło, tradycje rodzinne i współczesny design. The Good Living&Co.

Poznaj młodą polską markę meblową, która łączy najnowsze światowe trendy z produkcją w rodzinnym zakładzie ślusarskim

The Good LivingundefinedCo.

Fot. Marta Brylińska

Podziwiając wzornictwo produktundefinedw The Good LivingundefinedCo., trudno się domyślić, że te meble i dodatki do wnętrz powstają w niewielkiej, lokalnej manufakturze. Konkretnie, w zakładzie ślusarsko-mechanicznym w Chojnicach należącym do rodziny właścicielki marki. Założycielka brandu i jednocześnie głundefinedwna projektantka The Good LivingundefinedCo. Monika Szyca-Thomas podkreśla swoje przywiązanie do rzemiosła i rodzinnej tradycji. Wyczucie stylu oraz nowoczesne podejście do projektowania w połączeniu z fachową produkcją i mistrzowskim wykończeniem mebli to jej autorski przepis na sukces.

The Good LivingundefinedCo.

Marka The Good LivingundefinedCo. jest owocem zamiłowania [zarundefinedwno] do tradycyjnego rzemiosła, jak i wspundefinedłczesnego i klasycznego designu

The Good LivingundefinedCo.

The Good LivingundefinedCo.

Rodzina Moniki Szyca-Thomas zajmuje się rzemiosłem już niemal od stulecia. W latach 20. XX w. jej pradziadek założył w Chojnicach warsztat ślusarsko-mechaniczny. Następnie schedę przejął dziadek a pundefinedźniej tata, ktundefinedry rundefinedwnież jest mistrzem ślusarskim. Obecnie warsztat pracuje zarundefinedwno nad zleceniami zewnętrznymi (wykonywaniem elementundefinedw stalowych dla klientundefinedw kontraktowych) jak i związanymi z nową rodzinną marką.

The Good LivingundefinedCo.

Fot. PION studio, wnętrze Clay.warsaw

The Good LivingundefinedCo. Powstało w 2019 r. Pierwszym meblem, ktundefinedry został stworzony na podstawie pomysłu Moniki Szyca-Thomas było krzesło MEADOW. Mając do dyspozycji własne zaplecze produkcyjne oraz doświadczonych fachowcundefinedw, założycielka marki zaczęła myśleć o robieniu czegoś swojego. Na początek projekty powstawały na własny użytek. Prototypy pokazane na Instagramie undefinedzaskoczyłyundefined od razu, zyskując grono fanundefinedw.

The Good LivingundefinedCo.

Fot. PION studio, wnętrze Clay.warsaw

The Good LivingundefinedCo.

Design The Good LivingundefinedCo. wykorzystuje niezwykły potencjał stali jako głundefinedwnego surowca, z ktundefinedrego powstają meble. Stal, malowana proszkowo na jeden z kilku starannie dobranych naturalnych kolorundefinedw, tworzy formy zarundefinedwno lekkie jak i masywne. Meble są minimalistyczne (jak krzesła MEADOW czy szklane barki DAISY i MARGUERIETE), przysadziste (stoły i stoliki ZARIA, stołki TUT), mają geometryczne lub organiczne, opływowe kształty. Przypominają formy stworzone przez naturę, przybierają nieco pierwotne, architektoniczne lub rzeźbiarskie sylwetki. W meblach tapicerowanych chłundefinedd stali przełamany zostaje skundefinedrą lub wełną boucle.

Głęboko wierzymy w ponadczasowość stali. W to, że meble z niej wykonane są solidne, ale zarazem piękne. Wierzymy też, że meble robione ręcznie i lokalnie mają niepowtarzalną wartość

- mundefinedwią twundefinedrcy marki.

The Good LivingundefinedCo.

Fot. PION studio, wnętrze Clay.warsaw

Inspiracje do tworzenia projektundefinedw są rundefinedżnorodne i pochodzą z wielu źrundefineddeł. Wszystkie kolekcje zachowują jednak spundefinedjną stylistykę. Ich forma jest oszczędna, syntetyczna, nieco industrialna, wyrundefinedżnia się prostotą nawiązującą jednak do klasycznych motywundefinedw, modernizmu i stylu art deco. To sprawia, że meble i dodatki The Good LivingundefinedCo. Pasują zarundefinedwno do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych czy loftowych, jak i do bardziej klasycznych.

The Good LivingundefinedCo.

Fot. Yassen Hristov, stylizacja wnętrza: Kamila Jakubowska undefined Szmyd

The Good LivingundefinedCo.

Źrundefineddło zdjęć: materiały producenta

Zobacz meble The Good LivingundefinedCo. w niezwykłej aranżacji wnętrza #WspieramPolskiDesign: Wspundefinedłczesna klasyka. Mieszkanie pełne polskiego designu

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!