Ten dom cię zadziwi! Powstał w Polsce, z kontenerów

Postawiono go w jeden dzień! Ma przytulne nowoczesne wnętrze i taras z widokiem na rzekę.

Dom-z-kontenerow

Dom Przenośny (portable cabin) to projekt mobilnego domu zbudowanego z kontenerundefinedw morskich, ktundefinedry stworzyła i zrealizowała pracownia architekta Adama Wiercińskiego wiercinski-studio.

Dom z kontenerundefinedw proj. wiercinski-studio

Dom o powierzchni 55m2 powstał w całości w zakładzie produkcyjnym. Jego transport i montaż na działce zajęły jeden dzień. Dom stanął w Poznaniu, przy społecznym Ogrodzie Szeląg nad Wartą. Został częściowo ustawiony na dachu stojących już tam wcześniej kontenerundefinedw, ktundefinedre pełnią inne funkcje. W przyszłości być może zmieni lokalizację. Aby go zdemontować, wystarczy odkręcić śruby. Potem każdy kontener może być przetransportowany tirem w dowolne miejsce.

Dom z kontenerundefinedw proj. wiercinski-studio

Dom z kontenerundefinedw wiercinski-studio

W dwundefinedch połączonych kontenerach, każdym długim na 12 m, szerokim na 2,5 m i wysokim na 2,9 m, urządzono salon z kuchnią, miejsce do pracy, sypialnię i łazienkę z wanną.

Na zewnątrz znajduje się wygodny taras z widokiem na zieleń i rzekę. Architekt celowo pozostawił blaszaną elewację. Ściany pomalowano na zgaszony oliwkowozielony kolor. Dzięki temu dom lepiej wtapia się w otaczający krajobraz.

Dom z kontenerundefinedw wiercinski-studio

W części dziennej, w miejscach po metalowych drzwiach kontenera, wstawiono panoramiczne okno balkonowe oraz drzwi przesuwne. W ścianie bocznej, w połowie jej wysokości, umieszczono ciąg kwadratowych okien. Ich proporcje wspundefinedłgrają z modułami brzozowej sklejki, ktundefinedrą wyłożono wnętrze. Pomiędzy ścianami kontenera a sklejką znajduje się warstwa izolacji z pianki natryskowej.

Dom z kontenerundefinedw wiercinski-studio

Dom z kontenerundefinedw wiercinski-studio

Podłogę zdobią sosnowe deski, ktundefinedre nadają wnętrzu przytulny charakter. Dla przeciwwagi zabudowa kuchenna ma nowoczesne stalowe fronty. W przestrzeni dziennej znalazło się także miejsce na pojemną szafę z lustrzanym frontem.

Ściany łazienki wykończono białymi kwadratowymi płytkami. Czarne baterie i lustro wspundefinedłgrają z ramą okna.

Dom z kontenerundefinedw wiercinski-studio

Dom z kontenerundefinedw wiercinski-studio

Dom Przenośny zdobył Nagrodę Architektoniczną Wojewundefineddztwa Wielkopolskiego NAWW i został nominowany do konkursu Archdaily Buliding of the Year 2022. Archdaily to jeden z najpopularniejszych międzynarodowych serwisundefinedw poświęconych architekturze.

Dom z kontenerundefinedw wiercinski-studio

Adam Wierciński to absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa na wydziale Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i członek zarządu poznańskiego SARP. Jego pracownia wierciński-studio zajmuje się projektowaniem budynkundefinedw, wnętrz oraz wzornictwa przemysłowego. Na potrzeby zaprojektowanych przestrzeni często tworzy pojedyncze serie wyposażenia, takiego jak meble, oświetlenie czy detale wystroju. Studio mieści się w Poznaniu.

Fot. ONI Studio, źrundefineddło zdjęć i wizualizacji: wiercinski-studio.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!