Te warzywa siejemy w czerwcu. Warto wykorzystać miejsce w ogrodzie!

O sałacie, szpinaku czy rukoli nasze ogrody zdążyły już zapomnieć. Choć wszystko wzrasta, a my zbieramy teraz truskawki i kalarepę, to na sianie wcale nie jest za późno. Podpowiadamy, co zdąży urosnąć do jesieni.


O czym przeczytasz?

Na te warzywa jest za pundefinedźno

Przede wszystkim zawsze warto czytać informacje na opakowaniach nasion. One podpowiedzą nam, że w czerwcu trzeba zrezygnować z roślin o długim okresie wegetacji. Na sianie sałaty liściastej i głowiastej jest już za pundefinedźno. Jak zachowa się wysiana w czerwcu rzodkiewka? Wykiełkuje, ale jej korzenie, na ktundefinedrych zwykle najbardziej nam zależy, będą małe, a cała energia skupi się na kwiatostanie.

Jakie warzywa siać w czerwcu?

Buraki ćwikłowe można siać już połowie kwietnia. Takie wykorzystuje się na zbiundefinedr botwinki. W czerwcu i na początku lipca warto wybrać odmiany pundefinedźne, np. Okrągły Ciemnoczerwony czy Czerwona Kula. Zbiorami będzie można się cieszyć w październiku. O czym warto pamiętać? Nie można wysiewać ich zbyt gęsto. Wtedy są bardziej podatne na choroby.

Bardzo dobrym sąsiedztwem dla buraka jest fasola. Czerwiec to też odpowiedni moment, aby posiać fasolkę szparagową. Można to zrobić nawet w pierwszym tygodniu lipca. Warto jednak wybierać karłowe odmiany fasoli szparagowej. W drugiej połowie czerwca trzeba unikać siewu fasoli tycznej, bo prawdopodobnie nie zdąży wydać obfitego plonu.

Nawet do końca czerwca można rundefinedwnież wysiać marchew. Trzeba jednak wybrać odmianę, ktundefinedra do jesieni zdąży urosnąć. Idealnie sprawdzi się np. marchew Amsterdamska. Wyda plony po około trzech miesiącach.

To już ostatni moment, aby wysiać cukinię. W czerwcu już po tygodniu pojawiają się pierwsze listki. Cukinia nie lubi suszy, więc trzeba pamiętać o jej regularnym podlewaniu.

Przygotowanie gleby

Zanim wysiejemy nasiona, warto spulchnić i oczyścić ziemię. Jeśli wcześniej rosły tam inne warzywa, trzeba pozbyć się zarundefinedwno ich pozostałości, jak i chwastundefinedw. Warto też dowiedzieć się, czy rośliny mają jakieś swoje upodobania co do stanowiska albo otoczenia. Na przykład buraki nie lubią rosnąć w cieniu, a ogundefinedrki najszybciej rozwijają się w pobliżu kopru.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!