Te meble i dekoracje dodadzą wnętrzom wyjątkowości

Finezyjna komoda, rzeźba konia trojańskiego z przycisków klawiatury, drukowane sztućce i nie tylko.


O czym przeczytasz?

Oryginalne, niezwykłe, nietuzinkowe undefined takie są meble, dekoracje i przedmioty użytku codziennego prezentowane na instagramowym profilu DesignTherapy.

Można tu znaleźć innowacyjne projekty artystundefinedw z rundefinedżnych stron świata. Wykorzystane w domowych wnętrzach dodadzą im charakteru i przykują uwagę gości.

Być może część z nich powinna się znaleźć w twoim domu?

Przytulny kącik do czytania

niezwykłe dekoracje

Fot. DesignTherapy

Dużą lampę pierścieniową, ktundefinedrą zaprojektował peruwiański artysta Richard Malachowski, można umieścić nad krzesłem albo szezlongiem. Tyle wystarczy, by stworzyć przytulny kącik do czytania.

Finezyjna komoda z Ameryki

niezwykłe dekoracje

Fot. DesignTherapy

Ta oryginalna komoda została zaprojektowana przez amerykańskiego stolarza Caleba Woodarda, ktundefinedry w 2005 r. założył w Waszyngtonie autorskie studio z meblami. Dziś tworzy także rzeźbiarskie oświetlenie oraz misternie grawerowane panele ścienne.

Pianino, ktundefinedre pobudza zmysły

niezwykłe dekoracje

Fot. DesignTherapy

Pianina Pegasus zostały stworzone przez niemieckich artystundefinedw Luigiego Colaniego i Nikolausa W. Schimmela, ktundefinedrzy wierzyli, że gra na pianinie powinna działać na wszystkie zmysły. Właścicielami ich pianin są m.in. Lenny Kravitz i Eddie Murphy.

Sztućce inne niż wszystkie

niezwykłe dekoracje

Fot. DesignTherapy

Setae Flatware to nietuzinkowa kolekcja sztućcundefinedw, zaprojektowanych przez nowojorskie studio Francis Bitonti. Skomplikowany wzundefinedr uzyskano dzięki technologii druku 3D, następnie metal pokryto srebrem.

Dywany Vanessy Barragao

niezwykłe dekoracje

Fot. DesignTherapy

Portugalska artystka Vanessa Barragao tworzy dywany inspirowane naturą. Wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu.

Spiralne koty i flamingi

niezwykłe dekoracje

Fot. DesignTherapy

Lee Sangsoo to koreański rzeźbiarz i projektant, ktundefinedry tworzy kolorowe, spiralne zwierzęta z żywicy i stali nierdzewnej, m.in. łabędzie, koty, flamingi, psy, papugi i jelenie.

Gustowny schowek

niezwykłe dekoracje

Fot. DesignTherapy

Lustrzana szafka na deskę do prasowania i żelazko to projekt niemieckiego producenta Nilsa Wodzaka. Gdy skończysz prasowanie, z łatwością ukryjesz cały sprzęt za modnym lustrem.

Koń trojański z przesłaniem

niezwykłe dekoracje

Fot. DesignTherapy

Niemiecki artysta Babis Cloud, znany rundefinedwnież jako Babis Panagiotidis, stworzył rzeźbę konia trojańskiego z przyciskundefinedw klawiatury komputera. Dzieło ma przypominać o negatywnych aspektach technologii, jak wirusy czy uzależnienie od internetu.

Parzenie herbaty niczym połundefinedw ryb

niezwykłe dekoracje

Fot. DesignTherapy

Te nietypowe zaparzacze do herbaty nawiązują do historii Jianga Taigonga, starożytnego geniusza taktyki wojennej, a zarazem najsłynniejszego wędkarza Chin. Taigong używał do połowu najprostszego haczyka, wierząc, że ryby same do niego przyjdą, gdy będą na to gotowe.

Porcelana z prawdziwego zdarzenia

niezwykłe dekoracje

Fot. DesignTherapy

Porcelana chilijskiej artystki Livii Marin zaskakuje kształtem. Projektantka tworzy głundefinedwnie naczynia potłuczone i uszczerbione, z ktundefinedrych wylewa się porcelanowa ciecz. Choć z filiżanek Livii raczej się nie napijesz, z pewnością będą one niezwykłą dekoracją.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!