Tabletka do zmywarki wyczyści piekarnik! Co jeszcze potrafi?

Możliwości kapsułek czyszczących szokują!


O czym przeczytasz?

tabletką do zmywarki wyczyścisz piekarnik

Jeśli tabletka do zmywarki kojarzy ci się wyłącznie z kuchnią i myciem naczyń, zaskoczymy cię.

To produkt, ktundefinedry doskonale sprawdzi się także w łazience czy salonie. Poznaj jego magiczne moce!

Piekarnik

Wyczyszczenie piekarnika bywa wyzwaniem. Zaschnięty tłuszcz i resztki potraw, ktundefinedre mocno przywarły do blachy to trudni przeciwnicy. Aby się ich szybko i sprawnie pozbyć, wystarczy sięgnąć po tabletkę do zmywarki. Produkt zawiera substancje silnie odtłuszczające i myjące, ktundefinedre bez trudu usuwają wszelkie zabrudzenia, rundefinedwnież te z piekarnika..

Do blachy albo pojemnika żaroodpornego wlej około litra wody i wrzuć dwie kapsułki myjące. Pojemnik z przygotowanym roztworem włundefinedż do piekarnika, rozgrzanego do 100 stopni C.

Gdy woda zacznie wrzeć, para z substancjami czyszczącymi osiądzie na ścianach piekarnika, zmiękczając zabrudzenia.

Po dwundefinedch godzinach wyciągnij naczynie i wylej wodę. Zaczekaj, aż piekarnik ostygnie i przetrzyj jego wnętrze zwilżoną ściereczką z mikrofibry. Takie czyszczenie warto wykonać minimum raz w miesiącu.

Pralka

Tabletka do zmywarki sprawdzi się także przy czyszczeniu pralki.

Do bębna włundefinedż dwie kapsułki i ustaw temperaturę prania na co najmniej 60 stopni. W ten sposundefinedb pozbędziesz się nie tylko zabrudzeń, lecz także kamienia, bakterii i grzybundefinedw.

Ściany

Co ciekawe, tabletką do zmywarki skutecznie wyczyścisz rundefinedwnież ściany z malunkundefinedw twojego dziecka. Produkt szczegundefinedlnie dobrze radzi sobie ze śladami kredki i mazaka.

Tabletkę rozpuść w wodzie. Roztwundefinedr nanieś na zabrudzenia gąbką albo ściereczką z mikrofibry. Delikatnie przetrzyj.

W ten sam sposundefinedb możesz się rozprawić z zabrudzeniami przy włącznikach światła i domofonach.

Sztućce

Magiczna kapsułka doda blasku także sztućcom.

Zabrudzone noże, łyżki i widelce, pozostaw na kilka godzin w roztworze z gorącej wody i tabletki do zmywarki. Podobnie możesz zrobić z zabrudzonymi garnkami i patelniami. Po trzech-czterech godzinach będą jak nowe.

Tkaniny

Tabletka sprawdzi się rundefinedwnież jako środek wybielający tkaniny.

Aby się o tym przekonać, wrzuć ją do bębna wraz z ubraniami, ktundefinedrym chcesz przywrundefinedcić śnieżną biel. Pamiętaj jednak, by nie używać kapsułek do wybielania ubrań z kolorowymi elementami i nadrukami, bo mogą się zniszczyć.

Tabletka pomoże rundefinedwnież w walce z uporczywymi plamami, np. po winie. Należy najpierw delikatnie zwilżyć je wodą, a następnie wetrzeć w nie pokruszoną tabletkę. Po takim zabiegu, tkaninę wypierz w pralce.

Kosz na śmieci

Znasz patent na czysty kosz na śmieci? Aby pozbyć się z niego zabrudzeń i nieprzyjemnego zapachu, wlej do kubła ciepłą wodę i wrzuć do niej dwie kapsułki do zmywarki.

Dobrze, by roztwundefinedr postał w pojemniku przez całą noc.

Gdy rano wylejesz wodę, zbierz gąbką resztki brudu i wytrzyj kosz do sucha papierowym ręcznikiem. Na koniec możesz przetrzeć jego wnętrze szmatką, nasączoną ulubionym olejkiem eterycznym.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!