Szkielet brył. Apartament w stylu minimalistycznego loftu w Krakowie

Zobacz wnętrze niewielkiego mieszkania w kamienicy zaprojektowanego przez architektów z biura Mus Architects. Ten nowoczesny projekt powstał dla rodziny i dowodzi, że industrialny, minimalistyczny styl może się sprawdzić nawet w pokoju dziecięcym

Małe mieszkanie w stylu loftowym

Plan mieszkania

Mieszkanie znajduje się w pięknej odrestaurowanej kamienicy w pobliżu krakowskiego Wawelu.  Lokalizacja jest doskonała, jednak powierzchnia 46m kw. to niedużo jak na potrzeby 4-osobowej rodziny. Lokal nie jest jednak stałym miejscem zamieszkania właścicieli a jedynie okazjonalną przystanią w podróży, doskonałym miejscem spotkań i punktem wypadowym. 

Mieszkanie w stylu loftowym. Jadalnia

Mieszkanie w stylu loftowym. Salon

Atutem mieszkania jest jego wysokość 3,3 m, która pozwoliła na stworzenie antresoli. Antresola powstała w strefie nad wejściem oraz łazienką. Zgodnie z życzeniem klientów, architekci Anna Porębska i Adam Zwierzyński z biura Mus Architects położyli nacisk na wygospodarowanie jak największej przestrzeni dziennej w mieszkaniu. Powstał otwarty salon z jadalnią i aneksem kuchennym. Osobno znajduje pokój dla dzieci. Na antresoli ulokowano sypialnie: sypialnia główna dostępna z salonu oraz sypialnia dla dzieci dostępna z pokoju dziecięcego.

Mieszkanie w stylu loftowym z antresolą

Mieszkanie z antresolą

We wnętrzu dominuje biel uzupełniona drewnem jesionowym. Gładkie białe i jesionowe powierzchnie skrywają wiele miejsca do przechowywania. Ścianę nad ciągiem kuchennym zdobi płyta naturalnego kamienia. Podział na strefy funkcjonalne wyznaczają kontury brył, które ujęto w ramy czarnych stalowych elementów. W ten sposób szkielet konstrukcji porządkuje przestrzeń i staje się główną ozdobą minimalistycznego wnętrza, podkreślając jego loftowy charakter.

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy

W pokoju dzieci zrezygnowano z czerni. Dominuje biel i drewno. Pomieszczenie ociepla także miękka wykładzina. Zabudowę szafy urozmaicono nieregularnie umiejscowionymi okrągłymi otworami, które pełnią funkcję uchwytów. 

Pokój dziecięcy. Schody na antresolę

Pokój dziecięcy. Szafa

W minimalistycznej łazience zachowano geometryczne podziały i formy. Drewniana okładzina dodaje przytulności a ściana z luster optycznie powiększa przestrzeń. 

Minimalistyczna łazienka

Mieszkanie zostało zaprojektowane w sposób niezwykle funkcjonalny i konsekwentny estetycznie. Nowoczesny, poddany wizualnej dyscyplinie wystrój został przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Dbałość o detale widać na przykładzie pomysłowego oświetlenia nad strefą jadalną, powielającego formę stalowych ram czy choćby wyboru stylowych gniazdek i włączników w kuchni. Minimalizm oraz styl loftowy ciekawie kontrastują z klasycznym wnętrzem zabytkowej kamienicy.

Wizualizacja salonu

Wizualizacje prezentują jak drewniana zabudowa ściany w salonie ociepla wizualnie wnętrze. W jednej z szafek został ukryty telewizor. Wieczorem niewieki salon soft loftu zmienia się w salkę kinową.

Soft loft. Wizualizacja

soft loft wizualizacja

źródło: musarch.pl zdjęcia: Janina Tyńska

Obejrzyj również projekt domu Czarna Skała MUS ARCHITECTS w Bielsku-Białej, zaprezentowany w zestawieniu: Najpiekniejsze czarne domy w Polsce

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

500 sekund o rynku nieruchomości #3 – luty 2021

O kredytach hipotecznych, większej dostępności finansowania zakupu mieszkań! O wyprowadzce poza miasto i o ekologii na mieszkanie.pl Świat nieruchomości w podsumowaniu miesięcznym, wspólnie z Fiat