Szare mydło niezawodne w ogrodzie! Rozprawi się z pasożytami

Pomoże m.in. w walce z mszycami i tarcznikami.


O czym przeczytasz?

szare mydło

Szare mydło sprawdza się przede wszystkim w kosmetyce. Już nasze prababcie wiedziały, że umyte szarym mydłem włosy szybciej rosną, a cera przestaje się świecić.

Jednak ten popularny środek myjący i piorący przydaje się rundefinedwnież w domowej apteczce. Przyspiesza leczenie skaleczeń, łagodzi stany zapalne skundefinedry i obrzęki. Może rundefinedwnież zdziałać cuda w ogrodzie!

Dlaczego? wyjaśniamy!

Rozprawi się z najtrudniejszymi pasożytami

Atakujące rośliny szkodniki bywają utrapieniem. Jeśli walczysz z plagą mszyc albo przędziorkundefinedw, koniecznie wyprundefinedbuj szare mydło.

Produkt zawiera kwasy tłuszczowe, ktundefinedre są toksyczne dla wielu pasożytundefinedw.

Jak zrobić oprysk?

Przygotuj około 20 gramundefinedw szarego mydła i litr gorącej wody. Mydło pokrusz albo zetrzyj na tarce, a następnie rozpuść w wodzie. Gdy roztwundefinedr wystygnie, powinien być przezroczysty, bez zbędnego osadu. Spryskaj nim rośliny.

W przypadku najbardziej wytrwałych szkodnikundefinedw, np. tarcznikundefinedw albo bawełnicy korundefinedwki, warto zastosować miksturę z szarego mydła i spirytusu.

Kostkę mydła rozpuść w 10 litrach wody, a następnie dodaj około 200 ml alkoholu. Przygotowanym preparatem spryskaj miejsca zaatakowane przez pasożyty.

Ważne! Roztworu z szarego mydła nie powinno się stosować na świeżych sadzonkach oraz na roślinach, ktundefinedre mają pąki albo kwitną. Przed samym opryskiem warto przetestować go na kilku kwiatach, by sprawdzić, jak zareagują.

Pamiętaj też, że nieostrożne stosowanie oprysku może zaszkodzić pożytecznym owadom, dlatego nie rozpylaj go np. wtedy, gdy w pobliżu znajdują się pszczoły.

Odżywi korzenie, odstraszy sarny

szare mydło w ogrodzie

Roztwundefinedr z wody i szarego mydła możesz wykorzystać rundefinedwnież do mycia narzędzi ogrodniczych. Nasączoną nim gąbką przetrzyj łopaty, grabie, ale też doniczki i osłonki.

Jeśli przesadzasz kwiaty zaatakowane przez szkodniki, dobrze jest na około 30 minut zamoczyć ich korzenie w roztworze z wody i szarego mydła.

Szare mydło działa rundefinedwnież odstraszająco na sarny. Aby zwierzęta nie obgryzały drzewek i krzewundefinedw, warto przy każdym z nich przywiesić mydlaną kostkę. Choć nie jest to metoda skuteczna w 100 procentach, warto ją wyprundefinedbować.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!