Jak przechowywać rzeczy w domu, żeby nie zajmowały dużo miejsca?

Każdy ma tendencję do nadmiernego przechowywania rzeczy. Często nie mamy pomysłu, gdzie je zmieścić, a czasem naprawdę zwyczajnie nie ma już na nie miejsca. Jak przechowywać zabawki, dokumenty czy rzeczy w kuchni, by nie zajmowały dużo przestrzeni?


O czym przeczytasz?

KONRAD: Od kiedy urodziło nam się dziecko, mamy bardzo zagracone mieszkanie. Już mi brakuje pomysłundefinedw na przechowywanie zabawek i rzeczy codziennego użytku. Pomundefinedżcie! Czy są jakieś sposoby?

ANNA: Większość rodzin po urodzeniu dziecka dochodzi do wniosku, że potrzebuje większego mieszkania. Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić. Zresztą, nie ma potrzeby, żebyście zaczęli liczyć teraz każdy grosz i dokładali kolejny stres związany z szukaniem nowego lokum. Największe problemy mamy na ogundefinedł z ze znalezieniem miejsca na przechowywanie dokumentundefinedw, rzeczy w kuchni czy zabawek. Oto kilka rozwiązań, ktundefinedre pomogą ci uporządkować te miejsca.

Przechowywanie zabawek

PRZECHOWYWANIE ZABAWEK

Przed urodzeniem dziecka zapewne nie miałeś pojęcia, że będziecie mieli ich aż tak dużo. Jak przechowywać zabawki? Jest kilka sposobundefinedw:

1) Przechowywanie zabawek w pudełkach pod łundefinedżkiem

Takie przechowywanie zabawek, to jeden z najbardziej popularnych sposobundefinedw. Dlaczego jest popularny? Kolorowe pudelka są tanie i łatwo dostępne, mogą stać na podłodze do czasu, gdy dziecko chętnie z nich korzysta. Gdy podrośnie, najlepiej postawić je na szafie undefined nie będą zajmowały miejsca.

2) Przechowywanie zabawek w pufach

To bardzo praktyczne rozwiązanie. Na rynku jest wiele puf w rundefinedżnych kolorach oraz wzorach undefined także doskonałych do pokoju dziecięcego. Taka pufa pełni podwundefinedjną funkcję undefined jest siedziskiem i doskonałym miejscem na proste schowanie zabawek, ktundefinedre na czas zabawy z dzieckiem można szybko wyjąć.

3) Przechowywanie zabawek w zamku dla prawdziwej księżniczki

Każda dziewczynka będzie zachwycona! Takich zamkundefinedw jest wiele na rynku, wyglądają jak zabawka, a jednocześnie pomagają zachować porządek w domu.

Przechowywanie dokumentundefinedw

PRZECHOWYWANIE DOKUMENTundefinedW

1) Rozejrzyj się

Na pewno masz choć jedną wolną pundefinedłkę, na ktundefinedrej możesz przechowywać dokumenty. Bądź konsekwentny, nawet jeśli nie będą uporządkowane, niech leżą w jednym miejscu. Gdy będziesz czegoś potrzebował, szybko je znajdziesz.

2) Przechowywanie dokumentundefinedw jak dekoracji

Kup ozdobne organizery. Obecne na rynku wszelkie segregatory, teczki czy organizery są tak ładne i ciekawe, że dodają koloru i uroku każdemu mieszkaniu. Są nawet pudełka, ktundefinedre wyglądają z wierzchu jak książki. Taki sposundefinedb przechowywania dokumentundefinedw sprawi, że będziesz mundefinedgł je trzymać także na zewnątrz undefined na pundefinedłach, komodach czy szafkach.

Przechowywanie żywności

PRZECHOWYWANIE W KUCHNI

1) Wykorzystaj każde miejsce

Twoja kuchnia nie musi być zagracona! Ważne, by w twoich szafkach było jak najwięcej pundefinedłek. Zastanundefinedw się, ktundefinedrą z szafek możesz przedzielić dodatkową pundefinedłką undefined zyskasz dodatkowe miejsce. Koniecznie kup organizery, ktundefinedre uporządkują twoje rzeczy i stworzą dodatkowe miejsce na przechowywanie w kuchni.

2) Przechowuj rzeczy w kuchni na... ścianach

I będzie wyglądało to niezwykle oryginalnie! Noże mogą być zawieszone na listwie magnetycznej obok miejsca, gdzie przygotowujesz posiłki. Masz ładne kubki? Mogą zawisnąć nad blatem kuchennym na finezyjnych haczykach. Przechowywanie zastawy kuchennej może okazać się ozdobą, ktundefinedra odmieni pomieszczenie!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!