Jak przechowywać rzeczy w domu, żeby nie zajmowały dużo miejsca?

Każdy ma tendencję do nadmiernego przechowywania rzeczy. Często nie mamy pomysłu, gdzie je zmieścić, a czasem naprawdę zwyczajnie nie ma już na nie miejsca. Jak przechowywać zabawki, dokumenty czy rzeczy w kuchni, by nie zajmowały dużo przestrzeni?


O czym przeczytasz?

KONRAD: Od kiedy urodziło nam się dziecko, mamy bardzo zagracone mieszkanie. Już mi brakuje pomysłów na przechowywanie zabawek i rzeczy codziennego użytku. Pomóżcie! Czy są jakieś sposoby? 

ANNA: Większość rodzin po urodzeniu dziecka dochodzi do wniosku, że potrzebuje większego mieszkania. Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić. Zresztą, nie ma potrzeby, żebyście zaczęli liczyć teraz każdy grosz i dokładali kolejny stres związany z szukaniem nowego lokum. Największe problemy mamy na ogół z ze znalezieniem miejsca na przechowywanie dokumentów, rzeczy w kuchni czy zabawek. Oto kilka rozwiązań, które pomogą ci uporządkować te miejsca. 

Przechowywanie zabawek

PRZECHOWYWANIE ZABAWEK 

Przed urodzeniem dziecka zapewne nie miałeś pojęcia, że będziecie mieli ich aż tak dużo. Jak przechowywać zabawki? Jest kilka sposobów:

1) Przechowywanie zabawek w pudełkach pod łóżkiem 

Takie przechowywanie zabawek, to jeden z najbardziej popularnych sposobów. Dlaczego jest popularny? Kolorowe pudelka są tanie i łatwo dostępne, mogą stać na podłodze do czasu, gdy dziecko chętnie z nich korzysta. Gdy podrośnie, najlepiej postawić je na szafie – nie będą zajmowały miejsca. 

2) Przechowywanie zabawek w pufach 

To bardzo praktyczne rozwiązanie. Na rynku jest wiele puf w różnych kolorach oraz wzorach – także doskonałych do pokoju dziecięcego. Taka pufa pełni podwójną funkcję – jest siedziskiem i doskonałym miejscem na proste schowanie zabawek, które na czas zabawy z dzieckiem można szybko wyjąć. 

3) Przechowywanie zabawek w zamku dla prawdziwej księżniczki 

Każda dziewczynka będzie zachwycona! Takich zamków jest wiele na rynku, wyglądają jak zabawka, a jednocześnie pomagają zachować porządek w domu. 

Przechowywanie dokumentów

PRZECHOWYWANIE DOKUMENTÓW 

1) Rozejrzyj się 

Na pewno masz choć jedną wolną półkę, na której możesz przechowywać dokumenty. Bądź konsekwentny, nawet jeśli nie będą uporządkowane, niech leżą w jednym miejscu. Gdy będziesz czegoś potrzebował, szybko je znajdziesz. 

2) Przechowywanie dokumentów jak dekoracji 

Kup ozdobne organizeryObecne  na rynku wszelkie segregatory, teczki czy organizery są tak ładne i ciekawe, że dodają koloru i uroku każdemu mieszkaniu. Są nawet pudełka, które wyglądają z wierzchu jak książki. Taki sposób przechowywania dokumentów sprawi, że będziesz mógł je trzymać także na zewnątrz – na półach, komodach czy szafkach. 

Przechowywanie żywności

PRZECHOWYWANIE W KUCHNI 

1) Wykorzystaj każde miejsce 

Twoja kuchnia nie musi być zagracona! Ważne, by w twoich szafkach było jak najwięcej półek. Zastanów się, którą z szafek możesz przedzielić dodatkową półką – zyskasz dodatkowe miejsce. Koniecznie kup organizery, które uporządkują twoje rzeczy i stworzą dodatkowe miejsce na przechowywanie w kuchni. 

2) Przechowuj rzeczy w kuchni na... ścianach 

I będzie wyglądało to niezwykle oryginalnie! Noże mogą być zawieszone na listwie magnetycznej obok miejsca, gdzie przygotowujesz posiłki. Masz ładne kubki? Mogą zawisnąć nad blatem kuchennym na finezyjnych haczykach. Przechowywanie zastawy kuchennej może okazać się ozdobą, która odmieni pomieszczenie! 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować