Sposoby na domową bibliotekę. Wybieramy regał na książki

Jak wyeksponować księgozbiór w salonie?


O czym przeczytasz?

Domowa biblioteka. Wybieramy regał do salonu

Zalety regałundefinedw modułowych

Głundefinedwną zaletą regałundefinedw modułowych jest to, że możemy dopasowywać ich gabaryty i funkcje do pomieszczenia oraz konkretnych potrzeb, a także zmieniać ich konfiguracje, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Systemy modułowe oferują zwykle wybundefinedr pundefinedłek o rundefinedżnych długościach i szerokościach oraz możliwość konfiguracji ich wysokości poprzez opcję montażu na wybranych poziomach.

Domowa biblioteka. Wybieramy regał do salonu

vox.pl

Regały modułowe mogą mieć postać pundefinedłek montowanych do ściany za pomocą specjalnych profili i wspornikundefinedw albo pundefinedłek na stelażach stojących.

W niewielkim mieszkaniu regał modułowy może służyć jako mebel wielofunkcyjny, w ktundefinedrym na otwartych pundefinedłkach znajdzie się miejsce na ustawienie książek, a w zamkniętych szafkach czy szufladach przechowamy naczynia oraz inne przedmioty. Część systemundefinedw daje rundefinedwnież możliwość zamontowania szerokiej pundefinedłki służącej jako blat biurka.

Domowa biblioteka. Wybieramy regal do salonu

Przeczytaj rundefinedwnież: 10 regałundefinedw modułowych polskich marek

Modne oblicze meblościanki

Wspundefinedłczesne wersje wielofunkcyjnych meblościanek cieszą się coraz większą popularnością. Pasują zarundefinedwno do wnętrz nowoczesnych jak i tych eklektycznych.

Modne ostatnio są pundefinedłki na lekkich metalowych wspornikach, nawiązujące do wielofunkcyjnego systemu regałundefinedw String undefined słynnego projektu szwedzkiego architekta Nisse Strinninga z 1949 roku.

Domowa biblioteka. Wybieramy regał do salonu

Fot.: Tomo Yarmush Zobacz więcej: Mieszkanie w Warszawie projektu in architekci

Modny regał modułowy w stylu industrialnym można wykonać samodzielnie, używając pundefinedłek z drewna lub sklejki oraz malowanych stalowych rur i elementundefinedw hydraulicznych. To dobre rozwiązanie, jeśli mamy do zabudowania nietypową ścianę, np. z drzwiami do pokoju, telewizorem lub ze skosem. Rurki możemy przymocować zarundefinedwno do ściany, jak i do podłogi czy sufitu.

Domowa biblioteka. Wybieramy regał do salonu

Zobacz więcej: Wnętrze willi projektu studia FUGA

Regał w stylu loftowym sprawdzi się świetnie zarundefinedwno w salonie, jak i np. w pokoju nastolatka.

Wykonanie takiego regału na wymiar możemy rundefinedwnież zlecić firmie specjalizującej się w produkcji mebli industrialnych.

Domowa biblioteka. Wybieramy regał do salonu

pakiety wykończeniowe mieszkanie.pl

Regał z aplikacji

Regał dostosowany do wnętrza i indywidualnych potrzeb można dziś stworzyć za pomocą aplikacji. Taką usługę oferuje m.in. młoda polska marka tylko.com, ktundefinedra w ostatnich latach osiągnęła globalny zasięg. Tylko.com produkuje systemy do przechowywania i oferuje innowacyjną aplikację, ktundefinedra pozwala klientom samodzielnie zaprojektować mebel oraz wirtualnie przymierzyć go we własnym wnętrzu, przy użyciu technologii AR. Z modułundefinedw możemy skonfigurować regał na książki, a także szafę czy komodę. Meble przeznaczone są do samodzielnego złożenia, bez użycia narzędzi.

Domowa biblioteka. Wybieramy regał do salonu

Domowa biblioteka. Wybieramy regał do salonu

instagram.com/tylko

Książkowa klasyka

We wnętrzu w stylu klasycznym książki najlepiej zaprezentować na tradycyjnych regałach, drewnianych lub w kolorze pasującym do wnętrza. Wysokie regały ustawione jeden przy drugim szczelnie wypełnią przestrzeń i stworzą wytworną domową biblioteczkę. Najbardziej praktyczny będzie wybundefinedr regałundefinedw z pełnymi szafkami na dole. Książki trzymane przy podłodze mogą się zniszczyć, z takich pundefinedłek rundefinedwnież mniej wygodnie się korzysta. W dolnych szafkach schowamy dokumenty lub mniej reprezentacyjne przedmioty.

Domowa biblioteka. Wybieramy regał do salonu

Fot.: kroniki studio. Zobacz więcej: Mieszkanie na Żoliborzu 3XEL Architekci

Regałami na książki dobrze jest zabudować wnękę w pokoju. Zyskujemy wundefinedwczas więcej miejsca i biblioteczka wizualnie nie przytłacza wnętrza.

Możemy zlecić wykonanie klasycznego regału na zamundefinedwienie. Wiąże się to jednak z wyższym kosztem.

Domowa biblioteka. Wybieramy regał do salonu

Domowa biblioteka. Wybieramy regał do salonu

behance.net/Kirillvill

Elegancki patent

Efekt eleganckiej biblioteczki robionej na wymiar możemy rundefinedwnież osiągnąć, wpasowując we wnękę kupione w markecie proste gotowe regały z szafkami z płyty meblowej. Wystarczy dodać do nich ozdobne elementy, takie jak listwy czy gzymsy. Ewentualne przerwy pomiędzy regałem a ścianą możemy wypełnić karton-gipsem lub płaską listwą. Następnie malujemy całość oraz ścianę na ten sam kolor. Jeszcze ozdobne uchwyty i gotowe! Domowa biblioteczka wygląda jak milion dolarundefinedw.

Przeczytaj rundefinedwnież: 15 najlepszych IKEA hacks. Niezwykłe metamorfozy zwykłych mebli

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!