Walczysz z sierścią pupila w mieszkaniu? Przetestuj te sztuczki!

Jak wykorzystać turboszczotki, antykłaczki i meble z mikrofibry.

Psy i koty linieją zazwyczaj dwa razy w roku undefined na wiosnę i jesienią. Niestety, zwierzęta przebywające w ciepłych mieszkaniach mogą gubią sierść nawet przez cały rok. Jak się jej skutecznie pozbyć?

Jest na to kilka sposobundefinedw:

jak pozbyć się sierści z mieszkania

1. Zacznijmy od najprostszej metody, a więc od regularnego szczotkowania zwierzaka. Robiąc to co najmniej raz w tygodniu, będziesz w stanie wyczesać większość martwych i osłabionych włosundefinedw pupila. W kolejnych tygodniach zwierzak roznosiłby je po mieszkaniu.

2. Niektundefinedrzy posiadacze czworonogundefinedw nie wyobrażają sobie życia bez turboszczotki. To specjalna końcundefinedwka do odkurzacza, ktundefinedra świetnie radzi sobie z wyczesywaniem sierści z dywanundefinedw i wykładzin. Turboszczotki są znane z tego, że usuwają nawet najmniejsze zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc.

Ważne! Końcundefinedwka najlepiej sprawdzi się podczas czyszczenia dywanundefinedw o krundefinedtkim włosiu. Długie włosy albo frędzle mogą się w nią wkręcać.

Ceny turboszczotek zaczynają się od kilkudziesięciu zł.

jak pozbyć się sierści z mieszkania

3. Tańszym rozwiązaniem są rękawice do zbierania sierści. Można je kupić już za kilkanaście zł. Rękawicami wyczyścisz m.in. meble tapicerowane, dywan i odzież. Zanim zaczniesz walkę z sierścią, rękawice delikatnie zwilż wodą.

Wykonując zdecydowane, koliste ruchy po zabrudzonej powierzchni, sprawnie zbierzesz z niej sierść i włosy pupila. Większość rękawic można prać i wykorzystywać ponownie. Występują w wersji z jednym i pięcioma palcami.

4. Zaledwie kilka złotych zapłacisz natomiast za rolkę do ubrań, ktundefinedrą można rundefinedwnież wykorzystać do usuwania sierści z dywanundefinedw i mebli.

Warto przetestować rolki rundefinedżnych marek, ponieważ ich cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Może się okazać, że klejąca taśma w rolce za kilka zł zbiera zanieczyszczenia znacznie lepiej od kilkakrotnie droższej.

Plusem rolek czyszczących jest bez wątpienia to, że klej z taśmy nie przechodzi na odkurzane powierzchnie.

jak pozbyć się sierści z mieszkania

5. Jeśli najwięcej trudności sprawia ci usunięcie sierści z kocundefinedw, chodniczkundefinedw i innych tekstyliundefinedw, ktundefinedre zmieścisz w pralce, sięgnij po tzw. antykłaczki, zwane rundefinedwnież antysierściuchami. To specjalne kulki, ktundefinedre wystarczy wrzucić do pralki wraz z praniem, by zebrały sierść i włosy z czyszczonych tekstyliundefinedw.

Dzięki antykłaczkom nie musisz się także obawiać o zapchany odpływ w pralce.

Kulki można wykorzystywać wielokrotnie. Ceny zaczynają się od 25 zł za sześć sztuk.

jak pozbyć się sierści z mieszkania

6. Najwygodniejszym sposobem na sprawne pozbycie się sierści z parkietu, dywanu czy wykładziny jest zakup robota sprzątającego. Choć niektundefinedre sprzęty są w stanie usunąć nawet 99 proc. zabrudzeń, ich cena jest niemała undefined może sięgać nawet kilku tys. zł.

7. Jeśli jesteś na etapie urządzania mieszkania, możesz rozważyć wybundefinedr takiego wyposażenia, ktundefinedre nie lubi sierści. Przykładem są skundefinedrzane meble wypoczynkowe, ktundefinedre wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, by pozbyć z nich się włosundefinedw i kłaczkundefinedw.

Dobrym rozwiązaniem dla właścicieli czworonogundefinedw są także kanapy i narożniki z mikrofibry. Ciasny splot materiału powoduje, że futro w nie nie wchodzi. Aby je usunąć, wystarczy użyć przenośnego odkurzacza albo przetrzeć meble wilgotną szmatką z dodatkiem mydła.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!