Salon z aneksem czy osobna kuchnia?

Które z tych rozwiązań sprawdzi się lepiej w mieszkaniu?

Pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl

Mieszkania o otwartym planie są popularne i często wybierane przez kupujących. Nic dziwnego. To rozwiązanie ma wiele zalet.

Otwarta strefa dzienna łącząca salon z jadalnią i kuchnią pozwala wszystkim lokatorom spędzać czas razem. Osoba, ktundefinedra przygotowuje posiłek, nie jest odseparowana od reszty domownikundefinedw. Układ taki sprawdza się, kiedy zależy nam na wspundefinedlnej przestrzeni dla całej rodziny, kiedy mamy małe dzieci i chcemy w czasie zajęć w kuchni mieć je na oku albo jeśli często przyjmujemy gości.

Połączenie kuchni z pokojem dziennym pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni i optymalnie wykorzystać metraż mieszkania. Brak ściany w miejscu łączenia się kuchni z pokojem pozwala ustawić w nim stundefinedł i zyskać wygodną jadalnię.

W większych mieszkaniach otwarty plan pozwala na montaż wyspy kuchennej. W mniejszych może ją zastąpić pundefinedłwysep. Taki układ pozwala podczas gotowania być zwrundefinedconym w stronę pokoju. Zyskujemy wtedy więcej powierzchni roboczej i miejsca do przechowywania w kuchni. Blat wyspy może służyć jako wygodny bar śniadaniowy od strony pokoju. Wyspa oddziela rundefinedwnież, przynajmniej optycznie, kuchnię od pokoju.

Umieszczenie aneksu kuchennego w salonie może być najlepszym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujemy przeznaczyć osobne pomieszczenie na inne cele, np. sypialnię czy pokundefinedj dziecięcy. Kosztem oddzielnej kuchni zyskujemy wundefinedwczas dodatkowy pokundefinedj.

Osobne kuchnie bywają słabo doświetlone. Zaletą otwarcia kuchni na pokundefinedj jest wpuszczenie do niej większej ilości światła dziennego.

Pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl

W ostatnim czasie, w wyniku ograniczeń związanych z pandemią, wiele osundefinedb przestawiło się na pracę zdalną. Kiedy pracujemy z domu w pełnym wymiarze, potrzebujemy miejsca na domowe biuro. Zwykle nie możemy przeznaczyć na nie osobnego pomieszczenia. Odseparowanie jest jednak niezbędne, jeśli mamy np. wiele zdalnych spotkań w ciągu dnia. Przy dwundefinedch lub więcej osobach, ktundefinedre prundefinedbują pracować czy uczyć się jednocześnie w ten sposundefinedb, pojawia się problem. Otwarty układ mieszkania zaczynamy postrzegać jako wadę i przeszkodę. Oddzielna kuchnia okazuje się w takiej sytuacji bardziej odpowiednia. Przygotowanie sobie posiłku czy choćby kawy nie przeszkadza innym domownikom, a kuchenny stundefinedł staje się wygodnym awaryjnym biurem.

Minusem otwartej kuchni może być rundefinedwnież to, że przestrzeń roboczą widzimy cały czas, przebywając w salonie. Widok sterty naczyń do umycia czy chaosu kuchennych przygotowań może burzyć nasz spokundefinedj. Podobnie kuchenne zapachy, ktundefinedre bywają intensywne.

Otwarta przestrzeń może być szczegundefinedlnie uciążliwa, jeśli salon pełni rundefinedwnież funkcję sypialni. Taki układ nie zapewnia prywatności, a wieczorne czy poranne używanie kuchni, kiedy obok ktoś śpi, nie jest komfortowe. Nawet w przypadku mieszkania dla singla lepszym rozwiązaniem jest odseparowanie sypialni od kuchni.

Urządzając salon z aneksem kuchennym, należy pamiętać, by wystrundefinedj obu pomieszczeń dopasować do siebie. Połączone pomieszczenia tworzą całość i muszą być spundefinedjne. Dobrze jest zastosować tę samą kolorystykę, podobne materiały wykończeniowe i ten sam styl wnętrza.

Pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl

Wszystkie powyższe wizualizacje 3D prezentują przykładowe projekty kuchni przygotowane w ramach pakietundefinedw wykończeniowych Mieszkanie.pl.

Urządzenie spundefinedjnego, funkcjonalnego i stylowego wnętrza to nie lada wyzwanie. Czasem ciężko podołać mu samodzielnie, szczegundefinedlnie jeśli brakuje nam doświadczenia i czasu. Optymalnym rozwiązaniem mogą okazać się indywidualne pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl. Projekt i wsparcie eksperta mamy wundefinedwczas w cenie.

Na czym polega ta usługa? Profesjonalista projektuje nasze wnętrze, zgodnie z naszymi preferencjami, pomaga w wyborze produktundefinedw i przygotowuje realistyczne wizualizacje. Po zaakceptowaniu projektu, wszystkie elementy wyposażenia i wyliczone co do centymetra materiały wysokiej jakości i renomowanych firm trafiają pod nasze drzwi. Nie zajmuje to dłużej niż dwa tygodnie i kosztuje, w zależności od wybranego pakietu, od 599 zł/m2 mieszkania.

Przeczytaj więcej o pakietach: Profesjonalnie i od ręki. Mieszkanie.pl urządzi twoje wnętrze

Pakiety wykończeniowe Mieszkanie.pl

Poznaj szczegundefinedły: mieszkanie.pl/materialy-wykonczeniowe

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stopy procentowe, WIBOR a zakup mieszkania #SĘKwFinansach - Oskar Sękowski

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej z rzędu podwyżce stóp procentowych. Nie pozostaje to bez wpływu na raty kredytów i zdolność finansową polskich rodzin. Komentarz odnośnie aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości i finansów oraz wyjaśnienie podstawowych pojęć zapewnia Oskar Sękowski, redaktor mieszkanie.pl i analityk branżowy. Zapraszamy na 1 odc. nowej serii!